Odbiorą Jaruzelskiemu stopień generała? Projekt noweli ustawy trafił do konsultacji

| Aktualizacja:

Stworzenie możliwości prawnych pozbawienia stopnia oficerskiego i podoficerskiego m.in. Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka oraz żołnierzy rezerwy, którzy byli członkami Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego - to cel projektu, który trafił do konsultacji.

wróć do artykułu
  • ~awa
    (2017-07-11 10:46)
    Zemsta dotyczy nie tylko Generała Jaruzelskiego.Taki Duda ,z obecnej solidarności, działacz i polityk ,,mniej niż zero" domaga się pozbawienia Lecha Wałęsy honorowego członkostwa w Związku.Tacy urządzają nam kraj po ich ,,nowemu".Polsko dokąd zmierzasz??
  • ~Agata
    (2017-07-11 10:36)
    Wykopki ,,wyklętych bohaterów" którzy mordowali Polaków , uznanych przez Macierewicza jako wzorce dla młodzieży, wykopki ofiar katastrofy smoleńskiej, pośmiertne degradacje, usuwanie pomników żołnierskich polskich i rosyjskich,pozbawianie rodzin emerytur po osobach uznanych za ,,wrogów narodu",to cechy podobne do tych którzy w dawnych katolickich krajach palili na stosach tysiące niewinnych kobiet, uznawanych za czarownice.
  • ~Adam i Ewa
    (2017-07-11 09:09)
    Macierewicz niszczy pamięć o człowieku który zapobiegł inwazji ZSRR na Polskę,metodami papieża Stefana VI ,który kazał wykopać zwłoki papieża Formozusa, 9 miesięcy po jego śmierci, oskarżając je o przyjecie sakry biskupiej. Zwłoki w majestacie prawa osądził synod biskupi.Trupowi obcięto palce prawej dłoni, bo nimi błogosławił . Szczątki rzucono do zbiorowej mogiły. Po kilku dniach kazał je ponownie wykopać i wrzucić do Tybru.Pan Macierewicz ma katolickie wzorce postępowania pośmiertnej zemsty
  • ~jula
    (2017-07-11 04:06)
    Panie generale panu odbiorą tylko stopień wojskowy natomiast człowieczeństwa nie . Im rozum BÓG już dawno odebrał i tego nie zmieni nikt ,w historii może nazwiemy to latami wstydu ,wreszcie wielu miało swoje lata smuty i wyszło z tego wzmocnionych .
  • ~d123
    (2017-07-11 00:15)
    Oby ciebie p. Antoni, ktoś, kiedyś, nie pozbawił czegoś, bo Jaruzelskiemu, to możesz teraz naskoczyć na pukiel ! I zapamiętaj sobie, że nieograniczona władza, w rękach tak ograniczonych ludzi jak ty p. Antoni, prowadzi do okrucieństwa.
  • ~puszczyk
    (2017-07-10 22:14)
    .... drogi Antoni ! Przecież przed wczoraj widzieliśmy się w Tworkach....! Więc nie wygaduj bzdur, bo jak wiadomo nawet nie pojechałeś na miejsce katastrofy pod Smoleńskiem, tylko zeżarłeś obiad i popędziłeś pociągiem do Warszawy ... w końcu nie wiem czy znalazłeś te papiery czy nie (...?) .... ale... w przedziałach wagonu, którym jechałeś POLECIŁEŚ POZASŁANIAĆ OKNA ... aby uniknąć ewentualnych celnych strzałów SNAJPERÓW wrażego narodu....... !!!!! - to wstyd jak cholera...!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A widzisz taki Jaruzelski walczył o Polskę będąc ZWIADOWCĄ i doskonale wiedział, że każdego dnia może zginąć.... wcześniej niż jego koledzy z natarcia..... ?! - NO I CO ...????? bajkowy "bohaterze" - NIE WSTYD CI ....?
  • ~gość321
    (2017-07-10 21:51)
    Proponuję ustawę by po miesięcznicy smoleńskiej, uczestnicy obowiązkowo szli na grób gen. Jaruzelskiego i napluli na niego.. Czy to zadowoli ?!
  • ~xxxx
    (2017-07-10 21:32)
    Kretyństwo!
  • ~JJ
    (2017-07-10 18:48)
    Wszyscy wiedza, ze Jaruzelski byl co najwyzej sowieckim generalem (do konca zycia z sowieckim paszportem), ktory mordowal i terroryzowal Polakow na zlecenie ZSRR. Ktos taki nie tylko powinien byc pozbawiony wszystkich polskich stopni wojskowych, ale dodatkowo jego prochy powinny zostac nabite w armate i wystrzelone w strone Kremla.
  • ~cyc
    (2017-07-10 18:31)
    Odbiorą i przekażą Misiewiczowi by salut się należał.
  • ~aabb
    (2017-07-10 17:53)
    to jeszcze go nie zdegradowano ?...nawet jego żona nie chciała być pochowana obok tego moskala
  • ~wieśka
    (2017-07-10 16:49)
    ciekawe kiedy pis wystąpi o beatyfikację zimnego leszka
  • ~Gacek
    (2017-07-10 16:31)
    W styczniu 897 roku papież Stefan VI kazał wydobyć z grobu i ubrać w papieskie szaty ciało nieżyjącego od dziewięciu miesięcy swojego poprzednika Formozusa, ale też przyciągnąć je na salę rozprawę i posadzić na tronie papieskim. Wszystko po to by w kierowanym przez siebie procesie - Stefan VI był jednocześnie oskarżycielem i sędzią - jeszcze bardziej poniżyć i sponiewierać swego niegdysiejszego przeciwnika Formozusa. Oskarżał go o krzywoprzysięstwo, pożądanie papiestwa oraz naruszenie praw kanonicznych. Aż przez trzy dni trup papieża Formozusa był sądzony i "przesłuchiwany". Po zakończonym procesie ponownie został pochowany w grobie dla ubogich i nieznanych. To jest działanie osoby z głębokimi zaburzeniami osobowości.Wręcz z chorobą psychiczną. Per analogiam !
  • ~taka prawda
    (2017-07-10 16:28)
    W Wojsku wprowadził pięć kroków więcej niż w Z-S-S-R to psychol
  • ~sluza
    (2017-07-10 16:25)
    JARUZELSKI jest nie wart medalu nawet ze zgniłego BURAKA
  • ~wigraszek
    (2017-07-10 16:02)
    możecie mu skoczyć na pukiel,lub na dekiel!
  • ~Konrad Walienriond
    (2017-07-10 16:01)
    I POd płot nie na POWAZKI komuniste Ruskiego tak jak oni POdchodzili a ARMII KRAIOWEJ
  • ~Jan S.