"Droga, którą idzie Macierewicz to jest karykatura obrony terytorialnej i zmarnowane miliardy złotych"

| Aktualizacja:

Platforma Obywatelska złoży w czwartek wniosek o odrzucenie projektu MON ws. Wojsk Obrony Terytorialnej w pierwszym czytaniu - zapowiedział na czwartkowej konferencji prasowej poseł PO Cezary Tomczyk.

wróć do artykułu
  • ~MK
    (2016-11-03 16:57)
    Panie Siemoniak, Smutna prawda jest taka że po waszych rządach ludzi zdolnych walczyć jest jakiś niewielki odsetek wśród zatrudnionych głownie urzędników w armii. Nawet najlepiej wyposażona armia bez ludzi chcących walczyć niewiele znaczy - przykład Francja 1940, za to Wietnam, Bliski Wschód, Afganistan pokazał że zdeterminowani ludzie mogą stawić opór mocarstwom. Polsce jest potrzebne przynajmniej 200 tyś żołnierzy a nie 500 tyś urzędników. Obrona terytorialna to dobry pomysł, w wielu państwach coś posobnego działa np w Szwajcarii czy USA.
  • ~Marek
    (2016-11-03 16:55)
    Skąd wziąć rezerwistów, jak jest tylko armia zawodowa. Należy obowiązkowo powrócić do powszechnego poboru do wojska na okres 3 miesięcy. Tylko to ma być szkolenie, a nie improwizacja. W przypadku dużych strat w początkach konfliktu, armia nie ma przeszkolonych rezerw. Kim uzupełnić braki ?
  • ~jasnowidz
    (2016-11-03 16:59)
    Powstanie prywatna armia p. Antoniego. PiS - dzięki niej przy władzy się utrzyma ze swoją ferajną i oszustem T. Rydzykiem i jego opryczniną. Niemcy też utworzyli coś w rodzaju WOT i za parę groszy, płaconych z budżetu, miał kto maszerować na paradach wojskowych. Bezrobotni mężczyźni byli wierni NSDAP do końca. No i skończyło się w 1945.
  • ~Były POwiec
    (2016-11-03 17:01)
    Oj Siemoniak, Siemoniak. Gdzie te czasy kiedy z przyjemnością się ciebie słuchało i czytało. zszedłeś na psy przy Grzesiu.
  • ~oficer prowadzący
    (2016-11-03 17:10)
    Najlepiej to by było, gdyby Platforma Oszustów złożyła wniosek o własną delegalizację! Wtedy obroniłaby terytorium całego naszego kraju przed wszystkimi wrogami, którzy nie chcą kręcić lodów na polskiej obronności!
  • ~Alek
    (2016-11-03 17:09)
    Przede wszystkim to nie ma byc zadna obrona terytorialna tylko PiS-Sturmabteilung.
  • ~pardons
    (2016-11-03 17:04)
    te obrzydliwe banderowskie rybie usta
  • ~maria
    (2016-11-03 17:03)
    ta stara gwardia rzadzacych to chciala podac ruskom i niemcom polske na talerzu -bez wojska tak nisczyli sojusz to jest licz na siebie .moze byc pozniej ---czy to polacy by tak byc nieodpowiedzialni --moze to byla taktyka targowicy
  • ~Iza55
    (2016-11-03 17:29)
    Lepiej by było wydać na ośmiorniczki i zostawić gołe granice bo tam szedł najlepszy szmugiel gorzały, paliw, na których zarabiali kolesie z PO
  • ~sowa
    (2016-11-03 17:29)
    poprzednia ekipa rozbroiła Polskę,dobrze że ministrem obrony został Antoni Macierewicz,patriota,odpoprny na korupcję i na ordynarne wpisy podobno ludzi o polskim rodowodzie.Panie Ministrze obrony jesteśmy z Panem,a małe pieski niech sobie poszczekują!sowa
  • ~stanczyk
    (2016-11-04 01:55)
    Panie Siemoniak jako zawodnilk w grze byles dobry ale na lawce rezerwowej stales sie .trudno mi znalesc slowo by ciebie nie obrazic ; moze nie Siemioniak bedzie wlasciwe , roszczarowales mnie ale ja sie nie licze wiec jestes OK ale POLSKA nasza; 1000 lat
  • ~bogi
    (2016-11-03 19:20)
    Ty pajacu! To ty jestes karykatra ale samego siebie
  • ~Baran
    (2016-11-03 22:34)
    Siemioniak, dej Pan spokój. Czas minął.
  • ~lubie pierogi
    (2016-11-04 09:16)
    Prezydent Władimir Putin powołał Gwardię Narodową. do obrony... państwa i obywateli, obrony prawa i swobód człowieka i obywatela...juz za czasów PRL Polska miała Lige Obrony Kraju – stowarzyszenie współpracujące z MON, powstałe w okresie PRL jako organizacja paramilitarna. Na celu ma umacnianie obronności ......PORA WRACAC DO DOBRYCH NAWYKÓW!
  • ~xxx
    (2016-11-03 17:25)
    Sr...generałami Bolek sr.. generałami Olek Bronek też biegunkę miał i generałami sr....! Na co szły te wielkie sumy miliardy wydawane na wojsko? na emerytury i apanaże generalskie na zakup nieprzydatnych armii samolotów CASA na budowę korwety Gawron do tego chcieli jeszcze za bajońskie sumy kupić francuskiego karakona!!
  • ~sim
    (2016-11-03 18:01)
    Siemoniak i Mroczek coś bełkocą. Co oni przez osiem lat zrobili dla wojska !? To był totalny marazm. Jak masz liczyć na kogoś licz na siebie. Czy oni znają historię ? Obrona terytorialna to bardzo dobry pomysł. Rezerwiści i ochotnicy mogą być dużym wsparciem dla zawodowców.
  • ~KESER
    (2016-11-08 13:34)
    Dwa slowa Panie Siemoniak : TABLICE MENDELEJEWA

Może zainteresować Cię też: