Balcerowicz: Ograniczenie liczby kadencji? Zacznijmy od posłów i senatorów

| Aktualizacja:

Profesor Leszek Balcerowicz skomentował propozycję Jarosława Kaczyńskiego dotyczące zmian w ordynacji wyborczej.

wróć do artykułu
  • ~ana
    (2017-01-19 15:13)
    jeszcze ten szkodnik się wypowiada,oby szlak go trafił
  • ~Naiwny Polak
    (2017-01-19 13:56)
    Plenipotent Sorosa zabrał głos.
  • ~Stefka
    (2017-01-17 10:30)
    Ja miedzy nimi nie widze roznicy,po sciagnieciu gaci.
  • ~@
    (2017-01-17 10:23)
    Zaraza.
  • ~Ryszard
    (2017-01-17 09:57)
    O ile się nie mylę to wójtów, burmistrzów i prezydentów miast wybiera się w wyborach bezpośrednich. Jeśli sprawują swoją funkcję przez kilka kadencji to widocznie mają uznanie swoich wyborców. Wyborcy sami określą ich długowieczność na stanowisku. Natomiast co do posłow , senatorów i radnych to jak najbardziej słuszne jest ograniczenie ich kadencji. Problem w tym,że sami sobie musieli by podciąć gałęź na której siedzą (mysłę tu o parlamentarzystach ), a to raczej niemożliwe. Wyobraźcie sobie ilu takich wiecznych przedstawicieli suwerena musiało by pójść na wygnanie z parlamentu i kto to by był ( Imiennie ). Pis dlatego nie mówi oparlamentarzystach.
  • ~proste
    (2017-01-17 09:56)
    ja dawno mowilem ze jak ktos nie chce komunistow w sejmie to glosowac na mlodych
  • ~komentarz do wypowiedzi
    (2017-01-17 09:56)
    Dla niekumatych informuję, że oprócz FOZZ-u, okrągłego stołu, zamiany Moskwy na Watykan i Waszyngton, rozwalanie Brukseli, mają PiS-iaki na sumieniu okradzenie banków i Polaków na przeszło 4,5 mld via SKOK-i. Gdy był ,,pucz" w sali kolumnowej, to Bierecki z feryjną uwolnił małe SKOK-i od nadzoru KNF. Będący w SKOK-ach będą płacić i w/w też.
  • ~pot fox
    (2017-01-17 09:52)
    Byli politykierzy nie mogą zrozumieć, że ich 5 minut w polityce już się skończyło! Powinni wyciągać wnioski co do swoich pomyłek i błędnych decyzji aby następnie nie wpadali w te same pułapki!
  • ~komentarz do wypowiedzi
    (2017-01-17 09:50)
    Głupota komentujących sięga Himalajów. Są na pewno wśród nich płatne trole PiS i KC EPiSkopatu. Chodzi o władzę i synekury PiS-iaków w samorządach terytorialnych. Polskę i suwerena J. Kaczafi ma w d, tak jak i Balecerek z czarną mafią na czele. Spytajcie Kaczafiego kiedy transfer naszych pieniędzy do Luksemburga, wykonany przez sanatora PiS i jego ferajnę?? Bo ile dadzą czarnej mafii to zobaczcie w ustawie budżetowej, a ile biorą katecheci, kapelani w wojsku, policji i szpitalach policzcie sami.
  • ~A
    (2017-01-17 09:45)
    Ja wciąż czekam na rozliczenie pana Balcerowicza.
  • ~Sokular
    (2017-01-17 09:23)
    To prawda-po 25 latach w parlamencie też działają już tylko "teoretycznie" ale w terenie po paru kadencjach rządzą dogadane kliki działające tylko dla siebie
  • ~Konrad Wallenrod
    (2017-01-17 09:22)
    L.Balcerowicz w tym przypadku jest uczciwy,PiS nie jest wcale tym,czego oczekuja jego elektorat.Polak madry po szkodzie,a ta sie zbliza,bedziecie jeszcze klac na prezesa !.
  • ~rfv
    (2017-01-17 08:57)
    Balcerowicz jak zawsze ma racje i szczekające trolle i pisomatołki tego nie zmienią.
  • ~Daniel
    (2017-01-17 08:26)
    Maksimum dwie kadencje dla każdego posła w sejmie RP to także dobry projekt oprócz koniecznych zmian wyborów lokalnych i kadencji dwóch maksimum . W województwie podkarpackim są w wioskach wójtowie gmin po 30 lat .Wcześniej był członkiem KW PZPR i naczelnikiem gminy a teraz wójtem gminy.To skandal
  • ~POLAK 1
    (2017-01-17 08:23)
    A MOŻE OD ZŁODZIEJI NA WIELKĄ SKALĘ W POLSCE ZŁODZIEJU BALCEROWICZ TRZEBA ZACZĄĆ . A POLACY PANA KACZYŃSKIEGO JAROSŁAWA KOCHAJĄ BRAWO PANIE KACZYŃSKI MY PANA POPIERAMY RĘKOMA I SERCEM.
  • ~Maks
    (2017-01-17 07:55)
    ponoć ma teraz pomagać w prywatyzacji na San Escobar ...
  • ~DrBM
    (2017-01-17 07:53)
    Caly swiat ma zawodowych politykow , tylko Polska bedzie miala amatorow? Dwie kadencje czasu do nachapania sie i nastepny ? Zabiedny kraj na takie eksperymenty.
  • ~P.Z.P.R.
    (2017-01-17 07:35)
    A tak naprawdę dobrze by zacząć od członków P.Z.P.R.
  • ~Viking
    (2017-01-17 07:14)
    Balcerowicz świetnie sie czul w tym szambie. Wyczyszczenie szamba dziala na niego jak srodek na robaki
  • ~Jan Stańczyk
    (2017-01-17 07:07)
    A kiedy szanowny ekonomista odpowie za zniszczenie polskiej gospodarki ,za wyprzedaż majątku , za zniszczenie polskiego rolnictwa ?????????????????