Przezroczyste urny, ograniczenie kadencji. Kaczyński zapowiada zmiany w ordynacji wyborczej

Maksymalnie dwie kadencje wójtów, burmistrzów, prezydentów oraz przezroczyste urny w lokalach wyborczych to niektóre ze zmian w ordynacji wyborczej, które w niedzielę zapowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem wprowadzenie zmian powinno nastąpić przed wyborami samorządowymi.

wróć do artykułu
  • ~kot Alik na godło Polski!
    (2017-01-15 19:42)
    Paranoik znowu w akcji! tak Jaruś masz "rację"! a teraz grzecznie zażyj lekarstwa od pana psychiatry,przytul się do kotka i idź lulu...
  • ~rtx
    (2017-01-15 19:44)
    chory na głowę człowiek i bredzi jak potłuczony
  • ~Raz Putin
    (2017-01-15 19:52)
    Aurora miała wystrzelić na Pałac Zimowy
  • ~Ana
    (2017-01-15 19:57)
    WARCHOŁY : Można tłumaczyć pokrętnie Można kłócić się namiętnie Można pisać epistoły Nic to nie da, to warchoły ! Gdy przeczytasz definicję, Z nią porównasz opozycję Wniosek będzie nie wesoły : Opozycja to warchoły Teza ta nie bezpodstawna lecz wynika wprost z przesłanek Które nam dostarcza ciągle większość POsłów i POsłanek
  • ~prawda cię wyzwoli
    (2017-01-15 19:59)
    Kaczyński znowu sieje propagandę nie dajcie się zwieść zaczyna przygotowanie do wyborów trzeba powstrzymać tego szalonego człowieka najlepiej to go ignorować i dawać kontrę niech wybije sobie z głowy rządy tej partii na cale życie prowadzi nas do PRL
  • ~pytanie
    (2017-01-15 20:08)
    CHALLO, CHALLO DZIENNIK! Jak możecie ciągle cytować faceta nie zrównoważonego psychicznie?
  • ~zbysio
    (2017-01-15 20:09)
    durny konus przyglup jakich malo
  • ~zośka
    (2017-01-15 20:11)
    Chory facecik,bo nawet nie facet!!!
  • ~pudlo
    (2017-01-15 20:12)
    To premier , ten Kaczynski ?
  • ~gady
    (2017-01-15 20:19)
    Widać urojenia pomazańca !
  • ~tom
    (2017-01-15 20:20)
    Marzy mu się Wiosna Ludów
  • ~nawik
    (2017-01-15 20:39)
    Bzdura, panie Kaczyński, chodziło o zmuszenie was do przestrzegania prawa. O czym pan doskonale wie, ale jak zawsze kłamstwo musi być na wierzchu, prawda?
  • ~jan
    (2017-01-15 20:46)
    wszystkiego,wszystkiego najgorszego panie ka
  • ~Tadeusz-katolik
    (2017-01-15 20:46)
    Faszysta boi się o swoją władzę
  • ~..wiatr hula po lesie, wicher czapkę niesie...
    (2017-01-15 20:47)
    Ale od ..[ znany czasownik , w czasie przeszłym]
  • ~;;;
    (2017-01-15 20:48)
    Kaczynski nie daj się tej sitwie .Kraj idzi e ku lepszemu.
  • ~Gdzie PIS ma prawą stronę ? Z tyłu !
    (2017-01-15 20:50)
    Mega pomieszanie spraw w głowie tego najmniejszego /przez co największego/ pi siorka rządzącego Wolską, jakby miał 100 % władzy, a wybrało go w oszukanych wyborach niespełna 18 % wyborców przekupionych za 500 plus i obiecane przewalutowanie kredytów frankowych. Oszust nie ma prawa rządzić w imieniu 100 % Polaków, więc musi liczyć się z mocną reakcją w sprawach zachowania podstawowych praw obywateli. Nie pomoże propaganda i adaptowanie wszelkich słów w obronie pisowskiej rewolty na modłę chińskiej rewolucji kulturalnej – ban da czworga w Polsce nie przejdzie. Jakoś tylko nie mogę się domyślić, kto między nimi jest płci odmiennej. PIS relatwizuje skutki swojej niszczycielskiej polityki licząc na brak reakcji opozycji z powodu strachu, głupoty, rozbicia ? Przeliczył się.
