"Szkoła nowoczesna i wartościowa" czy "nostalgia za PRL-em"? Komentarze nt. projektu reformy szkolnictwa

| Aktualizacja:

"Najgorsza zmiana", "cofnięcie się", "nostalgia za PRL-em" - przedstawiony przez Annę Zalewską projekt zmian w szkolnictwie spotkał się z krytyką byłych szefowych MEN i przedstawicielek opozycji. Według zapowiedzi resortu, nastąpi powrót do modelu z ośmioletnią szkołą podstawową i czteroletnim liceum.

wróć do artykułu
 • ~BŁĘKIT
  (2016-06-28 23:20)
  To jest bardzo dobry pomysł .. 8lat szkoły , bez egzaminów stresujących dzieci , i segregacji . Uczniowie zdolni pomagali słabszym . Po ukończeniu 8klas , każdy znał swoje możliwości i wybierał Szkołę Zawodową , bądż LO , lub Technika. Bardzo się cieszę ,że ta zmiana nareszcie zostanie wprowadzona w Polskim Szkolnictwie .
 • ~joanna
  (2016-06-28 16:52)
  Dlaczego wypowiadaja się osoby które powielają medialne slogany na temat gimnazjum? Zapytajcie samych gimnazjalistów, co myślą o gimnazjum.
 • ~babcia
  (2016-06-28 13:57)
  Poprzedni system szkolnictwa byl na sile adoptowany z USA, gdzie szkolnictwo jest na bardzo niskim poziomie. Podzial na gimnazjum i liceum to idiotyczny pomysl--znam go z USA. Absolutnie nie popieram PISu, ale w tym wypadku decyzja jest doskonala.
 • ~szkoły beda obchodzić 10-tnice z prezesem
  (2016-06-28 12:53)
  Od kiedy to pani Minister szkolnictwo w PRLu było nowoczesne - do tego wracacie swą propagandą. Napiszecie nowe podręczniki w PRL chwalono sekretarza, a teraz nic się nie zmieni tylko chwalić w tych książka będą prezesa i jego brata.
 • ~gugcia
  (2016-06-28 11:39)
  bardzo dobra decyzja,w PRL chodzilem do 8 klasowej SP i 4 klasowego LO.Mialo to swoje zalety-nie zmienialo sie szkoly 2 razy,jak teraz,tylko raz.W 8 klasowej SP nauczyciele znali swoich uczniow od 1 klasy,wiedzieli co kto umie,jakie ma zalety i wady,uczniowie mieli tez duzo wiekszy respekt do szkoly,takich idiotyzmow jakie dzieja sie teraz w gimnazjach nie bylo,uczen wiedzial w ktorym miejscu stoi,to byl dobry system i dobrze,ze wroci.Nie powinno tez byc egzaminow na koniec SP,wtedy nie bylo i nic sie nie dzialo.Slabi uczniowie szli do zawodowki,dobrzy do LO lub technikum.LO z 4 klasami to tez wlasciwa dlugosc,bo obecne 3 klasy to byly realnie 2 klasy.W 3 klasie szkola stale powtarzala do matury,duzo materialu zostalo nie zrobione.Ucze angielskiego i niemieckiego i stale trzeba robic ok.30% materialu do matury z uczniem prywatnie w domu,bo LO nie mialo czasu na to,a material jest wymygany na maturze-gramatyka,pisanie tekstow.
 • ~Nina
  (2016-06-28 11:12)
  Na tzw. politykę historyczną czyli zakłamywanie historii.A patriotyzm to msze ,msze przy każdej okazji.Tego będzie w szkole coraz więcej,nie matematyki.
 • ~JMK
  (2016-06-28 10:52)
  Najczęściej głos zabierają i krytykują lewacy ,nowocześni i wyznawcy genderyzmu. Im musi się nie podobać przeniesienie ,,środka ciężkości " z lewactwa na patriotyzm i historię.

Może zainteresować Cię też: