Rzepliński i Biernat o ustawach PiS o TK: Mają osłabić Trybunał

Przepisy o TK autorstwa PiS mają zmniejszyć znaczenie Trybunału – ocenili w czwartek prezes TK Andrzej Rzepliński i jego zastępca Stanisław Biernat. Mówili też o powodach zgłoszenia prezydentowi kandydatów na prezesa mimo braku quorum Zgromadzenia Ogólnego.

wróć do artykułu
 • ~Pomroczność jasna
  (2016-12-01 20:25)
  "będzie to ominięcie konstytucyjnego zapisu o roli wiceprezesa". Rzepliński - który artykuł z Konstytucji mówi o jakiejkolwiek roli prezesa czy wiceprezesa TK ? I jeszcze rzepliński który znowu kłamie: dzisiaj mówił że wczorajsze zebranie sędziów TK "nie można nazwać Zgromadzeniem Ogólnym Sędziów TK" ale w protokole wywieszonym na stronach TK jak wół stoi: "Następnie Prezes [..] przekazał przewodniczenie obradom Zgromadzenia Ogólnego [...]".
 • ~tt
  (2016-12-01 17:59)
  "choć nie udało się jej dokończyć ze względu na brak sędziów." Czyli, "mielismy dobre chęci POstawić na swoim lecz nie wyszło... Teraz piłka jest po stronie opozycji parlamentarnej i to ona musi wcielić w życie nasze życzenia...". No cóż, widac Rzepka wreszcie POjąl iż przegrał, a tak dobrze mu żarło.....
 • ~AAA
  (2016-12-01 16:44)
  Towarzysze z TK nie przestrzegający prawa nie mają moralnego prawa wypowiadać się na temat praworządności w Polsce. Swoje wywody mogą mówić w swoim towarzystwie na imprezach tzw. rzeplinach andrzejkowych.
 • ~oficer prowadzący
  (2016-12-01 16:42)
  Towarzysz Rzepliński - wraz z kastą swoich sędziów trybunalskich, może już teraz liczyć jedynie na POmoc gabinetu cieniasów na uchodźstwie! No, bo jego - pozbawione logiki - bon moty, przestały już robić wrażenie nawet w tzw. Komisji Europejskiej!
 • ~Jot65434565
  (2016-12-01 16:25)
  POddajcie się lustracji POtem wydawajcie z siebie odgłosy. Wasz koniec już następuje, nie przestrzegaliście Konstytucji do POspołu z PełO to von na Białoruś!