  • ~Szyba
    (2017-01-15 20:53)
    Oj Kaczorku , kaczorku , twoja paranoja galopuje !!!!!
  • ~xyz
    (2017-01-15 20:56)
    CELEM BYLO BANDYCKIE PRZEFORSOWANIE JESZCZE BARDZIEJ BANDYCKIEGO BUDZETU/ZADLUZANIA KRAJU ZWYKLA PRYMITYWNA PROWOKACJA prymitywnych, tepych pis jolopow. Wymysl "zbaFcy" pod swoja tluszcze
  • ~Hrabia Tobayski
    (2017-01-15 21:03)
    Często spotykam się na forach ze śmiesznym i bezsensownym "stwierdzeniem": - "Kaczyńskiego każdy zna ...". - To jest dość ryzykowne stwierdzenie, zwłaszcza kiedy wychodzi spod pióra lub z ust osoby, która z tym człowiekiem nigdy nie zamieniła dwóch zdań, a nawet pomówienie o taki zamiar uznałaby za hańbiące, a może nawet za zbrodnię! Osoba taka co najwyżej widuje Kaczyńskiego na korytarzu, gdzie (zgodnie z partyjnym albo redakcyjnym zaleceniem) omija go szerokim łukiem - albo na mównicy sejmowej - ale wtedy - zamiast słuchać uważnie - śpiewa na melodię zamówioną przez sponsora albo odbiera SMS-y z przekazami dnia! Jednak zdaniem większości ludzi normalnych (a szczęśliwie w Polsce się wciąż wielu takich spotyka!) - aby chociaż oswoić się z Kaczyńskim - trzeba z nim rozmawiać "bez filtra" - czyli bezpośrednio wymienić z nim poglądy chociażby na standardowy zestaw na przykład 10 albo 30 podstawowych z punktu widzenia interesu Polski zagadnień! Zadawać mu wtedy dowolne pytania i na gorąco otrzymywać odpowiedzi oraz samemu wyczuwać, na ile są wiarygodne! I to byłoby uczciwe!!! Natomiast - kiedy się "pali" zawiniętego w GW Kaczyńskiego w szklanej lufce TV i na dodatek kiedy się pali go bez zaciągania - tak jak Clinton palił trawkę - to jasne jest, że niemożliwe jest stwierdzenie, jak Kaczyński smakuje naprawdę! Trzeba się w końcu zdecydować - albo na metodę Clintona i oszukiwać siebie i innych - albo się "sztachnąć" ekstra mocnym Kaczyńskim w czystej postaci dobre kilka razy i poczuć jego smak i wartość! To taki wolny wybór wolnych ludzi w wolnym kraju (rzecz niedostępna dla podlegających "dyscyplinie partyjnej" albo presji "salonu" funkcjonariuszy i akcjonariuszy PO, KOD, PSL i kropki nowoczesnej). - - - I dopiero wtedy człowiek samodzielnie myślący zyskuje podstawy i prawo, żeby powiedzieć, że zna Kaczyńskiego! Wszystkie inne kombinacje i wygibasy to żenująco śmieszne brednie zadufanego idioty! Pojawia się tu zasadnicza zupełnie kwestia - czy każdy taki "znawca" Kaczyńskiego jest człowiekiem haniebnie zakłamanym, zapalczywym, bezmyślnym, sądzącym po pozorach i zapiekłym w raz przyjętych pod czyimś wpływem "przekonaniach" oraz uporczywym czy wręcz do znudzenia upierdliwym w powtarzaniu raz po raz przypadkowo zasłyszanych obelg, kalumni i innych takich bredni - czy jednak jest człowiekiem w miarę uczciwym i jako taki docenia daną ludziom myślącym możliwość wyrobienia sobie na podstawie niepodważalnych i sprawdzalnych faktów zupełnie własnego poglądu na każdą rzecz z osobna i na wszystkie razem - i czasem nawet z tej możliwości korzysta. I dopiero odpowiedź na to pytanie otwiera furtkę do jakiejkolwiek dalszej uczciwej rozmowy o Kaczyńskim i de facto o każdym z nas!