Biuro TK: Projekt PiS o Trybunale przypomina zapisy uznane za niekonstytucyjne

| Aktualizacja:

Z analizy projektu nowej ustawy o TK autorstwa PiS wynika, że część jego zapisów przypomina regulacje uznane już wcześniej przez TK za niekonstytucyjne. Jak wynika z notatki Biura TK, chodzi np. o wydawanie orzeczeń większością 2/3 głosów oraz wyznaczanie terminów spraw.

wróć do artykułu
  • ~Macisław Płatow
    (2016-05-15 18:57)
    Co tu komentować.Po prostu DEKOMUNIZACJA,a kolesie ujadają bo koryto zabierają.
  • ~SYLVEK
    (2016-05-15 17:54)
    TK -do rozwiazania - i to jeszcze przed koncem kadencji Rzeplinskiego- najlepiej jutro .
  • ~Drzazga 101
    (2016-05-15 10:05)
    "W tym składzie TK ma orzekać m.in. w sprawach o szczególnej zawiłości ..." O Matko, aż ruszam gdryką z ciekawości, skąd się biorą takie sprawy O SZCZEGÓLNEJ ZAWIŁOŚCI, kuervas ?!! To nie można pisać jaśniej ? Rzecz w tym, że im mądrzejsi ludzie cóś wymyślą, to tym głupsi mogą się tym posługiwać. Na odwyrtkę bywa gorzej. Hej !-
  • ~AAA
    (2016-05-15 09:33)
    Rzepliński broni wyłącznie interesy odsuniętych od koryta. (OFE )
  • ~MAK
    (2016-05-15 09:29)
    Zawłaszczenie pieniędzy z OFE,podniesienie wieku emerytalnego to było w/g Rzeplińskiego zgodne z konstytucją .
  • ~WAŁ
    (2016-05-15 09:26)
    Rzeplińskiemu wcale nie chodzi o dobro Polski. On broni interesów odsuniętych od koryta.
  • ~JMK
    (2016-05-15 09:18)
    Jeszcze nie było projektu ustawy a Rzepliński już uznał ,że jest ona niezgodna z konstytucją. Cóż trzeba będzie doczekać grudnia gdzie ten zacietrzewiony sędzia odejdzie z Trybunału.
  • ~007
    (2016-05-15 03:02)
    Czy ludzie POdobni Rzepińskiemu zamoczeni w ustrój sowiecki który zniewalał Polaków przez ponad pół wieku mają prawo reprezentować Naród Polski?
  • ~werty
    (2016-05-14 22:34)
    pis to jedna z klęsk która nie wiadomo czemu nawiedziła Polskę !
  • ~antyKOD
    (2016-05-14 21:33)
    Miało być Oczywiście, że jest nie konstytucyjna bo nie pisał jej Rzepliński....
  • ~antyKOD
    (2016-05-14 21:23)
    Oczywiście, że jest konstytucyjna bo nie pisał jej Rzepliński....
  • ~warszawianka
    (2016-05-14 21:21)
    Aby do grudnia,teraz idą wakacje,pozniej rok szkolny i koniec politycznego sędziego Rzeplinskiego. Będzie cicho,bedzie porządek i nie będzie ustaw o obronie złodzieii miejscowych i zagranicznych.
  • ~Obywatelka
    (2016-05-14 20:58)
    W konstytucji nic nie ma na temat w jaki sposób TK ma orzekać ani o terminach rozpraw. TP to polityczny bubel, który rozwala państwo. Pewnie do tej pory każda ustawa byłaby niekonstytucyjna - chamska strategia PO trochę się nie powiodła. Gdzie tutaj odpowiedzialność za państwo TK i tych wieprzów z PO?
  • ~to był k...zamach
    (2016-05-14 20:26)
    buhaha....kaczy świr zakiwał się na amen
  • ~janmil
    (2016-05-14 20:23)
    towarzysz rzepliński chce być sędzią we własnej sprawie.... i to jest wg towarzysza zgodne z konstytucją??... toczto już w starożytnym Rzymie odkryto, że nikt nie może być sędzią we własnej sprawie.....he nie przewidzieli rzeplińskiego i systemu "prawnego" III rp....żenua..
  • ~wiem
    (2016-05-14 19:55)
    Panie Profesorze wyrazy uznania za obrone praworzadnosci, parszywe polactwo nalezy trzymac krotko, ryjami przy ziemi.
  • ~A;A
    (2016-05-14 19:29)
    WYNIKA Z TEGO ZE TYLKO RZEPLINSKI JEST ZGODNY Z KONSTYTUCJA - W 100 PROCENTACH