Macierewicz chce, by do szkół wróciło przysposobienie wojskowe. "Byłby to przedmiot obowiązkowy"

W przyszłym roku będę dążył do tego, by wychowanie obywatelskie obejmowało także przysposobienie wojskowe - zapowiedział w niedzielę szef MON Antoni Macierewicz, który obserwował zajęcia doskonalące drużyn organizacji paramilitarnych w Mińsku Mazowieckim.

wróć do artykułu
  • ~Wspomnienia
    (2016-11-06 12:32)
    Bardzo dobry pomysł! W Liceum miałam PO (Przysposobienie Obronne) i fajnie wspominam te lekcję. Ze strzelania miałam 5. Byłam najlepsza z wszystkich dziewczyn. Piękne to były czasy (lata 70-te). "Młodości! Dodaj nam skrzydła! Ty nad poziomy wylatuj".
  • ~to był k...zamach
    (2016-11-06 12:32)
    a ja chce żeby zbadał jego i kaczyńkiego psychiatra
  • ~szara eminencja
    (2016-11-06 12:36)
    Macierewicz chce z polskich dzieci zrobić bojowników państwa PiSlamskiego! pozwolenie na broń i strzelanie z kałacha już od pierwszej klasy podstawówki! Zamknijcie czym prędzej tego głupola bo dojdzie do tragedii!
  • ~grrrr
    (2016-11-06 12:38)
    A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści. Tak kiedyś mówiono. I to też powróci.
  • ~rejtan
    (2016-11-06 12:39)
    PRECZ OD NASZYCH DZIECI! Panie Macierewiczu, wiedzielismy ze ma pan zabuzenia emocionalne. Lecz teraz juz sie panu naprawde w glowie rozjuchalo - to intelektuanie mowiac bankructwo pana zdeformowanego swiatopogladu - niech pan jako glowa Panstwa, poniewaz Jarek jest juz od dawna niepoczytalny, zrobi to co od pana oczekujemy - sekupe na zywo w TVP 1!
  • ~amira
    (2016-11-06 12:43)
    Znowu nie oddamy ani guzika
  • ~ kita
    (2016-11-06 12:43)
    A przysposobienie do życia w rodzinie będzie?
  • ~Marek
    (2016-11-06 12:49)
    Macierewicz jest najlepszym ministrem MON po 1989 roku i to czerwonych psychicznie wykańcza. Wywalił WSi i teraz sięmszczą ja ktylko mogą. Specjaliście z branży chwalą Macierewicza.
  • ~Wojtek
    (2016-11-06 12:50)
    Proponuję wprowadzenie przysposobienia obronnego również w przedszkolach, przynajmniej wśród starszaków. Ponadto w domach starców i zakładach dla umysłowo chorych(!) Oczywiście i w seminariach duchownych, bo w takiej sytuacji będzie potrzebna odpowiednia ilość kapelanów.
  • ~******
    (2016-11-06 12:50)
    Ja tam moim bliźniakom do kanapek po granacie pakuję. Jakby na lekcje jaki Rusek albo Niemiec wlazł, to ****** i koniec, karwarz twarz!
  • ~nina
    (2016-11-06 12:51)
    Ja chce zeby Macierewicz poszedl na emeryture ,ma juz 69 lat i czas najwyzszy odpoczac . Mam dosc chaosu ktory wprowadzil Macierewicz i PiS.
  • ~doctor
    (2016-11-06 12:55)
    Codziennie Macierewicz, pora na wizytę tego pana u specjalisty.
  • ~chor
    (2016-11-06 12:55)
    Wojsko Polskie jest za! Chciałoby się powiedzieć wreszcie Polska ma ministra ON.
  • ~makar
    (2016-11-06 12:58)
    nie popieram postawy wiekszosci przedstawionych wypowiedz ,pytam sie kto obroni twoj dom twoja rodzine .Jestesmy jako panstwo w takim miejscu gdzie przelewaly sie fronty wielu wojen bylismy notorycznie jako narod niszczeni.jesli jako narod sami nie zadbamy o nasz dom jakim jest POLSKA to jako narod przestaniemy istniec .Mielismy historyczny przyklad rok 1939
  • ~Wyborca
    (2016-11-06 13:05)
    Komuna wraca pełną parą. Proletariusze wszystkich krajów łączcie się.
  • ~karla
    (2016-11-06 13:12)
    po co bylo komunę gonić na cztery wiatry, antoś jesteś debeściak
  • ~Slawek
    (2016-11-06 13:15)
    tgodniowy rozklad zajec w szkole: codzienie 2 godziny Prz. o, 2 godziny religii 1 godzinya polityki , czyli Dziennik TVP oraz codziennie 1 z 5 czescie filmu smolensk, Razem 5,5 godzin. Reszte mozna wyciac.
  • ~Zoja
    (2016-11-06 13:15)
    Obowiązkowo religia smoleńska od pierwszej klasy szkoły podstawowej .Wykładowcy winni być tylko po Szkole medialnej oj.Rydzyka.Mogą być licencjaci (jak skończy szkołę Misiewicz). Obowiązkowo Antoniego na badania!!!
  • ~ulisse
    (2016-11-06 13:20)
    sytuacja rozwija się w kierunku Serbia AD 1990 - populiści Kaczyński, Macierewicz + Szyszko (a tam Karadžić, Miloševicz i Mladicz ) budują paramilitarne grupy w celu utrwalenia władzy na terenie całego kraju - nieuchronnym efektem będzie konflikt militarny, ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkości w POLSCE AD 2017.
  • ~Robnad
    (2016-11-06 13:33)
    Tosiek ŚWIR cierpi na tzw zespół szMacierewicza. Współczesna psychiatryczna medycyna jest bezradna na ten przypadek...