Nowy konstytucyjny pat? Wchodzi w życie ustawa o Trybunale, którą Trybunał sam kwestionował

| Aktualizacja:

Nowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym wchodzi dziś w życie. Według TK nie wchodzi w życie jej kilkanaście przepisów uznanych przezeń za niekonstytucyjne w miniony czwartek. Rząd zapowiada, że nie wydrukuje tego wyroku, bo wydano go z naruszeniem prawa.

wróć do artykułu
  • ~ax
    (2016-11-25 15:16)
    czas jest zawsze sprawiedliwy jak walec sie toczy i zgniata wszelkie zło ,i ta razą zgniecie rzepe !!!!
  • ~Grześ.
    (2016-08-17 16:11)
    Za co be durnie z tym Obleśnym dziadem na czele zasiadającmi za stołami tyle kasy biorą , jak prawo mają w D...ie i gadają że prawo to oni , a wszyscy niech im naskoczą.
  • ~Paweł
    (2016-08-16 17:33)
    Trybunał z tym POmyleńcem Rzeplińskim na czele to szambo.
  • ~Jan23
    (2016-08-16 16:56)
    Dopóki ludzie nie dokonają racjonalnego wyboru odsuwając PIS od władzy, przywracając zgodny z konstytucją podział władzy - spokoju nie będzie. Większość komentarzy jest po prostu obelżywych, zapominając, że TK chroni prawa nas obywateli przed wszechwładzą (obojętnie z której opcji). Jeśli to zniszczymy będzie bieda...
  • ~patriota
    (2016-08-16 13:27)
    Komorowskiego i Rzeplińskiego połączyła PO !!! Gdyby Rzepliński był rzeczywistym strażnikiem TK , nie pozwoliłby Komorowskiemu ,,znieżć ,, kukułczego jaja w TK . Komorowski wybory przegrał , a było to przewidujące ...... Natomiast Rzepliński z tym jajem śmierdzącym został i nawet palcem nie kiwnął , aby ten smród zmniejszyć .....
  • ~Roman
    (2016-08-16 13:25)
    Władza wykonawcza i ustawodawcza żegna władzę sądowniczą bowiem oni lepiej się znają na Kostytucji niż najwybitniejsi prawnicy. Trybunał Konstytucyjny będzie miał charakter fasadowy.Ustawa zasadnicza będzie miała taką wartość jak w PRL. " Lud ciemny" kupi rzucone mu teorie spiskowe opozycji, ale " gorszy sort" będzie musiał istotnie po rządach " niekompetentnych, genialnych interpretatorów Konstytucji" poświęcić wiele czasu na przywrócenie właściwego funkcjonowania państwa demokratycznego z jego gwarancją trójpodziału władzy .
  • ~antek
    (2016-08-16 12:01)
    Rzepa jak ci nie wstyd, A kysz, idź, przepadnij.
  • ~kor
    (2016-08-16 11:59)
    .....panie Rzepliński i TK opracujcie REPOLONIZACJĘ niemieckich wydawnictw /SPRINGER , BAUER i inne obrzydlistwa/ w Polsce.... badziewia które zasmradzają Polskę !!!!!
  • ~Macisław Płatow
    (2016-08-16 11:57)
    Ja wiem jedno w momencie gdy Rząd PiS wydrukuję wynik nasiadówki z 9 marca i 11 sierpnia,to tzw. Konserwatywno-prawicowy Elektorat PiS uzna to za ZDRADĘ. A to oznacza utratę minimum 15% Elektoratu który popiera PiS. I choćby PiS wprowadził emerytury wieku 50 lat ,a po 2000 zł dal na berbecia My nie wrócimy. A wtedy poparcie PiS na stałe 12-19%.
  • ~Fruzia
    (2016-08-16 11:38)
    Prezes Rzepliński powinien przestać walczyć...polactwo potrzebuje wódy i żarcia a nie demokracji...ta dzicz nie wie nawet jak to się pisze...w tym skansenie niedługo zostaną tylko odmóżdżone od wódy ameby a to coś jest szczęśliwe jak się uchleje i nażre...
  • ~Max
    (2016-08-16 11:33)
    Ciekawe co na to powiedziałby "profesor" Lech Kaczyński, bo co mówi "profesor" Krystyna Pawłowicz, to już wiemy..
  • ~Wilga
    (2016-08-16 11:27)
    Trzecia izba parlamentu (TK) chce być ponad legalnie wybranym sejmem ,senatem i prezydentem.Jak widać wprowadza w kraju ferment i dwuwładzę sądowniczą.To jest sprzeczne z demokracją.
  • ~realista
    (2016-08-16 11:17)
    Kaczyński ostatnio ********* o nowej ustawie za chwile już nie bedzie nic wiadomo I O TO CHODZI !!!!!!!!
  • ~bono
    (2016-08-16 11:12)
    Trybunal, ktory kosztuje wszystkich Polakow okragla sume jest, jak w wielu krajach ZBYTECZNY. To postkomunistyczne koryto dla uzurpatorow polityki Michnika WON z wami slugusy Moskwy
  • ~andrzej
    (2016-08-16 10:57)
    Trybunał wprowadza w naszym kraju bajzel, albo bliższy im jest bardak!
  • ~007
    (2016-08-16 10:36)
    Jeszcze cztery miesiące i oszołomy mogą odwiedzić w ramach odpoczynku Ruską Budę. Pustka ideowo korytowa sięgnęła dna i w historii Prawa Konstytucyjnego zapisze się glosami potępienia. Oczekiwania na odsiedź swołoczy rosyjskiej oddalają się z chwilą zainstalowania na terenie Polski wojsk USA.
  • ~Fakir
    (2016-08-16 10:36)
    Pisowski sędzia Zaradkiewicz, wywalony z TK, dziś ma intratną posadkę w radzie nadzorczej Naftoportu, którą kontroluje PIS. czyżby PIS mówił coś o walce ze skorumpowaniem sędziów? Obłuda PISu nie zna granic. Ciekawe co dostaną ci 3 pseudo-sędziowie, którzy kpią sobie z prawa w żywe oczy, kiedy juz zostaną wywaleni.
  • ~oz
    (2016-08-16 10:34)
    S K U R W Y S Y N czerwony kacyk z PZPR idzie na emeryturę uwolnimy TK od czerwonej zarazy kadencje tej bandy kończą się szkoda że tak wolno