Burzliwa debata o podwyżkach wynagrodzeń dla VIP-ów. Opozycja do rządu: To niemoralne, uprawiacie Himalaje hipokryzji

| Aktualizacja:

PO złożyła we wtorek wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu PiS, który przewiduje, że wynagrodzenia osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie będą uzależnione od sytuacji gospodarczej. PiS przekonuje, że zmiany są konieczne.

wróć do artykułu
  • ~emerytka
    (2016-07-20 13:58)
    A emeryci podwyżki 1zl,80gr gdzie sprawiedliwość
  • ~kob
    (2016-07-20 13:42)
    jednym słowem dostać się do koryta , reszta przyjdzie sama, rząd wyżywi się sam , a ojczyznę trzeba doić ile się da
  • ~xxxx
    (2016-07-20 13:16)
    "- Dzisiaj wiceminister otrzymuje 7 tysięcy złotych netto, a zarządza czasem nawet kilkunastomiliardowymi budżetami"- to już wiem , dlaczego zabrali prezesom spółek , którzy też zarządzają miliardami - wzięli dla siebie , a nie po to ,żeby tak zwaną sprawiedliwość społeczną zaprowadzić . Hipokryzja , hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja , większa niż przywołane przez posłankę opozycji Himalaje.
  • ~a...o
    (2016-07-20 12:39)
    Kiedy POslowie zajmą się SWOIM obniżeniem kwoty wolnej od podatku do kwoty , która obowiązuje "resztę społeczeństwa"??? tzn do kwoty. 3091 PLN??????
  • ~eedek
    (2016-07-20 12:05)
    "- Dzisiaj wiceminister otrzymuje 7 tysięcy złotych netto, a zarządza czasem nawet kilkunastomiliardowymi budżetami. Mamy więc sytuację, że ta pensja - delikatnie mówiąc - często powoduje, że najlepszych fachowców z rynku bardzo ciężko namówić do pracy w rządzie - mówił poseł wnioskodawca Łukasz Schreiber (PiS) podczas debaty w Sejmie." Chętnie taką pracę podejmę. Jestem specjalistą od finansów. 30 lat doświadczenia zawodowego Zajmowałem się m.in takimi kwotami w ramach systemu finansowego i bankowego. Gdzie mogę się zgłosić?
  • ~ksiegowy
    (2016-07-20 11:55)
    Kiedy w koncu komisja z PiS - u,wyjasni zamach smolenski.Ta wlasnie tragedia doszli do koryta.Czas jak bomba zegarowa tyka i braknie kasy w budzecie i bedzie wtedy wyznawcom sekty wesolo !.
  • ~loko
    (2016-07-20 11:51)
    Pisowcy, jak AWS, dokonuje skoku na kasę, bo wiedzą, że to ich ostatnia kadencja.
  • ~wladek
    (2016-07-20 11:39)
    Ja rozumiem, dlaczego TERAZ chcą podwyżek. Bo jak będą w opozycji, to nikt im tego nie zapewni.
  • ~mariola
    (2016-07-20 10:55)
    Nie podoba mi sie pomysl podwyzek, poki nie bedzie podwyzszona kwota wolna powinni sie z tymi przywilejami dla wladzy powstrzymac - to jasne i zgadzam sie z Kukiz 15. Ale juz nie moge sluchac tych argumentow o podwyzkach dla pielegniarek i innych domach dziecka. Swiat sie na nich nie konczy, wiekszosc spoleczenstwa nie pracuje ani w sluzbie zdrowia ani w budzetowce ale im tez powinno sie polepszac.
  • ~jerzys
    (2016-07-20 10:30)
    gdyby Polska wygrala euro 2016 to by latwo było policzyć kiedy u nas Grecja bo oni wygrali w 2004 roku
  • ~andrzej
    (2016-07-20 10:02)
    PO i PSL zakładało niskie pensje i dorabianie "na boku". Wyprostowanie tego będzie trudne ale jest możliwe.
