Andrzej Duda: W 1976 r. robotnicy Płocka, Radomia, Ursusa bronili godności

| Aktualizacja:

Robotnicy Płocka, Radomia i Ursusa stanęli w obronie swojej godności, która polega na możliwości godziwego życia i pracy - powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda podczas płockich obchodów 40. rocznicy wystąpień robotniczych z czerwca 1976 r.

wróć do artykułu
 • ~Konrad Wallenrod
  (2016-06-20 10:45)
  Ja za ich obrone wylecialem z pracy,co oni z tego dzisiaj maja ?.Ja mam emigracje !.
 • ~W 1976 r. robotnicy bronili godności !
  (2016-06-19 19:38)
  I tego samego oczekują od prezydenta Dudy! - Bo na razie aktywność prezydenta wygląda na jałowe bicie piany na bezy dla Kwaśniewskiej! Ja na przykład - i pewnie nie jestem w tym odosobniony - ciągle się bardzo dziwię jednemu - temu mianowicie, że Prezydent Duda - jako rzekomo "człowiek niezłomny" - szybko, celnie i w sposób zdecydowany nie strzela do wrogów Polski amunicją najcięższego kalibru - to znaczy, że nie podniósł dotychczas - a to już rok - spraw dla Polski najważniejszych, a mianowicie: 1. Cichaczem przepchnięta przez Sejm poprzedniej kadencji ustawka o "bratniej pomocy", czyli słynny akt ubezwłasnowolnienia Polaków, zgłoszony osobiście przez Tuska do Sejmu na druku nr 1066, a po "uchwaleniu" podpisany przez Bula, przewidujący możliwość uczestniczenia zagranicznych funkcjonariuszy (czyli "ludzików" rozmaitej maści!) w operacjach pacyfikacyjnych na terenie Polski w przypadku rozruchów i „zgromadzeń”. Mogą oni w myśl tej "ustawy" legalnie (!) przebywać na terytorium RP do 90 dni (a kto sprawdzi, ilu ich jest i jak długo "przebywają"?), przyznano im "prawo" do wwiezienia własnej broni i amunicji (jakiej broni i ile tej amunicji?) i do jej użycia!!! Słowem – pacyfikować nas będą nie tylko tubylczy bezpieczniacy od Dukacza, ale również Gestapo, Stasi, FSB lub Mosad. 2. No i kwestia "srebrników" - i tu sytuacja jest o tyle paradoksalna, że tym razem to Judasz obiecał, że je wypłaci z naszej kasy! San he dryn zażądał od Judasza kwoty 65 mld dolarów, a w imieniu Judasza obiecał to po cichu starszym i mądrzejszym jeszcze Bul, o czym Duda z niewiadomych przyczyn niestety nie wspomina od roku ani słowem! VVVVV VVVVV VVVVV VVVVV 3. No i trzecia pilna sprawa: NATYCHMIAST UJAWNIĆ ANEKS DO RAPORTU o tak zwanej likwidacji WSI, których rzekomo nie ma, ale których intensywną działalność nadal obserwujemy!!! - - Jest jeszcze wiele sztuk amunicji wielkiego kalibru, które Duda mógłby odpalić, ale te trzy sprawy - gdyby zostały ostro przez Dudę postawione na wokandzie - niewątpliwie nieco by przyhamowały bezczelność tak zwanej "opozycji", a być może doprowadziłyby jej liderów do ataku furii i sprowokowały do spektakularnych i pogrążających ich ostatecznie błędów! Moim zdaniem strzelanie do jadącego tunelem pociągu pancernego z wiatrówki i proponowanie maszyniście partyjki ping-ponga jest po prostu śmieszne! Dlatego moim zdaniem są tu dwie opcje: albo się pan Duda odważy teraz, kiedy przeciwnik wyraźnie słania się na nogach - albo następną szansę będzie miał (albo i nie będzie jej miał) dopiero za 4 lata podczas kampanii... Kto to wie, na co się zdecyduje?! Ja bym jednak nalegał, żeby teraz...
 • ~Athel von Loren
  (2016-06-19 17:36)
  bylem i widzialme jak przebiegaly protesty w Plocku w1976 roku. Po poludniu jakies 150-200 chlopa, niektorzy podpic wrzeszczeli: chleba ! i inne bzdety. Jakis warchol walnal duzym kamieniem w drzwi, potem posypaly sie szyby i du na koniec "prowinc- "rewolucjonisci" dali sie sprowokowac i roszyli na ZOMO. Dostali lanie i po paru minutach bylo po ... bronili godności.
 • ~rychu
  (2016-06-19 17:32)
  "W 1976 r. robotnicy Płocka, Radomia, Ursusa bronili godności" powiedzial czlowiek bez godności, bez honoru,bez uczciwosci !!!!!!!! taka ocena w ustach Dudy obraza tych wszystkich ktorzy poswiecili dla godności swoja wolnosc, zdrowie, a czsem zycie !!!!!!!!!
 • ~robotnik w 1976
  (2016-06-19 16:48)
  Gdybym w 1976 mial przeczucie ( lub cos w tym stylu) jakie szuje typu ten pyzaty swietoszokwaty becwal z uśmieszkiem idioty na pyzatej gebie dojda do wladzy w wyniku naszych wystapien to zadnych wystapien by nie bylo. Przecież ten maliniak drwi sobie mowiac o godnosci robotnika w obecnych czasach!! Oby cie pieklo pochlonelo za ta bezczelnosc!!
 • ~kul
  (2016-06-19 16:27)
  a teraz on łamie moją godność - krzywoprzysięzca .
 • ~olo
  (2016-06-19 15:27)
  Panie,nie jestm godzien...aby..
 • ~Voda
  (2016-06-19 15:09)
  Prof. Zimmermann: Ubolewam, że mój wychowanek, prezydent Duda łamie konstytucję
 • ~to był k...zamach
  (2016-06-19 14:37)
  Andrzej Du.a to moja ulubiona marionetka świrosława polskęzbawa
 • ~olka
  (2016-06-19 14:32)
  Kor i solidarność tak bronili robotnika tak że boi się o pracę ,zarabia grosze i nie wie czy doczeka emerytury
 • ~hehe
  (2016-06-19 14:13)
  A pan plesydent mial ftedy ctely lata.

Może zainteresować Cię też: