Macierewicz chce, by do szkół wróciło przysposobienie wojskowe. "Byłby to przedmiot obowiązkowy"

W przyszłym roku będę dążył do tego, by wychowanie obywatelskie obejmowało także przysposobienie wojskowe - zapowiedział w niedzielę szef MON Antoni Macierewicz, który obserwował zajęcia doskonalące drużyn organizacji paramilitarnych w Mińsku Mazowieckim.

wróć do artykułu
  • ~rejtan
    (2016-11-06 12:39)
    PRECZ OD NASZYCH DZIECI! Panie Macierewiczu, wiedzielismy ze ma pan zabuzenia emocionalne. Lecz teraz juz sie panu naprawde w glowie rozjuchalo - to intelektuanie mowiac bankructwo pana zdeformowanego swiatopogladu - niech pan jako glowa Panstwa, poniewaz Jarek jest juz od dawna niepoczytalny, zrobi to co od pana oczekujemy - sekupe na zywo w TVP 1!
  • ~Wspomnienia
    (2016-11-06 12:32)
    Bardzo dobry pomysł! W Liceum miałam PO (Przysposobienie Obronne) i fajnie wspominam te lekcję. Ze strzelania miałam 5. Byłam najlepsza z wszystkich dziewczyn. Piękne to były czasy (lata 70-te). "Młodości! Dodaj nam skrzydła! Ty nad poziomy wylatuj".
  • ~Orzeł Bielik
    (2016-11-06 14:07)
    To nie MACIEREWICZ chce, to my młodzi POLACY nie tylko że chcemy, my już TO MAMY !
  • ~CIA
    (2016-11-06 13:50)
    Co nie udala wam sie PISowska propaganda co? Skad jestescie z MSWiA wy trole?
  • ~szara eminencja
    (2016-11-06 12:36)
    Macierewicz chce z polskich dzieci zrobić bojowników państwa PiSlamskiego! pozwolenie na broń i strzelanie z kałacha już od pierwszej klasy podstawówki! Zamknijcie czym prędzej tego głupola bo dojdzie do tragedii!
  • ~Wojtek
    (2016-11-06 12:50)
    Proponuję wprowadzenie przysposobienia obronnego również w przedszkolach, przynajmniej wśród starszaków. Ponadto w domach starców i zakładach dla umysłowo chorych(!) Oczywiście i w seminariach duchownych, bo w takiej sytuacji będzie potrzebna odpowiednia ilość kapelanów.
  • ~to był k...zamach
    (2016-11-06 12:32)
    a ja chce żeby zbadał jego i kaczyńkiego psychiatra
  • ~Marek
    (2016-11-06 12:49)
    Macierewicz jest najlepszym ministrem MON po 1989 roku i to czerwonych psychicznie wykańcza. Wywalił WSi i teraz sięmszczą ja ktylko mogą. Specjaliście z branży chwalą Macierewicza.
  • ~chor
    (2016-11-06 12:55)
    Wojsko Polskie jest za! Chciałoby się powiedzieć wreszcie Polska ma ministra ON.
  • ~grrrr
    (2016-11-06 12:38)
    A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści. Tak kiedyś mówiono. I to też powróci.
  • ~makar
    (2016-11-06 12:58)
    nie popieram postawy wiekszosci przedstawionych wypowiedz ,pytam sie kto obroni twoj dom twoja rodzine .Jestesmy jako panstwo w takim miejscu gdzie przelewaly sie fronty wielu wojen bylismy notorycznie jako narod niszczeni.jesli jako narod sami nie zadbamy o nasz dom jakim jest POLSKA to jako narod przestaniemy istniec .Mielismy historyczny przyklad rok 1939
  • ~karla
    (2016-11-06 13:12)
    po co bylo komunę gonić na cztery wiatry, antoś jesteś debeściak
  • ~ kita
    (2016-11-06 12:43)
    A przysposobienie do życia w rodzinie będzie?
  • ~Robnad
    (2016-11-06 13:33)
    Tosiek ŚWIR cierpi na tzw zespół szMacierewicza. Współczesna psychiatryczna medycyna jest bezradna na ten przypadek...
  • ~ja
    (2016-11-06 14:14)
    maciora chce ............ A ja chcę żeby tego imbecyla utylizowali !
  • ~george
    (2016-11-06 14:14)
    przy Antku , Gomulka to harcerz
  • ~Roory
    (2016-11-06 14:09)
    Pomysł w zasadzie dobry - ciekawe jak z wykonaniem. Brak przysposobienia obronnego/wojskowego to spory deficyt w kształtowaniu wiedzy o świecie. Młody człowiek powinien mieć chociaż szczątkowe pojęcie o wojskowości, zdobyte w zorganizowany sposób, a nie wiedzę z gier komputerowych.
  • ~Jarek Kor
    (2016-11-06 14:14)
    oj Antoni , lepiej się zbadaj, Tworki czy Abramowice dla Ciebie odwartwe
  • ~amira
    (2016-11-06 12:43)
    Znowu nie oddamy ani guzika
  • ~MOL
    (2016-11-06 15:34)
    Ganiałem w po 3 km naokoło boiska w masce PGZ. Moi koledzy też. Dziewczyny miały mniej. Wszyscy zmęczeni, ale po tym wszyscy się cieszyliśmy i śmialiśmy się z ostatnich łajz Zabawa była fajna. A te łajzy dopingowaliśmy i były wyniki. Rzut granatem walczyliśmy o jak najlepszy wynik. Każdy miał wielką ambicję aby być w czołówce. Popieram jak najbardziej !! Dzisiaj te wyhodowane na chemii młodzież jak by tylko popchnął palcem to upadną na ziemię. Taka to słabizna.