Posłowie poszli na skargę do Kaczyńskiego. Prezes PiS zarządzi odsunięcie likwidacji gimnazjów

| Aktualizacja:

Rząd nie wycofa się z reformy oświatowej, ale jej wdrożenie zostanie przesunięte o rok. Wszystko wskazuje na to, że decyzję w tej sprawie podejmie Rada Ministrów.

wróć do artykułu
  • ~mysza
    (2016-10-25 09:30)
    Głupota i fanatyzm pani Zalwskiej są zdumiewające. Nareszcie jakiś mądrzejszy w PiSie poszedł po rozum do "głowy" czytaj guru Jarosława. Szkoda że tak późno !
  • ~Barbara
    (2016-10-25 09:34)
    To dobrze, bo za rok tej pisdolencji już nie będzie.
  • ~Wawiak
    (2016-10-25 09:43)
    A za rok to będzie zupełnie inna rzeczywistość i PiS o ile będzie rządził będzie się biedził z innymi problemami.
  • ~ hugo
    (2016-10-25 09:43)
    magiel czyli jedna pani powiedziała drugiej pani itd.
  • ~zalewskarachwalska
    (2016-10-25 09:53)
    pisbolszewia: zero kompetencji, ale zmiany dla samych zmian. nie musi byc lepiej - wazne, ze bedzie inaczej - po pisfaszystowsku.
  • ~Macisław Płatow
    (2016-10-25 09:57)
    Jeżeli J. Kaczyński wstrzyma reformę ,to straci minimum 5% poparcia. A dlatego ,że będzie to znaczyło że Prezes to chorągiewka na Kościelnej dzwonnicy . A zapowiedzi PiS o reformie ,to bibie piany.
  • ~Macisław Płatow
    (2016-10-25 09:58)
    Jeżeli J. Kaczyński wstrzyma reformę ,to straci minimum 5% poparcia. A dlatego ,że będzie to znaczyło że Prezes to chorągiewka na Kościelnej dzwonnicy . A zapowiedzi PiS o reformie ,to bicie piany.
  • ~niemcy sPOnsorują i szKODzą Polsce
    (2016-10-25 10:14)
    Nowy program Przestępczości Organizowanej i HANI zlodziejki z RATUSZA .... KAMIENICA+...
  • ~Osito
    (2016-10-25 10:20)
    DECYZJĘ to podejmie Prezes Tysiąclecia, Rada Ministrów tylko przyklepie.
  • ~pikuś
    (2016-10-25 10:25)
    Samorządy w większości są przeciw likwidacji gimnazjów. Tak czy siak PIS samorządy przegra, bo co to zmieni rok czasu?
  • ~edek
    (2016-10-25 10:29)
    Czyżby Zalewska była na wylocie?Może szykują się jakieś czystki u bolszewików?Im prędzej się zagryzają,tym szybciej pójdą w ch...."niebyt"
  • ~normalnosc
    (2016-10-25 10:41)
    jakies zmiany pewnie sa potrzebne a nie przesadne
  • ~GIMNAZJA do LIKWIDACJII !!!
    (2016-10-25 10:47)
    Co sprytniejsze treserki z gimnazjów juz w Janowie tresuja klacze. Samorządy tak czy siak, przez dotacje DO UNII EUROPEJSKIEJ to istne dziady, znaczy bankruci, gdy przyjdzie te skumuluwane długi spłacać to nie tylko gimnazja pójda pod nóż, ale banksterzy zedra z nich ostatnią koszule. W sejmie sie juz szykuje Nocna Zmiana+, i od Nowego Roku Nowy Rząd bedzie odpierał pisowskie 500+, ale bedzie wrzask większy niz w niedzielę bachorów w supermarketach
  • ~44
    (2016-10-25 11:05)
    Wszystko już odkładają na święte nigdy. Kwota wolna od podatku - nigdy. Otwarcie zbiorów zastrzeżonych - nigdy. Obniżenie wieku emerytalnego - nigdy. Likwidacja gimnazjów -nigdy. Międzynarodowa Komisja ws. Smoleńska - Nigdy. Repolonizacja mediów -nigdy. Za to w 2 dni potrafią przyklepać CETA, choć nikt z nich nie przeczytał nawet traktatu.
  • ~koneser kartoflanych kłamstw
    (2016-10-25 11:10)
    Zalewska wprost mówi - chodzi o wybory samorządowe... taki jest cel reformy - winą za jej niesprawne przeprowadzenie spróbują barczyć samorządy, żeby wygrać wybory... No i telewizja kurskiego humorystycznie nazywana publiczną czy narodową tak to przedstawi... Cyniczna gierka kosztem dzieci i rodziców... rzygać się chce...
  • ~tokraj
    (2016-10-25 11:19)
    Wszechwiedzący guru wyda swoją decyzję.
  • ~marcin
    (2016-10-25 11:33)
    To byłaby rozsądna decyzja - zejście z linii strzału. Problem w tym, że w tym roku kończy się planowany trzyletni okres "życia" darmowych podręczników i trzeba by drukować nowe. A może da się o rok przedłużyć użytkowanie?
  • ~Kabaret dobrej zmiany
    (2016-10-25 12:21)
    Kim w spódnicy tak nazwali ją nauczyciele. Typowa PISowska komisarz jakich wielu teraz w ministerstwach . Robić coś byle jak byle co ale musi być inaczej bo prezes żąda zmian. Kłamie jak się tylko daje -- znamy takich Banasiów , Sasinów klęczą przed ołtarzami a za godzinę już łżą przed kamerami. No cóż Misiewicz jeszcze ma rok studiów nie wszędzie może doradzać.
  • ~hanka
    (2016-10-25 12:53)
    Jqk dobrze, ze Prezes ma doswiadczenie w wychowywaniu dzieci i w ich edukacji! Ale moze jednak pamieta, ze oswiata za PRL lepiej stala i odczepi sie od entuzjastow gimnazjow, ktore zreszta sa poronionym amerykanskim pomyslem (a tam oswiata bardzo nisko stoi).
  • ~krytyk
    (2016-10-25 13:38)
    Gimnazja to był poroniony pomysł.Dawniej uczęszczałem do szkoły 7-letniej,moje dzieci już do gimnazjum.Zdumiony byłem ich niewiedzą.A więc edukacja poszła w las.Program co roku był zmieniany ,tak że młodsze z dzieci musiało mieć też nowe książki.Było to dodatkowe obciążenie dla rodziców.Musiała być zmowa między szkołami a drukarniami.Gdy powstaną szkoły podstawowe,samorządy i rodzice będą mieli mniej problemów.Zmniejszy się też ilość dyrektorów o ponad 100 tysięcy.Tym samym zyska też budżet krajowy.A więc dobra zmiano do dzieła.Jest takie powiedzenie-psy szczekają karawana jedzie dalej.Nie cofać się.Po pewnym czasie wszyscy zrozumieją że było to właściwe posunięcie.Nie ulegać lobby nauczycielskiemu. G