Cenckiewicz o oskarżeniach Wałęsy: To są słowa tak haniebne, że każda odpowiedź byłaby po prostu zła

Udzielenie informacji dot. opinii biegłych ws. teczki TW "Bolka" leży w gestii pionu śledczego IPN - oświadczył wiceszef Kolegium IPN Sławomir Cenckiewicz. Pion prokuratorski IPN podała we wtorek PAP, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami opinia ta ma być wydana do 31 stycznia. Cenckiewicz odniósł się też do słów Lecha Wałęsy z ubiegłego tygodnia.

wróć do artykułu
 • ~hajstra
  (2018-05-14 13:32)
  Po latach propagandy opartej na zawartości teczki Bolka IPN przyznał się ze niektóre dokumenty sa podrobione. Kto w IPN ponosi odpowiedzialność za to?
 • ~wytrawny polityk
  (2017-02-04 12:56)
  Ty lepiej zbadaj życiorys swojego dziadka i ojca.
 • ~Kasia
  (2017-01-25 15:04)
  Są tacy ludzie, którzy nawet po trupach, aby do władzy.
 • ~Nina
  (2017-01-25 13:30)
  Cenckiewocz nie dorastasz Walesie do piet nawet nie mozesz mu butow czyscic cymbale jeden
 • ~abra
  (2017-01-25 11:58)
  widze ze niektorym piszacym komentarze ,zal az za bardzo **** sciska...tak jak Kaczynskiemu ...zarzuty wyksztalcenia i nieobycia Walesie?? a gdzie wy byliscie w tym czasie? czy wasi rodzice?? Bylo nie bylo pan Walesa byl Prezydentem..wy ,tak krytykujacy i plujacy nigdy nim niebedziecie a wiec wezcie na wstrzymanie,,,
 • ~ANTEK
  (2017-01-25 09:12)
  PANIE CENCKIEWICZ - SZKODA SŁÓW NA ,, BOLKA " - SĄ TAKŻE INNE JESZCZE NIEZNANE POLAKOM SZUMOWINY I JURGIELTNICY SZKODZĄCE POLSCE OD ,, GRUBEJ KRESKI " PEJSATEGO MAZOWIECKIEGO .
 • ~wk
  (2017-01-25 08:45)
  Przez tyle lat jest nagonki na Wałęsę to najmocniejszy nie wytrzyma , ale za co, czy ci co go opluwają to chociaż wiedzą za co go opluwają .
 • ~Fruzia
  (2017-01-25 07:29)
  bez znaczenia jest to czy Wałęsa był tw bolkiem czy nie, ...jedno można bezsprzecznie stwierdzić, mianowicie fakt, że cenckiewicze i polactwo pisuarskie zaszczuli młodego człowieka. widać to też na tym forum. moja babcia często powtarzała, że boskie młyny miela powoli ale dokładnie
 • ~Psycholog Kliniczny
  (2017-01-25 06:53)
  Polacy to jednak idioci - i twierdzę to od dawna! +++ A obecnie "rządząca" ekipa od tego standardu niestety nie odbiega! +++ Nie ma w tej ekipie ani jednego faceta z jajami, który by wezwał Bolka i przedstawił mu prosto w oczy i otwartym tekstem deal następujący: "Panie Bolek! Jest pan politycznym trupem, a raczej historyczną padliną! Niech mi pan nie przerywa i spokojnie wysłucha tego, co mam panu do zaproponowania! Sam pan wie, że mamy na pana taki walec, że możemy pana w dowolnym momencie rozwałkować na cienko i zrobić z pana makaron krajankę! ++ Albo zrobić z pana okruszki i rozsypać w rynsztoku dla wróbli! ++ Albo rzucić pana w całości - jako padlinę - na żer hienom! +++ Nie będę się bawił w niuanse! --------------- Chce pan spokojnie i w ciszy dokonać reszty ponurego i podłego żywota bolszewickiego konfidenta i użytecznego idioty - to niech pan stuli pysk i do końca życia nie wypowiada się publicznie - a wtedy i my damy panu spokój! Proponuję panu prosty męski deal - coś za coś! Niech pan skorzysta z okazji i postąpi chociaż raz w życiu jak mężczyzna! --------- A żeby pan dokładnie i po raz ostatni miał szansę uświadomić sobie naszą przewagę i nasze dżentelmeńskie warunki i z nich skorzystał lub nie - niech pan sobie jeszcze raz przeczyta w tej oto teczce pełną listę wszystkich tych przestępstw, jakie przeciwko państwu polskiemu i Polakom pan popełnił i jakie w świetle zgromadzonych dowodów są bezsporne i podlegają ściganiu w świetle polskiego prawa! Leży pan na straconej pozycji i tylko naszej wielkoduszności zawdzięcza pan dotychczas to, że pana nie wzięliśmy pod obcasy! ------ Ale zawsze możemy! W każdym dowolnym przez nas wybranym momencie albo przy każdej pierwszej dostarczonej nam przez pana sposobności! ++++ Niech pan do mnie jutro wpadnie i udzieli mi ostatecznej wiążącej odpowiedzi! - Do widzenia!" - - - - - Panno Krysiu! Proszę odprowadzić pana Bolka do wyjścia!
 • ~Kargul pazerny, chytry i wsiowy
  (2017-01-25 06:46)
  Ja tam nie wiem - ale tych stu milionów, co mi obiecałeś, do dzisiaj nie mogę odżałować! I nie popuszczę, choćby nie wiem co! W zębach mi je przyniesiesz - chyba, że ci przedtem ktoś zęby wybije.
 • ~Widmo
  (2017-01-25 06:35)
  W życiu ważna jest PRAWDA bo na niej można budować inne wartości i tylko w tym problem,ze cześć ludzi upiera się aby w przypadku noblisty te prawdę zakłamywać
 • ~Widmo
  (2017-01-25 06:30)
  Żal Wałęsy który sam siebie pogrąża i wystawia na pośmiewisko ,po co tak prze na te publiczne wypowiedzi
 • ~Mirol
  (2017-01-25 06:10)
  Przyjaźń z Antkiem Ministrem Wojny i etat u niego wiele tłumaczy co do postawy tego pana.Można dorobić się tytułu profesora na grzebaniu się w molach i kurzu.Gdyby wiedział podstawowe rzeczy o Służbie Bezpieczeństwa i prawa jakie tam rządziły wiedziałby by ,że część tych papierów Kiszczaka śmierdzi podróbą.Może jednak on wie ale udaje niewinnego.Myślę jednak,że Instytut Szehena nei będzie działał jak Centkiewicz na zamówienie polityczne.
 • ~jax
  (2017-01-25 03:09)
  a co dobrego zrobil walesa to ktoś widzi ....przestańcie do jasnej ciasnej jechać po tym człowieku i szukac podrzuconych teczek,zajmijcie się sobą i pokazcie swiatu co dobrego dla polski zrobiliscie niż wyciagac bzdury i ranic.uszanuj człowieku zalobe chociażby pokaz jakim bratem jesteś i imie boze dość tych głupot,
 • ~pio
  (2017-01-25 02:24)
  bandycki dzienniku
 • ~autor nieznany
  (2017-01-24 23:24)
  szambonurek bolek w koncu utonie we wlasnym szambie
 • ~sceptyk
  (2017-01-24 22:56)
  Cenckiewicz na pierwszy rzut oka przypomina dr Goebbelsa, tylko tamten nie nosił okularów.
 • ~Halinka
  (2017-01-24 22:38)
  A kto to jest ten pan cyckiewicz ?zwykly platny pisowski pajac ktoremu dano wladze w IPN.Ale ta instytucja wczesniej czy pozniej zostanie zlikwidowana , pan cyckiewicz pojdzie na bruk za opluwanie I szkalowanie innych a Walesa zostanie w historii Polski I tej prawdy nikt nie wymaze mimo krzykow pisuarskiej sekty, wiec spokojnie przyszlosc nalezy do normalnych ludzi .
 • ~czesiek
  (2017-01-24 22:14)
  Lech Wałęsa był symbolem niezadowolnienia z władzy ale nigdy nie był bochaterem narodowym . Solidarność w jego imieniu otrzymała Nagrodę Nobla a odebrał reprezentat Lech /odebrała żona / , nie było technicznej możliwości nagrodzić całą Solidarność , historia pokazała i pokazuje kim był i kim jest Leszkek Wałęsa , myślę że słusznie ale ostatecznie ma to być ustalone w krótce , dokumenty pokazują .że można mówić o Bolesławie a nie o symbolu ,
 • ~Anastazja
  (2017-01-24 22:14)
  Nie obrażac,nosi patronkę Polski na piersi.