Jarosław Kaczyński: Polska ziemia dla polskich rolników, nie dla obcych

| Aktualizacja:

Polska ziemia nie jest dla spekulantów, nie jest dla obcych, jest dla polskich rolników - oświadczył Jarosław Kaczyński na Kongresie Wsi Polskiej. Według niego sprzedaż ziemi należącej do państwa trzeba wstrzymać do czasu, aż "polscy rolnicy się wzbogacą". Prezes PiS przekonywał również, że jego partia jest kontynuatorką polskiego ruchu ludowego.

wróć do artykułu
  • ~chłop z grójeckiego
    (2016-11-13 16:09)
    Jak zabiorą dotacje , to się mały nie pozbiera .
  • ~oficer prowadzący
    (2016-11-13 16:27)
    Brawo Panie Jarosławie! Polska ziemia powinna być dla Polaków! Udowodnił Pan polskim rolnikom, że jest Pan gospodarzem dbającym o polski interes narodowy!
  • ~Norbert
    (2016-11-13 16:29)
    "Polska ziemia dla polskich rolników" - zapomniał dodać, że tylko dla tych w sutannach?
  • ~szara eminencja
    (2016-11-13 16:01)
    Bełkot i brednie nawiedzonego i zakompleksionego "wizjonera"! Ale czy to nie Kaczyński spowodował nacjonalizację ziemi rolnej badziewiarską ustawąi i teraz największymi rolnikami u nas są księża i rydzyk?
  • ~ktoś
    (2016-11-13 16:25)
    C ten kretyn ******** Nie widzi ślepota, jaka jest teraz wieś?! Siedzi cały czas w czasach PRL-u!!!
  • ~mi
    (2016-11-13 16:08)
    A przepraszam bardzo, jaki poziom wzbogacenia się polskich rolników będzie wystarczający do rozpoczęcia sprzedaży ziemi? I jeszcze jedno, wstrzymanie obrotu ma skutki uboczne, cena ziemi spadła na łeb, więc rolników powinno juz byc stac na zakup. Może pan poseł naczelnik premier odpowie na pytanie, czy stanie na zakup ma wynikac z wartości ziemi, czy wartości aktywów rolników, bo jak na razie to nic z tego bełkotu nie wynika. Z tym panem jest coraz gorzej, choroba trawi coraz większe połacie mózgu.
  • ~karla
    (2016-11-13 15:50)
    witamy całe kierownictwo psl w pisie
  • ~antek
    (2016-11-13 16:02)
    BRAWO! PIS, to POLSKA !
  • ~wrak III RP
    (2016-11-13 17:00)
    Podstawą ustroju rolnego państwa jest gospodarstwo rodzinne. Tak mówi art.23 Kosntytucji RP, który został wdeptany w glebę, a TK milczy. Dokonała się zbrodnia na ziemi PGRwskiej, a TK milczy. Ale pilnie baczy by Polskiej Akademii Nauk nie stała sie najmniesza krzywda, bo to ostoja dobrobytu założona przez samego Stalina. To te formacje pseudonaukowe PAN, z żołdakami z LWP z orłem bez korony na furażerkach są "zaplutymi karłami reakcji", z których należy czyścić kraj do 10-go pokolenia wstecz i w przód .
  • ~ect ...
    (2016-11-13 16:26)
    Firma Monsanto bardzo chętnie położyłaby swoją brudną łapę na urodzajnych polskich i np. ukraińskich ziemiach. Mają już 80% patentów na nasiona świata i zagarnięcie tych najlepszych i urodzajnych ziem byłoby dla nich jak postawienie kropki nad „i”. Są nawet skłonni przekupić rolników i przepłacić cenę początkową by później zniszczyć konkurencję i jako właściciel wywindować ceny na maxa. Mają nieograniczone pieniądze, swoich skorumpowanych i lojalnych im prawników, więc nie mają żadnych oporów.
  • ~Autor nie znany
    (2016-11-13 17:52)
    Jakos nikt w Europie nie kwapi sie by oddawac ziemie obcym, wyjatkiem sa wyzwoleni z umyslu polscy lewacy,
  • ~antoni
    (2016-11-13 19:11)
    Jak stanie przed pomnikiem Koziołka Matołka w Pacanowie to powie ; Jestem dumny spotkałem równego sobie wspólnie będziemy walczyć aż zwyciężymy .
  • ~Normalny Obywatel
    (2016-11-13 17:10)
    taka z lekka megalomania przez Prezesa przemawia... już jeden taki był, miał na imię Adolf
  • ~Gosc
    (2016-11-13 18:45)
    SZCZYT BEZCZELNOSCI!!! Polacy rozprzestrzenili sie po calym swiecie, kupuja ziemie gdzie moga, buduja domy, a ten kartofelek zabrania obcokrajowcom kupowac ziemie w Polsce ? Z CZYM DO LUDZI?
  • ~1q
    (2016-11-13 18:20)
    Kaczyński przejmuje PSL czy zwariował? Na zorganizowanym przez PiS kongresie powiedział " Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy kontynuatorem polskiego ruchu ludowego. Dzisiaj PiS jest kontynuatorem polskiego ruchu ludowego. To dla nas duma, honor, to dla nas zobowiązanie". Jak zaznaczył, PiS jest dumne z tego, że jest partią zaufania polskiej wsi. - Jesteśmy dumni z tego, że wprowadziliśmy do parlamentu wielu prawdziwych rolników, służących polskiej wsi.
  • ~wdzieczny naród
    (2016-11-13 16:44)
    No to kaczy kuper juz stracił polska wies...a wybory samorzadowe tuz, tuz...dziekujemy !
  • ~dziadek
    (2016-11-13 18:21)
    Wg Prezesa : "Polska ziemia dla polskich rolników" w KOLORATKACH.
  • ~demokrata
    (2016-11-13 21:16)
    Precz ze spekulantami ! Brawo PIS ! Polska ziemia w Polskich rekach.
  • ~widmo
    (2016-11-13 17:05)
    Dzięki PiS-owi zawartość Polski w Polsce wzrasta.
  • ~Malechowo
    (2016-11-13 18:40)
    ...w zachodniopomorski w powiecie Sławno bardzo duża ilość ha to ziemie należące do niemiaszków, duńczyków i innych, po 5latach zakładają córki spółki aby nie płacić podatków...?????

Może zainteresować Cię też: