Duda: Sędziowie powinni być niezawiśli i niezależni. To umiejętność nieulegania naciskom

| Aktualizacja:

Przyszłość europejskiego wymiaru sprawiedliwości ma ogromne znaczenie w dzisiejszej Europie, dotykanej niebezpieczeństwami i kryzysami - podkreślił prezydent Andrzej Duda, który w czwartek spotkał się z przedstawicielami Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ).

wróć do artykułu
  • ~maliniowe pola rosną wokól...
    (2016-06-03 23:26)
    Ten pan ma myślenie w dupie...Napięte gatki i mówienie własne przez kalkę prezesa...No nie, pokazuje czyste rączki...Najlepiej szusuje...
  • ~kok
    (2016-06-03 15:27)
    Zgadzam się z panem prezydentem----obecny TK to dawni komunistyczni sędziowie , bronią starego układu , wielokrotnie orzekali nie zgodnie z konstytucją ,to nie są sędziowie powinni odejść----
  • ~puszczyk
    (2016-06-03 10:59)
    .... " Sędziowie powinni być niezawiśli i niezależni. To umiejętność nieulegania naciskom " .... No a ty panie prezydencie....? Rozumiem, że mówisz tylko o sędziach.... a nie o prezydentach....
  • ~E.T.
    (2016-06-03 09:36)
    Jeśli sędziowie SĄ NIEZAWIŚLI i NIEZALEŻNI (jak twierdza) - to jakie znaczenie ma kto ich powołuje np. do TK? A jeśli to ma znaczenie, PO czy PIS, to znaczy , że NIE SĄ! Jeśli któremuś z tych już wybranych sędziów (np. Rzeplińskiemu) nie pasuje inny światopoglądowo - to on sam udowadnia, że obaj NIE SĄ NIEZAWIŚLI i NIEZALEŻNI, że każdy z nich utożsamia się z jakąś partią, dotkryną, czymkolwiek, a NIE POWINIEN! Żaden z nich nie powinien orzekać! Stąd smutny wniosek, że spór o TK pokazał, że król jest nagi - sędziowie TK (najlepiej WSZYSCY AKTYWNIE WALCZĄCY po którejkolwiek ze stron) powinni zostać zastąpieni! Nie mnie decydować jak. Od tego jest Konstytucja i Sejm.
  • ~Carmen
    (2016-06-03 09:18)
    Panie Duda ,jako kolega Zbyszka (też ponoć prawnik z UJ ) wytłumacz mu Pan ,że sędziowie są niezawiśli i niezależni .Nawet od Zbyszka. Może Zbyszek to wreszcie pojmie. Mimo lichego kontaktu z prawem uczonym na UJ w Krakowie
  • ~isia
    (2016-06-03 09:18)
    Duda-łgarzu zacznij od siebie to może ci uwierzymy
  • ~chylka
    (2016-06-03 09:14)
    a Prezydent kraju tym bardziej ..... tylko czy frendzi z twittera to zrozumieja ???
  • ~Kolos
    (2016-06-03 08:57)
    o... kto to mówi? szanowny panie (tu na dużą literę trzeba zasłużyć) kiedy pan mówisz prawdę a kiedy się z nią rozmijasz??? szkoda, że nikt nie wstał i nie powiedział, skoro pan tak mówisz , to czemu walczysz i tępisz te zachowania w swoim kraju? czemu legitymizujesz zachowania trafiające właśnie w niezależność i niezawislosc??? skandaliczna wypowiedź człowieka chyba bardzo koniunkturalnego a napewno mającego prawo i praworządnośc w kieszeni...
  • ~Karpik
    (2016-06-03 08:30)
    Cha, cha, cha i kto to mówi? Równie dobrze Bierut mógłby być orędownikiem suwerenności Polski wobec Stalina... ten sam poziom suwerenności i niezależności w relacji do PolskęZbawa.
  • ~alik
    (2016-06-03 08:27)
    Czy on ma nas za idiotów czy sam nim jest??
  • ~Ma
    (2016-06-03 07:19)
    Nasz Prezydent Amerykę w konserwacji odkrył
  • ~Franciszek
    (2016-06-03 06:45)
    Czy jest sens w cytowaniu "mądrości" wygłaszanych przez Dudę?
  • ~edekkk
    (2016-06-03 06:36)
    i to powiedział tzw. polski wynalazek, czyli gadający długopis sterowany bezprzewodowo przez prazesa
  • ~Albert
    (2016-06-03 06:34)
    Warto brać z nich przykład.
  • ~lekol
    (2016-06-03 06:09)
    co za pajac,kamerdyner bez wstydu i honoru.
  • ~ok
    (2016-06-03 05:32)
    tak popieram prezydenta w spraewie sedziow ale prezydent szczgolnie powinien samodzielnie dzialac a wiec jak postepowanie prezydenta rozumiec bo chyba inaczej robi
  • ~otakepolskewalczylem
    (2016-06-03 02:57)
    a gdzie sa twoje umiejetnosci kaczy wazeliniarzu??? wracaj robic szczerbatemu lody albo na czata z lesnym ruchadelkiem
  • ~korek
    (2016-06-03 02:48)
    może by tak zastosował tą bardzo słuszną zasadę do siebie i czasami posłużył się własnym rozumem.
  • ~faust
    (2016-06-03 00:00)
    czy pan preydent duda ma wlasna tozsamosc
  • ~wyborca
    (2016-06-02 22:49)
    Jeszcze żaden prezydent, tak ładnie nie gestykulował jak prezydent Duda. Ja osobiście wolałbym aby zaczął wreszcie realizować obietnice wyborcze i gdyby zaczął no chociażby od powrotu do wieku emerytalnego i kwoty wolnej od podatku . Realizować a nie mydlić !