Prezydent: Jestem zwolennikiem wolności zgromadzeń

"Jestem zwolennikiem wolności zgromadzeń" - zapewnił w niedzielę prezydent Andrzej Duda, komentując procedowaną obecnie w parlamencie nowelizację ustawy Prawo o zgromadzeniach. "Jeżeli ktoś chce manifestować, ma do tego prawo" - podkreślił prezydent.

wróć do artykułu
  • ~po głęokim namyśle wybrałem złoty długopis do podpisania
    (2016-12-04 12:29)
    Oczywiście, bo to nie Rząd, tylko samorządy miejskie mają sprzątać bałagan, na który zgodzą się łaskawie Rząd i Prezydent we własnym interesie.
  • ~Monachijski
    (2016-12-04 12:34)
    Zwolennikiem może sobie być, ale działać ma według wskazań Prezesa ("Naczelnika")
  • ~ustawa +
    (2016-12-04 12:35)
    Już był taki jeden pan , który bywał z a a nawet p r z e c i w . Jest za wolnością zgromadzeń , ale na wszelki wypadek ustawę podpisze .
  • ~pomnik dla kota Alika
    (2016-12-04 12:39)
    Polacy wpadli z deszczu pod rynnę. Oddali Polskę aroganckiej i bezczelnej władzy bez skrupułów wprowadzającej swą dyktaturę. A pan Duda jest tylko prezydentem PiSu i w rzeczywistości działa przeciwko pozostałym Polakom tych którzy nie popierają PiSu. Miał być strażnikiem Konstytucji, a jest jej grabarzem. Współdziała z Kaczyńskim przy demolowaniu Trybunału Konstytucyjnego. Jako Prezydent powinien próbować rozwiązywać tę najistotniejszą sprawę ustrojową. Za to powinien stanąć w przyszłości przed Trybunałem Stanu bo przyczynia się do przejęcia władzy przez jedną partię.
  • ~ciekawe czy wiecie, że formalnie ZUS już jest bankrutem ?
    (2016-12-04 12:42)
    konstytucja gwarantuje Polakom wolność zgromadzeń, więc zdanie takiego, czy innego politycznego kacyka w tej sprawie niewiele znaczy ... chyba, że PiS zmieni konstytucję i zabroni wolności słowa, ale wtedy Polska już nie będzie państwem prawa ... patrząc na to co się dzieje w obecnej Polsce nie zdziwiłbym się gdyby tak się właśnie stało ... rządy PiS upadną, ale nie z powodu TK, Smoleńska tylko z powodu bankructwa finansowego państwa ... 500+ i obniżenie wieku emerytalnego to początek końca - socjalizm zawsze i wszędzie kończy się tak samo krachem gospodarki ...
  • ~Obywatel
    (2016-12-04 12:43)
    Czytając te wypowiedzi długoPiSa mam odruch wymiotny.
  • ~antoni
    (2016-12-04 12:44)
    Jaki z Pana zwolennik okaże się przy podpisaniu lub odrzuceniu ustawy o zgromadzeniach .
  • ~PO-Partia Oprychów
    (2016-12-04 12:49)
    O to to..ale wysyp PEJSATYCH-zaKODowanych RUSKICH trolli, POstUBeckich oderwanych od koryta ******* kwiii ,kwiii ,kwiii
  • ~z ł o dz i e j z PEŁO
    (2016-12-04 12:51)
    Eeee tam.....Kiedy kradniemy następne KAMIENICE ???
  • ~Amty
    (2016-12-04 12:51)
    Pochyli się i podpisze. Człowiek bez honoru.
  • ~Irek
    (2016-12-04 12:54)
    W przypadku Dudy słowo prezydent brzmi co najmniej ŚMIESZNIE
  • ~aj43
    (2016-12-04 13:05)
    czlowieku dalbys sobie spokoj i przestal paplac komu to potrzebne
  • ~Mika
    (2016-12-04 13:31)
    Widzę, żę PiSowskie chejterstwo zarabia dniówki. Piszcie, piszcie za te psie pieniądze.
  • ~lola
    (2016-12-04 13:34)
    Rzadzic polakami, to lepiej sie powiesic, dlatego ten narod ma jak ma.Niestety tych paru patriotow nie bedzie w stanie wygrac z ta ubecja i pozytecznymi idiotami.
  • ~Na tym polegała dialektyka marksistowsko-leninowska
    (2016-12-04 13:39)
    ...wolności zgromadzeń na Krakowskim 10-tego każdego miesiąca.
  • ~Bumerang
    (2016-12-04 13:43)
    Każde prawo, które uchwali PiS będzie co do kropki wykorzystane po demokratycznym odsunięciu ICH od władzy. No chyba, ze sposobem jaki sobie sami zgotują.
  • ~Mac
    (2016-12-04 13:48)
    Jaki liberał, wkrótce zezwoli na postawienie pomnika bandery. A co tam, przecież w kijowie stoją.
  • ~sd2015
    (2016-12-04 13:50)
    Ten ich prezydent opowiada jaki to on jest demokrata, ważny i światowy.Ale nie ma co się łudzić : zrobi dokładnie to, co mu każe prezes.
  • ~wiem
    (2016-12-04 13:50)
    z bozej laski, dyzma - dulski prezydent krolestwa jezusa, skonczy kariere polityczna w wiezieniu. amen.
  • ~narodowiec
    (2016-12-04 14:42)
    bardzo szanuje naszego Prezydenta -bronmy Polski jak zrenicy oka -ani kroku do tylu !!! z zycia wartosci europejskich: w Niemczech ujeto wlasnie sprawce brutalnego gwaltu i utopienia 19 letniej studentki z Frajburga. Bandyta urodzil sie tysiace kilometrow od niemiec -17 letni obywatel Afganistanu, ktory przybyl do Niemiec w 2015 na fali agresji obcych na europe. Mieszkal w rodzinie zastepczej, w komfortowych warunkach, rodzina dostawala za to 1200 eu miesiecznie. Sam sprawca -ok. 1000 eu. Ujecie trzeba zawdzieczac niemieckiej policji - kuriozalne jest, ze znaleziony wlos sprawcy nie mogl byc poddany doglebnym badaniom DNA. Tego zabrania niemieckie prawo - ustalania koloru oczu, skory, pochodzenia, ciekawe no nie ? Studentka pochowano 3 tygodnie temu, rodzice zamiast kwiatow na pogrzeb, zarzadali wplat pieniedzy na organizacje opiekujaca sie intruzami z azji. Czy "dobrzy ludzie" z misiami przejrza na oczy ? czy rowniez rodzice sa moralnie odpowiedziali za smierc corki ? Niemcy-Afagnistan, tysiace kilometrow, a jednak Merkel doprowadzila, ze te dwa losy sie spotkaly -niestety tragicznie.