Balcerowicz: Widzimy marsz w kierunku pełzającego zamachu stanu. To model Putina

| Aktualizacja:

Zamach stanu następuje nie tylko wtedy, kiedy są czołgi na ulicach. Pełzający zamach stanu miał miejsce miedzy innymi w Rosji Putina czy Turcji. Czym się wyróżniają dyktatury? Tym że całą aparat państwa jest podporządkowany jednej grupie rządzącej. To model Putina. Na podstawie tego co śledzimy, widzimy marsz w kierunku tego modelu - powiedział w „Kropce nad i” w TVN24 prof. Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów, fundacja FOR.

wróć do artykułu
  • ~RAK
    (2017-07-17 00:28)
    Balcerowicz doradza na Ukrainie co tu robi w Polsce i maci swoimi pomysłami won na Ukraine
  • ~hist-o-e-ryk
    (2017-07-15 18:12)
    mial racje sp bismarck-chcesz slabej Polski ,pozwol im sie samym rzadzic. Teraz mi jasne,dlaczego nastapilo tyle rozbiorow.Szkoda,Polska to fajny kraj
  • ~leming
    (2017-07-15 12:25)
    POspiesz sie Balcerowiczu z napisaniem donosu do Angeli Merkel, to wtedy Angela Merkel ukarze niedemokratycznych Polakow sankcjami gosPOdarczymi przeciw Polsce.
  • ~Ja
    (2017-07-15 07:18)
    Ten facet już chyba zapomniał co on zrobił dla Polaków Robotników i Polski a co dla kolegów prezesów dyrektorów którzy do dziś odcinają kupony z reprywatyzacji 🤒
  • ~prezes
    (2017-07-14 14:08)
    Balcerowicz,podobnie jak Komisja Europejska sie myla-nie ma zamachu stanu,bo realizowane beda nowe ustawy uchwalone przez sejm,a ten zostal wybrany legalnie,demokratycznie.Zmiany wewnetrzne w dzialaniu sadow nie sa niczym nadzwyczajnym.Podobnie zmieniono raportowanie podatkowe w ramach walki z mafiami vatowymi,zmieniono policje skarbowa,powstaly nowe wojska i zmieniono struktury MON,zmieniono system emerytalny,szkolny-7 latki,powolano nowe instytucje.Wszystko zgodnie z prawem i konstytucja.Zamach stanu to pogwalcenie prawa,wymuszenie czegos sila,czesto wojskowa.Mielismy 2 zamachy stanu w XX wieku w 1926 roku i w 13.12.1981,bo stan wojenny w owej formie byl takze sprzeczny z prawem samej PRL.Kto wiec zna historii to potrafi odroznic zamach stanu od zmian wewnetrznych w oparciu o ustawy.Radykalna zmiana ustroju jest czasem potrzebna,bo pewne systemy sie wykoslawiaja- u nas np. wykoslawil sie system nadzoru panstwa,co dalo efekt znikniecia dziesiatek miliardow na rok przez przekrety vatowe i paliwowe oraz mozliwosc zebrania 850 mln zl od obywateli,bez interwencji panstwa,przez Amber Gold z szefem majacym kilka wyrokow za oszustwa.Panstwo musi sie naprawic-po ta sa zmiany ustaw wewnetrznych.
  • ~adere
    (2017-07-14 11:15)
    Raczej scenariusz jego obecnego chlebodawcy - Proszenki , który przeprowadzil PRAWDZIWY I SZYBKI ZAMACH STANU - wyrzucając do sedesu podpisane kilka GODZIN WCZESNIEJ POROZUMIENIE
  • ~adere
    (2017-07-14 11:12)
    Balcerek jest wielki (test)
  • ~pewien rolnik
    (2017-07-14 10:39)
    Balcerowicz musi odejść!!!
  • ~zyx
    (2017-07-14 10:02)
    W wyniku tego "pełzającego zamachu stanu" rośnie nam gospodarka i wpływy z VAT, maleje bezrobocie i deficyt w budżecie, rodziny z dziećmi mają wsparcie a wszyscy poczucie bezpieczeństwa. Przy pewnych nieuniknionych błędach rządu - może "pełzać" dalej...
  • ~Polańczyk
    (2017-07-14 09:58)
    Powiem wprost czemu popieram PiS. Nie chcę, żeby Unia Europejska, skądinąd jeden z bogatszych obszarów świata, zrobiła z Polski jakieś lenno niemieckie, na którym będzie administrować według swojego widzimisię.
  • ~uSa
    (2017-07-14 09:58)
    Opinie oszolomow z psychiatryka.
  • ~STEFEK
    (2017-07-14 09:43)
    Dzieki Bogu ze gangrena toczaca nasz kraj ,nasze spoleczenstwo odejdzie ,oby nigdy nie musielismy cierpiec z jej powodu ,oby Polak byl bezpieczny i szanowany w naszym kraju a dzieci nie chodzily glodne ,oby bieda zniknela wraz z odejsciem zarazy PO,SLD ,NADZWYCZAJNEJ KASTY ! PRECZ Z WAMI ,NIECH WAS PIEKLO POCHLONIE ZA LZY GLODNYCH ,BIEDNYCH OSZUKANYCH POGARDZANYCH .PRECZ!
  • ~wyborca/chleb bez maku byl po 7zl, a z makiem/po sypany 8zl
    (2017-07-14 09:20)
    gdy finansisci po lity kujo, dla spoleczenstfa zostaje "figa z makiem"
  • ~slo
    (2017-07-14 09:20)
    Polakozerca...... mozesz sobie tylko pogadac
  • ~ww.bs
    (2017-07-14 09:19)
    Powinniście razem wszyscy siedzieć w więzieniu. Puściliście Polaków w skarpetach. Sami grabiąc to co zostało po 89 roku. Czy aby nie była to zaplanowana akcja już 81 roku, żeby zniszczyć Polaków.
  • ~opop8
    (2017-07-14 09:17)
    Ironia losu Komunistyczny prokurator Piotrowicz zmienia nam ustrój kraju , a oni szczerzą zęby
  • ~and
    (2017-07-14 09:04)
    W Polsce jest za dużo demokracji zwłaszcza dla złodziei.
  • ~Krystyna2016
    (2017-07-14 08:55)
    Aparatczyk znowu nadaje tylko już dzisiaj wiemy jaka z niego miernota!
  • ~bankowiec
    (2017-07-14 08:11)
    Facet - jesteś bezczelnym MANIPULANTEM !!! . Już kilka tysięcy razy POwiedziałeś o "zamachu stanu , braku demokracji,itp i itd." - POprostu BREDZISZ !!!!!!!!!!!!
  • ~Qba
    (2017-07-14 08:06)
    Der dziennik i anty Polak , warci sami siebie. Szkoda komentować tego przestępcę co chroniła go kasta sadownictwa. Jednego dnia wygonił 2 lmn ludzi z PGR-w na szczaw i mirabelki, nie wspomnę o oprocentowaniu bankowym za jego czasów. Twoje miejsce jest w kryminale. Niestety masz chazarskie pochodzenie i jesteś nietykalny. Ale może się to zmieni jak pan minister Ziobro rozwali tę sądowniczą kastę.