Oczekiwania płacowe pań pielęgniarek są oczekiwaniami, do których mają prawo i które powinny być wypełnione - ale musi być przede wszystkim w tej chwili jasno postawiona deklaracja ze wszystkich stron, że najważniejsze jest zdrowie pacjentów, którzy potrzebują pomocy - stwierdziła szefowa rządu po spotkaniu z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem, z którym omawiała trwający od tygodnia strajk pielęgniarek w CZD. Zapewniła przy tym, że minister już na początku sprawowania swojej funkcji podjął działania zmierzające do poprawy sytuacji Centrum Zdrowia Dziecka, a placówka już na początku roku otrzymała pomoc finansową.

Reklama
PAP / Paweł Supernak

Mam nadzieję, że dojdzie do porozumienia, że dialog który się rozpoczął, zakończy się sukcesem, że będziemy mogli w spokoju rozpocząć zmiany systemowe - dodała premier.

Podkreśliła również, że zobowiązała ministra zdrowia, by tak jak do tej pory resort monitorował sytuację w CZD. - Wierzę w to głęboko, że sytuacja zostanie uspokojona - powiedziała.

Szefowa rządu zaznaczyła, że szanuje prawo pielęgniarek do protestu i oczekiwania godnych zarobków za odpowiedzialną, ciężką pracę wymagającą poświęceń, ale - jak mówiła - dziś najważniejsze jest takie prowadzenie dialogu, by protest zakończył się jak najszybciej, by mali pacjenci byli bezpieczni.

ZOBACZ WIDEO >>> Konstanty Radziwiłł o strajku w CZD: Chodzi przede wszystkim o kasę, nie rozwadniajmy tego

Reklama