Duda: Sędziowie powinni być niezawiśli i niezależni. To umiejętność nieulegania naciskom

| Aktualizacja:

Przyszłość europejskiego wymiaru sprawiedliwości ma ogromne znaczenie w dzisiejszej Europie, dotykanej niebezpieczeństwami i kryzysami - podkreślił prezydent Andrzej Duda, który w czwartek spotkał się z przedstawicielami Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ).

wróć do artykułu
  • ~olo
    (2016-06-02 21:11)
    ja jestem niezawisly i niezalezny, i wywalili mnie z pracy, a pan dostal etat glowy panstwa, za klękanie ulegle... czy za co ?
  • ~Solidaruch z czasów pana Kornela
    (2016-06-02 21:14)
    "Duda: Sędziowie powinni być niezawiśli i niezależni. To umiejętność nieulegania naciskom" Pan Prezydent tą wypowiedzią trafił w sam środek sedna.
  • ~Ja
    (2016-06-02 21:23)
    Obywatele: " Prezydent powinien być niezawiśly i niezalezny. To umiejętność nieulegania naciskom".
  • ~czytelnik
    (2016-06-02 21:24)
    Wstrząsające odkrycie! Długo nad tym myślał?
  • ~B h O
    (2016-06-02 21:26)
    Wzorem sędziego niezawisłego i niezależnego jest pan profesor Rzepliński - przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego . Stoi niezłomnie na straży postanowień Konstytucji RP . Tak jak powiedział jeden z dziennikarzy , Prezes TK będzie bohaterem .
  • ~1@@1
    (2016-06-02 21:30)
    Wydaje mi się ,że prezydent też powinien taki być.
  • ~wizadsky
    (2016-06-02 21:33)
    Widzicie jakimi mądrościami raczy nas p.o. prezydenta ? Czy ktoś z was wpadłby na to ,że sędzia powinien być niezawisły?
  • ~Andrzej M.
    (2016-06-02 21:37)
    A Prezydent może mieć co najwyżej jednego zwierzchnika, mieszkającego na Żoliborzu :)
  • ~niepis
    (2016-06-02 21:59)
    A ty akurat jesteś po prostu papugą powtarzającą wszystko co mały człowiek każe i ty ośmielisz zabrać głos w sprawie sędziów? "nie zależny, nie ulegający naciskom" prezydenciku.
  • ~AAA
    (2016-06-02 22:02)
    Co za bezczelność? Mówi to człowiek całkowicie ubezwłasnowolniony i to na takim urzędzie.
  • ~wiem
    (2016-06-02 22:09)
    "ruchadlo lesne" znowu sie nie wyspal i plecie...
  • ~szczam na PiS
    (2016-06-02 22:22)
    i kto to mówi - marionetka która tańczy jak jej prezes każe - lepiej niech ten "kapciowy" prezesa więcej się nie odzywa na temat niezawisłości .
  • ~abc de
    (2016-06-02 22:27)
    Sedzia , ktoremu udowodni sie przed rozprawa , ze popiera jakas strone traci prawo do sedziowania. Rzeplinski nawt nie wie co to jest bezstronnosc, czemu dal wyraz w licznych wywiadach i wystepach w mediach ( co tez nie licuje z postawa sedziego)
  • ~wyborca
    (2016-06-02 22:49)
    Jeszcze żaden prezydent, tak ładnie nie gestykulował jak prezydent Duda. Ja osobiście wolałbym aby zaczął wreszcie realizować obietnice wyborcze i gdyby zaczął no chociażby od powrotu do wieku emerytalnego i kwoty wolnej od podatku . Realizować a nie mydlić !
  • ~faust
    (2016-06-03 00:00)
    czy pan preydent duda ma wlasna tozsamosc
  • ~korek
    (2016-06-03 02:48)
    może by tak zastosował tą bardzo słuszną zasadę do siebie i czasami posłużył się własnym rozumem.
  • ~otakepolskewalczylem
    (2016-06-03 02:57)
    a gdzie sa twoje umiejetnosci kaczy wazeliniarzu??? wracaj robic szczerbatemu lody albo na czata z lesnym ruchadelkiem
  • ~ok
    (2016-06-03 05:32)
    tak popieram prezydenta w spraewie sedziow ale prezydent szczgolnie powinien samodzielnie dzialac a wiec jak postepowanie prezydenta rozumiec bo chyba inaczej robi
  • ~lekol
    (2016-06-03 06:09)
    co za pajac,kamerdyner bez wstydu i honoru.
  • ~Albert
    (2016-06-03 06:34)
    Warto brać z nich przykład.