Czy wielka miłość między Solidarnością a PiS przetrwa? Na razie maskarada trwa

| Aktualizacja:

Restrukturyzacja górnictwa to test miłości pomiędzy Solidarnością a PiS.

wróć do artykułu
  • ~podatnik
    (2016-12-31 12:36)
    Na razie przetrwa. póki trzeba "nakryć czapkami" a jak nie nakryją to odstawka. Natomiast Górny Śląsk to jedna wielka zagadka, najwięcej kopalń zamknął członek KK NSZZ Solidarność - Krzaklewski za pomocą Buzka a następnie za kilka lat ten osiąga najlepszy wynik w wyborach - czyli politycznie opłaca się zamykanie kopalń?
  • ~gda
    (2016-12-31 15:12)
    Petycja o ograniczenie kapitału niemieckiego w polskich mediach na PetitionGo. To tyle jako komentarz do artykułu.
  • ~Jimmy Bounce
    (2016-12-31 13:10)
    Oj boicie się narodu boicie bo na razie tylko mendy z KODU wyłażą a gorzej jak naród wyjdzie i pogoni resztki darmozjadów i złodziei
  • ~mm
    (2016-12-31 12:18)
    Hipokryzja Solidarności jest kosmiczna. A jej przewodniczący - szkoda gadać,Kacperek.
  • ~Tyciutki Lucyfer
    (2016-12-31 12:35)
    W kolejnych wyborach parlamentarnych zasłużeni dla "dialogu" mają raczej zapewnione miejsca na listach PIS-u.
  • ~Widmo
    (2016-12-31 14:41)
    Brawo PiS.
  • ~dzicz, pełowska dzicz
    (2016-12-31 12:35)
    żulia nazywająca się dziennikarzami der dziennika w sylwestra rzyga jak codzień
  • ~!
    (2016-12-31 13:01)
    Dla Koszernych Odwodów Dywersyjnych jedność Polaków to maskarada. Wymowne. Dla nas zaś wasze uliczne marsze Komuszków Ormowców i Donosicieli to maskarada. Czy jedność SBeków i liderów Solidarności to nie jeszcze większa maskarada?
  • ~Guzik
    (2016-12-31 16:25)
    To Volksdeusche z der Dziennik-a maskaraduja udajac Polakow.
  • ~Jonn
    (2016-12-31 13:49)
    Ratrelkowe pis-dudo-ZOMO...Ta PiS-HANIEBNA Zmiana na Kaczy-Stan zakończy sie tak jak ta Wycieczka zorganizowana przez kanc. pis-denta (Pijany Yenerał : Czy ktoś TU POLEWA)... KATASTROFĄ dla Polski i Polaków, tylko "Kosztów i TRUPÓW" będzie o wiele, wiele więcej...pis-BOLSZEWIKÓW Goń, Goń, Goń...Polityczna "SZUBIENICA" już na was czeka pis-pOSŁY...
  • ~eu
    (2016-12-31 13:04)
    Jarek znowu was wykiwie
  • ~PISDuda to jest to samo, co DUDAPIS
    (2016-12-31 15:02)
    1."Solidarność" to historia bohaterów obalających totalitaryzm komuny. 2.Na dziś to nie "Solidarność", tylko "PISSolidaRuchy", bo to robi różnicę. 3.Nie "maskarada", tylko "maszkarada" z godnymi siebie aktorami. 4.Troska o związkowców musi być ważniejsza, niż haftowanie złota nicią ubranek dla Kacperka Dudowego.
  • ~halszka
    (2016-12-31 15:11)
    A niby dlaczego Solidarność ma być przeciwko rządowi,skoro ten rozmawia z ludźmi,obniżył wiek emerytalny,podniósł najniższą płacę i w przeciwieństwie do poprzedników ,wywiązuje się z obietnic.
  • ~Donald z Brukseli
    (2016-12-31 12:59)
    Spokojnie przetrwa. Gorzej z sojuszem opozycji ze złodziejami. Jak ich opozycja nie obroni, wymienią na inną.
  • ~Obserwator
    (2016-12-31 12:52)
    maskarada to kod tvn Po i nowoczesna to dopiero przyjazn !
  • ~helena
    (2016-12-31 13:09)
    Gdyby nie niszczycielskich 8 lat to nie byłaby żadna kopalnia zamknieta! Wystarczy sobie rozmowę na taśmach Bieńkowskiej przypomnieć jak mówiła..nic nie robią,siedzą piją lulki palą!!!!!!!!!!!!!
  • ~takitam
    (2016-12-31 16:21)
    wysyłajmy Kacperkom od Dudy czapki co by starczyło im do nakrycia obywateli drugiego sortu, bo może im własnych nie wystarczyć...
  • ~sd2015
    (2016-12-31 15:43)
    A co np. z miastem Zabrze ? PiS do spółki z s" wydymali Ślązaków. Wszyscy związkowcy w rozmowach z Tuskiem, czy Kopaczową zawsze mówili, że tu nie chodzi tylko o etaty w kopalni. Oni zawsze mówili, że 1 miejsce w kopalni generuje ileś tam miejsc pracy w najbliższej okolicy. I co teraz ? - górnicy będą pracować gdzieś indziej, ich związkowcy dostali etaty w zarządach spółek węglowych. Ale co z pozostałymi mieszkańcami Śląska ? Co np. z mieszkańcami Zabrza. Jest to też oszustwo nie tylko wobec górników, ale i pozostałych wyborców. pis opowiadając w trakcie kampanii wyborczej, że nie zamknie żadnej kopalni dawał wielu ludziom nadzieję, że będzie ich bronił - ich miejsc pracy wbrew ekonomii, wbrew wszystkiemu. I w tej konkretnej sprawie szybko okazało się, że jest inaczej. Nie jest to jedyna niedotrzymana obietnica wyborcza ze strony pis, można ich wymieniać wiele. A chociażby tylko w tej kwestii to np. obiecywanie ludziom odtworzenie przemysłu stoczniowego (znowuż będziemy budowali statki, które np. wszyscy będą od nas kupować) w Polsce, czy też ponowne uruchomienie ZNTK w Łapach itd.
  • ~Trójmiasto
    (2017-01-01 01:00)
    Solidarność to była w 1980 w Gdańsku! Ta dzisiejsza pseudo-solidarność to pisiackie sługusy!
  • ~Euzebia
    (2016-12-31 13:54)
    RozPiSdzili Polskę w rok! Misiewicze i Kacperki...