Tusk niczym Gierek. A Kaczyński to drugi Gomułka

| Aktualizacja:

Wypieramy ze świadomości społecznej wszelkie pozytywne aspekty gospodarki PRL. Nie tylko dlatego, że był to chybiony system. Bardziej z tego powodu, że współcześni politycy zdają sobie sprawę, iż na zamazanym, pochlapanym czerwoną farbą historycznym tle ich poczynania będą prezentowały się lepiej niż w rzeczywistości.

wróć do artykułu
  • ~Harry
    (2016-07-31 19:59)
    Suchodolska twoje porównania to jakieś brednie, czy juz naprawdę nie macie tematów do pisania. Kto takie artykuły zamawia i w jakim celu.
  • ~Bolesław Grabowski
    (2016-07-31 20:11)
    Propaganda antypolska w niemieckim der Dzienniku .....przyczyna prosta. Wspaniała pielgrzymka Ojca Świętego Franciszka i Polacy pokazali swą gościnność i wiarę w Chrystusa !!!! Trzeba im więc dołożyć ....jak to robi Gazeta Wyborcza !!!!
  • ~Radzę autorce mniej pisać, a więcej czytać!
    (2016-07-31 20:30)
    A na początek polecam "Dzienniki Okresu Transformacji" Stefana Kisielewskiego! - Dodam, że dziennikarstwa trzeba się uczyć - bo "dziennikarz nominowany" jest wierną kopią "docenta nominowanego" z czasów PRL.
  • ~dzicz na pełowską dzicz
    (2016-07-31 20:40)
    tusk to nie drugi gierek, tusk to egzemplarz sam w swoim rodzaju zastał Polskę murowaną a zostawił zdegenerowaną
  • ~sowa
    (2016-07-31 20:43)
    No i co panowie z der dziennika ,PO i "zacofanej,znowu sukces Kościoła ,PiSu i Jarosława Kaczyńskiego,czas na naukę u Mistrzów!
  • ~a.z
    (2016-07-31 21:04)
    Tusk pod pewnym względem jest nawet lepszy od Gierka i to 3 razy lepszy, bo zadłużył w czasie swoich rządów Polskę 3 krotnie bardziej jak Gierek kiedy rządził.
  • ~Sb
    (2016-07-31 21:04)
    Ser dziennik to zero
  • ~kok
    (2016-07-31 21:18)
    "Za Gomułki suche bułki " nie pasuje to porównanie do J Kaczyńskiego bo jak na razie to ten rząd daje ,a nie odbiera , tak jak robiła to PO----
  • ~.
    (2016-07-31 21:26)
    Powinni im nawrzucać jajek do żyrandola.
  • ~Nie macie szans z Kaczorem
    (2016-07-31 21:53)
    Niestety większość durniów komentujących zmagania Kaczyńskiego z "układem" nie bierze pod uwagę tego, że jest on z wykształcenia doktorem praw i przez całe swoje dorosłe życie to właśnie relacje między państwem a obywatelem (we wszelkich tych relacji prawnych aspektach) były nieustannie przedmiotem jego analiz, dociekań i prób usystematyzowania! + + + + Nie dość tego! - ci durnie nie wzięli też pod uwagę tego, że sami najczęściej żadnego takiego wykształcenia nie mają (o ile w ogóle mają jakiekolwiek!?), które by im pozwoliło choćby na śledzenie i nadążanie za uporządkowanym tokiem myśli Kaczyńskiego! Ich mózgi nie mają po prostu ani takiej wydolności - ani odpowiedniego treningu do obracania się wokół pojęć "abstrakcyjnych"! Natomiast Kaczyński tę swoją umiejętność trenuje i doskonali już przez co najmniej 40 lat, a przy tym nieustannie pogłębia swoją konkretną wiedzę w przedmiocie - nie mówiąc już o syntetycznej wiedzy o otaczającej nas konkretnej polskiej rzeczywistości! - - - ->> Dodam tylko, że Prezydent Duda też jest doktorem praw - więc zbieżność zapatrywań obydwu panów nie jest przypadkiem, lecz wynikiem podobnego (zawodowego) postrzegania sytuacji w Polsce i gorącego (patriotycznego) pragnienia jej naprawy! --- A o Tusku nie ma co się rozwodzić! - Koń - jaki jest - każdy widzi!
  • ~w bullu i beznadzieji
    (2016-07-31 21:55)
    Nu ja to co Gierek zbudował to Tusek sprzedał albo POzamykał, ale długów narobił trzy razy więcej od Gierka !!!!!! Autorka już pracuje u Michnika, czy dopiero stara się o pracę ?
  • ~amen
    (2016-07-31 21:58)
    TUSKE kaput i tyle w temacie !
  • ~Tak to było! I nadal trwa!
    (2016-07-31 22:02)
