Schetyna wbija szpilę Kaczyńskiemu: I sekretarz i rządy PZPR. Absurdalne i nie do zaakceptowania

| Aktualizacja:

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział w sobotę w Gdańsku, że PO przedstawi w środę w Warszawie "diagnozę stanu finansów publicznych", obejmującą m.in. pomysł trzynastej emerytury.

wróć do artykułu
  • ~klawiatura
    (2017-04-09 11:42)
    Po 8 latach tułaczki Schetyna wreszcie będzie mógł startować z Wrocławia w najbliższych wyborach do Sejmu. To będzie jedyny jego sukces w liderowaniu PO. Tusk skazał go na banicję do Wałbrzycha, a Kopacz do Kielc.
  • ~.
    (2017-04-09 10:28)
    Im więcej Grzesia, tym mniej szans PO na powrót do koryta. Im więcej Grzesia w mediach, tym więcej pewności, że politykę peło kreuje jakiś pisuar.
  • ~Ambroży
    (2017-04-09 10:12)
    Panie schetyna (celowo z małej litery ), kończ pan ,wstydu sobie oszczędź !
  • ~kanada
    (2017-04-09 09:49)
    kolejne klitus bajdus i mysmy juz mieli ta nieprzyjemnosc obejrzeci rzady konstytucji
  • ~dla formalnosci
    (2017-04-09 08:58)
    Betonowe lby z PZPR wielbily RWPG. obecnie wielbia Unie
  • ~ax
    (2017-04-09 08:57)
    przy takiej opozycji pis bedzie rzadziło wiecznie to tyle
  • ~dick
    (2017-04-09 07:22)
    Towarzysz Kaczynski az sie zaplul
  • ~ARTHUR
    (2017-04-09 02:32)
    Oj durny ten Schetyna i histori z okresu socjalizmu to on nie zna . A wykrzykuje o takiej konstrukcji, która wygląda jak rządy PZPR, nawet roznicy pomiedzy PRL em a RP nie odroznia, Panie Schetyna czemu sie dziwisz wy z PO to specjalisci od afer, kradziezy i konfabulacji. A owy gabinet cieni to wspaniala organizacja do pisania bajek a nie programow. Przyznaj sie Pan ze do koryta was ciagnie i obawy macie ze Ziobro rozliczy was PO owcy, wszelakiej masci zlodzieje i aferzysci.
  • ~44 dawniej też 44
    (2017-04-09 01:07)
    Bełkocze coś Grześ po nokaucie od Pani premier. :))))
  • ~mango
    (2017-04-08 23:23)
    -zadłużenie państwa (2008-2015) - 300 000 000 000 USD (+- 1,2bilion zł) -wyprowadzenie majątku ze Spółek Skarbu Państwa - 340 000 000 000 zł -OFE - 150 000 000 000 zł -nieruchomości to następne miliardy -sztuczne pompowanie GPW -fałszywe faktury na wywóz towarów z Polski a tym samym fałszywe zawyżanie PKB kraju -skorumpowane - sądy,prokuratura i TK -likwidacja stoczni ,upadłość fabryki AUTOSAN ,degeneracja Polskiego węgla -niemiecka TV w Polsce -budowa najdroższych autostrad w Europie (przu czym masę spółek budowlanych upadło realizując kontrakty rządowe -to jest tragedia ) -podniesienie wieku emerytalnego -podniesienie podatku vat TO TYLKO NIEKTÓRE PATOLOGIE !!!!!!!! NOCNEJ ZMIANY
  • ~KANIA
    (2017-04-08 23:00)
    PANIE SCHETYNA - JEDZ PAN KOPAĆ NA METR GŁĘBOKO LOTNISKO Z NIEJAKĄ KOPACZ . KŁAMALIŚCIE - KŁAMIECIE I KŁAMAĆ BĘDZIECIE . PRECZ JURGIELTNICY ZA JUDASZOWE SREBRNIKI - PRECZ .
  • ~robin hood z lasow sherwood
    (2017-04-08 22:35)
    Walczy zaciekle; prawdziwy wojownik z gor skalistych zabierze bogatym i da biednym.
  • ~Cicero.
    (2017-04-08 22:22)
    Szreku, czyżbyś był mądrzejszy od osła?
  • ~mentalista
    (2017-04-08 21:46)
    Pańska zapowiedź wprowadzenia do konstytucji obecnej ustawy antyaborcyjnej, ************** na stanowisko prezydenta Warszawy gnuśnej, niekompetentnej tetryczki oraz agitacja za sprowadzeniem islamskiego zła do Polski nie dają panu szans w jakichkolwiek wyborach.
  • ~lechita
    (2017-04-08 21:21)
