Reżyser w programie Moniki Olejnik „Kropka nad i” nie szczędziła gorzkich słów pod adresem ministra sprawiedliwości. Jej zdaniem Jan Szyszko w swoich działaniach i podejmowanych decyzjach kieruje się „pychą” i „zadufaniem” w sobie.

Reklama

Brak wyobraźni ministra Szyszko i jego że tak powiem hybris, czyli pycha, zadufanie, że on wie lepiej, spowoduje nieodwracalne zupełnie straty. Są ludzie, są politycy, którym się wydaje, że mogą zapanować nad wszystkim, również którym się wydaje, że mogą zapanować nad naturą, nad planetą. Ale planeta ich zawsze, za przeproszeniem, kopnie w tyłek – skomentowała Agnieszka Holland.

Według nowych przepisów od 1 stycznia 2017 roku każdy właściciel nieruchomości może bez żadnych pozwoleń urzędowych usunąć ze swojej działki dowolne drzewo. Nieważne, jaki to gatunek drzewa, jaki jest jego wiek i ile liczy sobie w obwodzie. Ekolodzy alarmują, że ta dowolność doprowadziła do niekontrolowanej masowej wycinki w całej Polsce.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraził w poniedziałek zaniepokojenie tą sytuacją i podkreślił, że prawo dotyczące wycinki wymaga zmiany.

Prezes Kaczyński może nie lubi ludzi specjalnie, ale lubi zwierzęta i myślę, że lubi naturę, więc jest na to wrażliwy, a minister środowiska nie lubi środowiska – skomentowała tę zapowiedź Agnieszka Holland.

"Minister Szyszko powinien podać się do dymisji". Spór wokół przepisów o wycince drzew. ZOBACZ WIDEO: