Macierewicz chce, by do szkół wróciło przysposobienie wojskowe. "Byłby to przedmiot obowiązkowy"

W przyszłym roku będę dążył do tego, by wychowanie obywatelskie obejmowało także przysposobienie wojskowe - zapowiedział w niedzielę szef MON Antoni Macierewicz, który obserwował zajęcia doskonalące drużyn organizacji paramilitarnych w Mińsku Mazowieckim.

wróć do artykułu
  • ~Tarantula
    (2016-11-19 12:33)
    Popieram na 200 %, tym bardziej że sam zgłosiłem taką propozycję w komentarzu. Następnym krokiem powinno być wprowadzenie (przywrócenie) obowiązkowego przysposobienia wojskowego do tzw szkół wyższych. W tym przypadku uczmy się od państwa Izrael.
  • ~Arco
    (2016-11-09 08:41)
    Zastanawiam się, czy w tej sytuacji nie można by się było powołać na klauzulę sumienia.Napisałem powyższe zdanie i sam się zaczynam zastanawiać, czy jest to możliwe. No chyba nie. Katolik i sumienie? Nie, chyba nie.
  • ~Antoni Maciorewicz
    (2016-11-06 20:51)
    Jutro o 5.45...
  • ~C#@12yt
    (2016-11-06 17:54)
    Do Rejtana. Wygodniś z ciebie. Widocznie jesteś z pokolenia które nie miało PO w szkole i nie rozróżniasz hełmu od kasku a pocisku od naboju a karabin chwytasz od lufy i zaglądasz w wylot. Ile to już roczników w Polsce nie trzymało broni w ręku ? Niemcy cię obronią wspólnie z Francuzami ? Poucz się historii.To inni Polacy za ciebie i twoje dzieci w razie potrzeby mają chwycić za broń i ryzykować swoje życie byś ty mógł żyć. Cwaniaczek.
  • ~jerzyk 324
    (2016-11-06 16:53)
    Panie Ministrze proponuje zacząć musztrą od żłobka. Strzelanie w przedszkolu a obowiązkową służbę wojskową w szkołach podstawowych i zreformowanych średnich. A co przynajmniej wyprzedzimy Koreje Płn. Niech wszyscy drżą przed nami. Pan przynajmniej otrzyma przydomek Antoni Wspaniały lub Antoni Orężny. Tak trzymać, myśleć perspekywicznie, nie zważąć na tych co rzucają kłody pod nogi.
  • ~Wojtek
    (2016-11-06 16:38)
    Jeszcze raz do "makar". Zgadzam się z Tobą, że część młodzieży, to "kartoflane lebiegi". Nie wiem tylko dlaczego przysposobienie wojskowe miałoby tę sytuację zmienić. W czasach gdy chodziłem do szkoły średniej, było przysposobienie obronne, ale nie sądzę, by miało ono jakikolwiek wpływ na naszą kondycję. Natomiast w szkole było bardzo dobrze zorganizowane wychowanie fizyczne, wraz z zajęciami pozaszkolnymi - koszykówka, siatkówka, piłka ręczna. Sporo grywałem w tenisa. Animatorem tego życia sportowego był wspaniały nauczyciel WF-u, ś.p. mgr Paruszewski, który nawet najmniej sprawnego ucznia potrafił zachęcić do jakiejś aktywności fizycznej, zgodnej z jego możliwościami. Było to jednak wszystko dawno, dawno temu....pół wieku z dobrym okładem. A czy nie może być tak i teraz? Trzeba tylko wychowanie fizyczne traktować z należytą powagą.
  • ~Nikita Siergiejewicz
    (2016-11-06 16:10)
    Panie Antoni PW tak ale ważniejszym będzie przywrócenie uroczystych obchodów rocznic Wielkiej Socjalistycznej ewolucji Pażdziernikowej .Znajetie towariszcz kakij był eto prazdnik -Gadawszczina Wielikoj Oktiabrskoj Socjalisticzeskoj Riewolucji . Pozdrawlaju was towariszcz w etot prazdnicznyj dien.