    Ja panie Schetyna czekam kiedy PiS rozliczy wasze osiem lat rządów, a jeśli tego nie zrobi to będę miał pewność, że w naszym kraju nic się nie zmieni, a jeśli to na gorsze!!!!!!!!!!!!!!! Ani z ciebie polityk, ani człowiek jako istota myśląca.
  • ~stefek
    (2017-04-08 21:08)
    partia oblakanych z grzechem na czele marzy o powrocie do wladzy ! SZOK! Nawet do lopaty sie nie nadajecie bo kto przyjmie do pracy leni i zlodziei ,dlatego wegetujecie w sejmie bo durny narod nie wywiozl was na taczkach na gnooj a placi wam za zadymy ,nienawisc i donosicielstwo .Precz z wami ,precz z Polski i nie mowcie za nas Polakow a za siebie no moze za psl i petrowa holote .
  • ~KAL
    (2017-04-08 21:04)
    zatrzęsienie Rydzykowych pachołków !
  • ~Tusk - destruktor finansów państwa
    (2017-04-08 20:34)
    Deficyt sektora finansów publicznych za 2016 r. był najniższy od 9 lat! Hipokryzja totalnej opozycji obnażona jak na dłoni! GUS opublikował 2/04/2017 dane na temat deficytu sektora finansów publicznych za 2016 rok. Okazało się, że był on najniższy od 2007 r. i, pomimo funkcjonowania programu 500+, wyniósł 2,4 proc. PKB. Dla porównania - w 2015 r. deficyt wyniósł 2,6 proc. PKB, w 2014 r. - 3,5 proc., w 2013 r. - 4,1 proc., a w latach 2009 - 2010 oscylował blisko 8,0 proc. PKB! Cała narracja totalnej opozycji, która twierdziła, że 500+ zdemoluje finanse publiczne kraju, w jednej chwili zawaliła się jak domek z kart... Totalna opozycja przez wiele miesięcy straszyła Polaków, że program 500+ zniszczy finanse publiczne naszego kraju. Przedstawiciele partii Grzegorza Schetyny i Ryszarda Petru, do spółki ze sponsorowanymi przez Georgea Sorosa dziennikarzami i politykami, wieszczyli wielki wzrost deficytu w relacji do PKB już w 2016 r. Co się okazało w rzeczywistości? - Zadaniem GUS deficyt sektora finansów publicznych za 2016 r. był najniższy od 9 lat i wyniósł jedynie 2,4 proc. PKB. Tak "jedynie", bowiem w pamięci powinniśmy mieć jeszcze szalone lata 2009 - 2011, kiedy ekipa Donalda Tuska bez opamiętania demolowała finanse państwa generując deficyty budżetowe sięgające 7-8 proc. PKB!
  • ~Fałszywa zielona wyspa Tuska
    (2017-04-08 20:25)
    Najwyższa Izba Kontroli nie ma wątpliwości - ekipa Donalda Tuska (gdzie ministrem finansów był Jan Vincent-Rostowski) stosowała na masową skalę kreatywną księgowość, by nie ujawniać opinii publicznej oraz instytucjom unijnym prawdziwej wysokości polskiego deficytu. RZĄD TUSKA W CIĄGU TYLKO DWÓCH LAT (2013, 214) UDAŁO SIĘ UKRYĆ AŻ 59 MLD ZŁ DEFICYTU. Oficjalne dane potwierdzają, że w 2014 roku gabinet Tuska ukrył aż 28 mld zł deficytu. Rok wcześniej kwota ta była jeszcze wyższa i wynosiła 31 mld zł (1,9 proc. PKB)! Niestety, poza odpowiedzialnością polityczną, ani Tusk, ani Rostowski, ani nikt inny nie poniósł za to jakiejkolwiek kary. W całym 2013 r. NIK zidentyfikowała szereg działań, które miały wpływ na sztuczne obniżenie deficytu budżetu państwa aż o 31 mld zł. W roku kolejnym ekipie PO-PSL udało się "kreatywnie pomniejszyć" deficyt o ponad 28 mld zł. Kontrolerzy NIK zauważyli przytomnie, że sztuczne zaniżanie deficytu budżetu państwa, deficytu sektora finansów publicznych oraz długu publicznego przez ekipę Donalda Tuska było niepokojącym zjawiskiem, gdyż wielkości te stanowią podstawę do dokonania przez społeczeństwo oceny sytuacji finansowej państwa. Jeżeli poprzedniej ekipie w ciągu tylko dwóch lat udało się ukryć aż 59 mld zł deficytu, to percepcja wspomnianej sytuacji musiała zostać poważnie zaburzona.
  • ~cela czeka i amber
    (2017-04-08 20:17)
    peło dno total,tylko karcer ,same aaafffferyyyy zanik pamieci