  • ~tuptus219
    (2016-07-20 09:52)
    Czyżby dla pani premier zabrakło na broszki?
  • ~wyborcy
    (2016-07-20 09:51)
    oPOzycja POpulistycznie krytykuje, ale chętnie przytuli! Łącznie z Kukizem, który uprawia tani POpulizm twierdząc, że odda na cele charytatywne. Sprawdzimy!
  • ~odwieczna zasada świętych mężów i patriotów
    (2016-07-20 09:47)
    Do PO-targowica i ~Macisław Płatow - ale jesteście panowie naiwni. Wydadzą bez problemu co zarobią. I tak Polskę sprzedali ludziom Rzymu i NATO. A teraz za psie pieniądze dostali bajki tureckie w RTV i wielu ogląda te głupoty i co gorsza wierzy w te brednie. Nie problem wydać tą podwyżkę. Co nam arystokraci i burżua udowodnili. A także ludzie komuny, co to ją zdradzili dla pozornego bogactwa. No i co oligarchia w Moskwie, w Polsce, Ukaranie ma z tego? Kulczyk to nawet zgon swój sfinansował, aby go nie rozliczyli. Chciwość, zachłanność nieżyczliwość i zawiść króluje w wielu sercach. Dlatego na naszej trzęsącej się planecie mamy stale mordy kobiet i dzieci dokonywane przez bohaterskich mężczyzn.
  • ~Chrystianizacja i ogłupianie Polaków trwa
    (2016-07-20 09:39)
    Drodzy parafianie. Słuchajcie, tych z ambon, na kogo macie głosować. Dla waszych dzieci /i dla bogatych też/ po 500 zł na łebka. Dla rządzących i rozdających, nie swoje pieniądze, po kilka tysięcy. A dla oszusta T. Rydzyka i ferajny z KC Episkopatu po kilkanaście milionów. Wy abonament za RTV, a ferajna watykańska ma darmową reklamę w RTV. Zaiste dobrze głosowaliście na PiS. Bóg wam zapłać. Bo my w czarnych habitach nic wam nie damy. Dajemy obietnicę wiecznego życia, po śmierci. A jako żyjący teraz, sobie kasę weźmiemy od was, ile zachcemy. P/osły i senatorzy, biorąc wzór z nas, też o sobie nie zapomną.
  • ~PO-targowica
    (2016-07-20 09:35)
    Wolę, żeby te pieniądze dostawali oficjalnie, a nie jak PO - pod stołem.
  • ~Macisław Płatow
    (2016-07-20 09:33)
    Może Mi to się niezbyt podobać,ale rozumiem i gotów jestem to strawić. Z JEDNEGO powodu,Mianowice wolę by płacono Im z mojego podatku. Niż siedzieli w kieszeni Lobbystów. I te cmentarne spotkania ,itd. Gdyby Lobbysta opłacał posła ,to o podwyżkach,emerytura ,i ośmiogodzinnym dniu pracy można zapomnieć. ```Harry -popieram. A tak na marginesie ,,Żona pierwszego Elektryka mając swą kasę powie Mu baj,baj.Bucha,cha,ha. A co do prezydentowej Jaruzelskiej ,może Mi się to nie podobać,ale?
  • ~darex
    (2016-07-20 09:14)
    Obecna i byłe pierwsze damy mają otrzymywać wynagrodzenie. A Jaruzelska jako była pierwsza też dostanie????
  • ~tym sie różnią od PO
    (2016-07-20 09:05)
    ojczyznę dojną oficjalnie i nepotyzm jest oficjalny, nie szanują nikogo oficjalnie , naród mają gdzieś ?
  • ~Harry
    (2016-07-20 09:05)
    No cóż, podwyżki się należą. Jak Warszawa jest zarządzana a jakie wynagrodzenie ma Hania bufetowa? Przynajmniej rządzący nie będą teraz zajadać za nasze pieniądze ośmiorniczkami za 29zł z Biedronki. Jak czytam te poprzednie wpisy to słyszę kwik macior i knurów odciętych od koryta.