Kaczyński: Są takie sprawy, które można załatwiać razem z opozycją

| Aktualizacja:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że są takie sprawy, które można załatwiać razem z opozycją; to np. wprowadzenie nowych przepisów dotyczących ochrony zwierząt. Polityk mówił o tym w wywiadzie dla Radia Łódź, który w całości wyemitowano w poniedziałek.

wróć do artykułu
  • ~R.Glenervan
    (2017-01-24 21:46)
    ...to na przyklad moze byc tez odtykanie ustepow w Sejmie...
  • ~LeSwan
    (2017-01-24 11:03)
    Według prezesa wszystkich prezesów, prezydentów i premierów są takie tematy na które da się rozmawiać z opozycją. Na przykład, kto zostanie uznany oficjalnie (przez PIS) za przywódcę opozycji, a kto nigdy w życiu i na przykład na temat rozwiązania nielegalnej opozycji. Oto słowo prezesa...
  • ~Czy Niemcy są dumni z Merkel i z siebie?
    (2017-01-23 23:28)
    (dokończenie) Nie zdaje sobie sprawy, że jej Niemcy to nie jest IV Rzesza, spadkobierczyni Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego - tylko stary i schorowany oraz bezpotomny Hans Volkswagen-Siemens siedzący na kupie gruzu i przekładający z ręki do ręki walizkę pełną ukradzionych innym narodom pieniędzy przeznaczonych na łapówki. On już nawet nie ma siły ustać na swych rachitycznych glinianych nogach, które mu wkrótce rozwalą w drebiezgi kopniakami miliony brutalnych i dzikich, głupawych i beztroskich muzułmanów! A potem wyrwą mu ze słabnących rąk ową walizkę, a żeby nie margał - dadzą mu solidnie w ryj - aż się nakryje swoimi glinianymi kikutami! A pewien wybitny i ogólnie znany (niestety tylko ze swej gorszej strony!) niemiecki socjalista utopijny prawie sto lat temu napisał między innymi dwa zdania, o które nikt znający jego postać jedynie z nachalnej politpoprawnej propagandy by go nie podejrzewał: -- Dopiero - kiedy naród jest zdrowy we wszystkich swych częściach, na ciele i duszy - wtedy radość z przynależności do niego może urosnąć do tego wzniosłego uczucia, które nazywamy dumą narodową! // Ale ta wzniosła duma może pojawić się tylko w człowieku, który uświadamia sobie wielkość swojego narodu!. == Mogę tu tylko dodać, że - w odróznieniu od tępawej, mało lotnej i generalnie bezmyślnej i durnowatej Merkel - ten człowiek (przynajmniej wtedy, kiedy to pisał) jeszcze odróżniał dumę narodową od pychy i rozumiał wtedy, co znaczą słowa wielkość narodu! I o tę wielkość narodu niemieckiego walczył - chociaż sam był Austriakiem! Niestety o Merkel tego powiedzieć nie można! Ani nie jest świadoma, na czym polega i z czego się bierze wielkość narodu - ani o nią nie walczy! Tylko się upiera i tkwi!!! Bo niewielka książeczka, w której ten socjalista głosił swoje poglądy, była w NRD na indeksie! Ale to wszystko nie przeszkadza samej Merkel też uważać się za socjalistkę utopijną - a ja w sumie nie potrafię rozstrzygnąć - która z tych dwu odmian utopijnego socjalizmu jest w swoich skutkach gorsza dla państwa i narodu niemieckiego? I dla nas wszystkich?
  • ~Kaczor! Bardzo Cię proszę - nie graj
    (2017-01-23 22:50)
    z nami w "Folwark Zwierzęcy" - bo przypominam, że Polska to jest jednak ciągle Folwark Ludzki i przede wszystkim polski! - I bez względu na to, czy uiważasz, że Polska to jest rosyjsko-niemieckie kondominium pod wiadomym zarządem powierniczym - a może właśnie przez wzgląd na to, żeby takim kondominium być wreszcie przestała - załatw wreszcie po męsku kilka spraw nie dających Polakom spokoju i nie cierpiących zwłoki - a mianowicie >>> 1) Natychmiast opublikować kompletny Aneks do raportu o likwidacji W S I (których podobno nie ma - ale które ciągle bardzo się nam dają we znaki!), -- -- 2) Natychmiast anulować ustawkę # 1066 o tak zwanej "bratniej unijnej pomocy" - czyli przyzwolenie na to, żeby Polaków pacyfikowały (zakamuflowany stan wojenny!!!) podczas legalnych zgromadzeń i strzelały do nas ze swojej własnej "legalnie wwiezionej" broni i własną ostrą amunicją rozmaite wrogie nam służby w rodzaju Gest apo i Legii Cudzoziemskiej!, -- -- 3) Natychmiast upublicznić w całości i bez krętactwa tak zwany "zbiór zastrzeżony" IPN, -- -- 4) Natychmiast wznowić prace ekshumacyjne w Jedwabnem i rzetelnie dokończyć śledztwo! - A dopiero po załatwieniu tych spraw przypiekać pięty pajacom w rodzaju Schetyny, Petru i Kijowskiego, dopiero potem tym, którym się należy, podwyższać kwotę wolną od podatku (a nawet przyznawać wysokie premie!), a z kolei tych, którzy wymienione tu sprawy dotychczas torpedują - niezwłocznie usunąć z Sejmu i z urzędów!!! ------------ I dopiero na końcu dziękować Panu Bogu i nam wszystkim za wsparcie!!! --------- A poza tym przypominam o tym, że wciąż obowiązuje sejmowa ustawka z poprzedniej kadencji o zakazie dostępu do informacji publicznej i że Adamowicza jeszcze nigdy nawet nie doprowadzono na komisariat, a Jan Bury wyraźnie sobie z nas (i z was) wszystkich jaja robi!!! ... - Po po załatwieniu tych kilku spraw można mieć pewność, że wszyscy ubecy i ich agenci oraz konfidenci w rodzaju Schetyny sami z siebie zaczną się deubekizować - przy czym nie wykluczam nawet publicznych spowiedzi, oświadczeń w prasie i telewizji, a nawet (nieudanych oczywiście!) seryjnych prób samobójczych! Oczywiście podejmowanych bez wiedzy i zgody denatów i bez udziału osób trzecich...
  • ~aaa
    (2017-01-23 13:27)
    Jedną rzecz którą razem możecie zrobić to zagłosować nad rozwiązaniem sejmu i wtedy zobaczymy co powie suweren
  • ~nie z kodu
    (2017-01-23 13:13)
    po co wizyta Merkel w Polsce ??? uwzam, ze jezeli Merkel sie wprosila, spotkanie powinno byc jedynie na szczeblu rzadowym. Merkel - to nie jest powazna osoba -zdradzila nas obiecujac, ze w Brukseli zadnego lynchu nad Polska nie bedzie. Zawiodla, wrecz przeciwnie -jej politycy jak Szulc i otinger -byli czolowymi hienami naganiajacymi nagonke na nasz rzad. W tym momencie rzadu niemieckiego juz nie potrzebujemy -batalie z brukselskimi sowietami -wygralismy sami. Nie jest do konca wyjasniony udzial rzadu Merkel w grudniowym zamachu stanu, jak role graly niemieckie-sorosowskie bojowki, czy antifa gazety wyborczej. I uwazajmy, Merkel ustwiala sie wrogo do USA -kazde podanie jej reki moze byc uznane za podanie reki europejskiemu saddamowi, ktory morduje swoj narod. Wizyta KOMLETNIE nie na miesjcu; PiS powinien ogranizowac demonstracje pod ambasada szkopw !!!
  • ~KACZYŃSKI MA RACJE
    (2017-01-23 13:05)
    POlszewików co siedzą PO 27 lat POusówać to szkodniki MIAST naszego zacofania na skale ŚWIATOWĄ
  • ~Ble
    (2017-01-23 13:03)
    No, np. ograniczenie ilości POSŁOM I SENATOROM do 2 kadencji. Później powiedzmy, kadencja, lub 2 przerwy. I wtedy niech się ubiegają znowu, jak lud przyzwoli.
  • ~Macisław Płatow
    (2017-01-23 13:03)
    Co do ochrony Zwierząt CAŁKOWITA ZGODA. A co do nowelizacji Prawa łowieckiego w 60% nie ma zgody.Przykład w danym rejonie ,w danej wsi np: jest plaga dzików,i tylko polowanie zbiorowe może wyniku odstrzału zatamować plagę. I koło żyjące źle z właścicielami obwodu MÓWI ,,radźcie sobie sami".Bo polowanie indywidualne tego problemu nie rozwiąże. Dotyczy to też nadmiar lisów ( które są plagą gospodarstw ). A sprawa watach wałęsających się psów ( kto nie widział dożynanej sarny ,łani,lub klępy ten nie powinien na ten temat się wypowiadać). Moim zdaniem każde koło powinno posiadać trzech strażników ,lub zawodowych myśliwych prowadzących odstrzał redukcyjny,oraz mający prawo Karać NP: 100TYŚ. ZŁ,ZA WAŁĘSAJĄCE SIĘ PSY GOSPODARZY .
  • ~Greta
    (2017-01-23 12:50)
    PetRUSY siadły ledwo dychają nawet ta LUBIZNARE dziś nie miała SZMATKI na SZYJCE w MEDJACH bo ją bardzo ciśnie od tych kłamstW o PetRUSIE