    Petru POszedł na totalne czołowe zderzenie z Kaczyńskim, ale Kaczyński akurat nie miał czasu na bzdury - więc w zastępstwie wystawił kota! Kot z Petru sobie poradził nie przerywając mruczenia i drapania się pod pachą! Petru też chyba się teraz przerzuci na mruczenie - bo doszedł do wniosku, że to bardzo skuteczna broń! --------------------- PS.: Z drapania Petru pod pachami podobno najlepiej wywiązuje się myszka Pihasiuk! On ją wpuszcza do rękawa, ona robi, co do niej należy, a on wtedy słodko mruczy...
  • ~ect...
    (2016-07-31 22:12)
    To porównanie częściowo by się zgadzało, gdyż Gierek zadłużył Polskę na pokolenia po same uszy i Polska rozwijała się, ale za pożyczone $ na lichwiarskich warunkach. Gomółka natomiast był ostatnim polskim przywódcą, który gospodarkę Polski zostawił na plusie, bez długów. To by się zgadzało, Tusk wpędził Polskę w szpony lichwiarskich banksterów, a teraz Kaczyński i PiS próbują najpierw to ogarnąć i posprzątać, by później próbować wyjść na prostą opodatkowując obcy kapitał w Polsce.
  • ~Kaczyńskiego każdy zna ...
    (2016-07-31 22:14)
    To jest dość ryzykowne stwierdzenie, zwłaszcza kiedy wychodzi spod pióra osoby, która z tym człowiekiem nie zamieniła dwóch zdań! Z Kaczyńskim trzeba rozmawiać "bez filtra" - czyli bezpośrednio wymienić z nim poglądy chociażby na standardowy zestaw na przykład 30 podstawowych z punktu widzenia interesu Polski zagadnień! Zadawać mu dowolne pytania i na gorąco otrzymywać odpowiedzi oraz samemu wyczuwać, na ile są wiarygodne! I to byłoby uczciwe!!! Natomiast - kiedy się "pali" kaczyńskiego w szklanej lufce TV i na dodatek kiedy się pali go bez zaciągania - tak jak Clinton palił trawkę - to jasne jest, że niemożliwe jest stwierdzenie, jak Kaczyński smakuje naprawdę! Trzeba się w końcu zdecydować - albo na metodę Clintona i oszukiwać siebie i innych - albo się "sztachnąć" Kaczyńskim dobre kilka razy i poczuć jego smak i wartość! To taki wolny wybór wolnych ludzi w wolnym kraju. Również wolnych dziennikarzy!! - I dopiero wtedy ma się podstawy i prawo, żeby powiedzieć, że się zna Kaczyńskiego i na jego temat wydawać westchnienia! Wszystkie inne kombinacje i wygibasy to brednie zadufanego idioty! Jeśli przypadkiem dochodzisz do wniosku, że twój interlokutor to kretyn - zastanów się przez chwilę i zweryfikuj tok swojego myślenia raz jeszcze - bo może w tym samym momencie on nabiera takiego samego przekonania co do twojej wydolności intelektualnej! --------- Taką metodę badawczą bym zalecał Pani Suchodolskiej.
  • ~Niezaprzeczalną zasługą Gomułki było i jest to
    (2016-07-31 22:20)
    - że uratował polskie rolnictwo przed totalną kolektywizacją, a z usług POM-ów mieli prawo korzystać za odpłatnością rolnicy indywidualni! Dzięki temu - i tylko dzięki temu Polacy nie umarli z głodu podczas "transformacji rozstrojowej" i nieco potem!!!
  • ~tu_du
    (2016-07-31 22:33)
    Jarek to jest gość! To jest ten gość, który opracował taką strategię wyborczą, że (przepraszam) "wyrypał" wszystkich "strategów" i rozmaitych "spin doktorów" z PO-PSL i innych partii tak, że wybory wygrał A. Duda i B. Szydło ? - Dlatego ho...ta odsunięta od koryta tak go nienawidzi! - Ale teraz jest już tak jak w tym porzekadle: "psy szczekają, a karawana jedzie dalej ..." - i niech szczekają, a karawana tak czy siak - tam gdzie trzeba - DOJEDZIE !!!
  • ~PRL
    (2016-07-31 22:37)
    GOMUŁKA TO DOSKONAŁY GOSPODARZ I WIELKI PATRIOTA
  • ~staly czytelnik
    (2016-07-31 23:04)
    zaczolem nawet czytac, bo mnie tytul skusil - ja to widza ci inni, jak doszelm do wiadomo czyich zlotych zebow w obozie to mnie troche zemdlilo....pelnego wydania nie kupie.
  • ~historycznzprawda
    (2016-07-31 23:52)
    Jeżeli już wspominacie Edwarda Gierka to Primo: Edward Gierek nie był ZŁODZIEJEM tylko uczciwie budował Polskę, sekundo: majątek jaki pozostawił po sobie Edward Gierek kilkakrotnie przewyższał dług, tercjo takich inwestycji jakie dokonał Edward Gierek w kilka lat obecni rządzący nie dokonali w ciągu 25 lat.