  • ~taktotak
    (2016-11-06 15:51)
    PRL wraca, wraca! Pamiętam to z liceum - lata 60. XX w.- strzelaliśmy z kbksów - a nauczycielem przysposobienia wojskowego był kapitan UB. Czyżby panowie Macierewicze i Kaczyńscy naprawdę tęsknili za czasami swojej młodości?
  • ~tadzio
    (2016-11-06 15:43)
    powinno rowniez byc obowiazkowe badanie wszystkich politykow przez psychologa
  • ~MOL
    (2016-11-06 15:34)
    Ganiałem w po 3 km naokoło boiska w masce PGZ. Moi koledzy też. Dziewczyny miały mniej. Wszyscy zmęczeni, ale po tym wszyscy się cieszyliśmy i śmialiśmy się z ostatnich łajz Zabawa była fajna. A te łajzy dopingowaliśmy i były wyniki. Rzut granatem walczyliśmy o jak najlepszy wynik. Każdy miał wielką ambicję aby być w czołówce. Popieram jak najbardziej !! Dzisiaj te wyhodowane na chemii młodzież jak by tylko popchnął palcem to upadną na ziemię. Taka to słabizna.
  • ~Nareszcie znajdzie sie sensowne i pożyteczne
    (2016-11-06 15:21)
    zajęcie dla tych tysięcy odchodzących z wojska bezproduktywnych obecnie oficerów, którzy tylko przesuwają papiery na biurkach, a których jedyną brąnią są teczki!
  • ~Re ~Wojtek
    (2016-11-06 15:11)
    A z kogo twoim zdaniem ta "Dobrze wyposażona zawodowa armia" ma się rekrutować? - Z tych zwolnionych ze względu na otyłość z gimnastyki kartoflanych lebiegów z wrodzonym kre ty nizmem i z nabytym podczas machania myszą "carpal tunnel" syndromem? - Jesteś chyba jednym z nich - skoro formułujesz takie idio tyczne "tezy"!!!
  • ~cdn/ kolo kentsyna beton nie penka/piramidy som mocne
    (2016-11-06 15:08)
    psyjedzta do gierlozy, a Kto nima cem, to mozna kupic bilet po ciuongowy i potem busem abo jak. Zobacyta piramidy. Ogromniaste , wysokie , cale z kamieni w srotku, z betonu i stalo wypelnione, majo tes w srotku, cyli wemnontz korytaze, korytazyki i sale rozne z ventem i elektrycnosciom, oglondajta, a zobacyta ile Ludzi musieli pracowac, cy robic job abo arbajt ili rabotac, sztoby zbudawac takoje dziela. It was big construction, grande constructione.Zwiedzajta, poki co.Beton nabiera mocy przez !00 lat/wikipedia/.
  • ~sanderus
    (2016-11-06 15:05)
    Przysposobienie wojskowe w szkołach? ...a nie lepiej reaktywować od razu WUML - y ?
  • ~rychu
    (2016-11-06 14:54)
    jezeli ktos mial watpliwosci, to teraz juz ich na pewno nie ma !!!!!!! komuna wrocila !!!!!!!!!!!
  • ~Fred
    (2016-11-06 14:49)
    Czy bende mugł w końcu sobie poszczelać?
  • ~tak trzymać.
    (2016-11-06 14:42)
    Antek jesteś wielki !....nasza ojczyzna pokłada w tobie nadzieje. Jesteś jak pułkownik Wołodijowski w tobie nadzieja. Oby lewactwo zdechło,pozdrawiam pana ,były oficer WP.
  • ~Wojtek
    (2016-11-06 14:36)
    Do "makar". A czy Pan zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda współczesne pole walki? Dzieci po przysposobieniu wojskowym nas obronią? Tak jak ułani w 1939 roku... Dobrze wyposażona zawodowa armia - to jest to!
  • ~ja
    (2016-11-06 14:14)
    maciora chce ............ A ja chcę żeby tego imbecyla utylizowali !
  • ~george
    (2016-11-06 14:14)
    przy Antku , Gomulka to harcerz