Balcerowicz: Widzimy marsz w kierunku pełzającego zamachu stanu. To model Putina

| Aktualizacja:

Zamach stanu następuje nie tylko wtedy, kiedy są czołgi na ulicach. Pełzający zamach stanu miał miejsce miedzy innymi w Rosji Putina czy Turcji. Czym się wyróżniają dyktatury? Tym że całą aparat państwa jest podporządkowany jednej grupie rządzącej. To model Putina. Na podstawie tego co śledzimy, widzimy marsz w kierunku tego modelu - powiedział w „Kropce nad i” w TVN24 prof. Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów, fundacja FOR.

wróć do artykułu
  • ~Chudy byk
    (2017-07-14 07:10)
    Brak rozliczeń z przeszłości za sprzedaż przemysłu na zasadzie,byleby ktoś chciał kupić nie ważne za ile,skutkuje teraz takimi właśnie wypowiedziami.razem z Bolkiem,powinni siedzieć!
  • ~kisiek
    (2017-07-14 07:27)
    jedna S.P. Lepper miał rację co do Pana..powinien Pan był odejść
  • ~Wierusz
    (2017-07-14 07:31)
    Specjalista od niszczenia Polski zabiera głos
  • ~Wòjt
    (2017-07-14 07:31)
    PiS przekroczył kolejną granicę łamiąc bezczelnie konstytucję. Po wyborach trzeba będzie im przypomnieć, że obowiązuje ich prawo!
  • ~lanca_ster
    (2017-07-14 07:33)
    Na kogo robiony jest zamach stanu? Robi go się siłami zbrojnymi - czołgami np.? Może zamach stanu jest na coś? Naruszenie (ewentualne) konstytucji jest zamachem na nią? Co to wg LB jest ów STAN na który można zrobić zamach?
  • ~brunek
    (2017-07-14 07:40)
    A ten znowu zaczyna pier....ni czyć !!! Brakuje jeszcze mu wtóru z Petru i całej Nowośmiesznej z pacynkami !!!! Jaki zamach stanu ???? Ci ludzie z nienawiści do prawdy i jakichkolwiek dobrych zmian dla ogółu społeczeństwa są zarażeni tyfuskiem , byleby było tak jak było !!!
  • ~blu
    (2017-07-14 07:42)
    ten bandzior jeszcze żyje? na ukraine won
  • ~Ppp
    (2017-07-14 07:42)
    Aby zobaczyć przyczyny tego "zamachu", wystarczy spojrzeć do lustra - pan bowiem wprowadził system gospodarczy, który zaszkodził wielu ludziom, teraz glosującym na PIS. Pozdrawiam.
  • ~podatnik
    (2017-07-14 07:56)
    Czy to ten zabiera głos co nie wyjaśnił Suwerenowi skąd śp. J. Wejchert miał pieniądze na założenie FOR i jak to się stało,że Obywatel PRLu śniąc o zachodzie mógł iść do więzienia a w tym samym czasie wspomniany śp. Wejchert z tym "zgniłym zachodem" robił interesy?
  • ~Qba
    (2017-07-14 08:06)
    Der dziennik i anty Polak , warci sami siebie. Szkoda komentować tego przestępcę co chroniła go kasta sadownictwa. Jednego dnia wygonił 2 lmn ludzi z PGR-w na szczaw i mirabelki, nie wspomnę o oprocentowaniu bankowym za jego czasów. Twoje miejsce jest w kryminale. Niestety masz chazarskie pochodzenie i jesteś nietykalny. Ale może się to zmieni jak pan minister Ziobro rozwali tę sądowniczą kastę.
  • ~bankowiec
    (2017-07-14 08:11)
    Facet - jesteś bezczelnym MANIPULANTEM !!! . Już kilka tysięcy razy POwiedziałeś o "zamachu stanu , braku demokracji,itp i itd." - POprostu BREDZISZ !!!!!!!!!!!!
  • ~Krystyna2016
    (2017-07-14 08:55)
    Aparatczyk znowu nadaje tylko już dzisiaj wiemy jaka z niego miernota!
  • ~and
    (2017-07-14 09:04)
    W Polsce jest za dużo demokracji zwłaszcza dla złodziei.
  • ~opop8
    (2017-07-14 09:17)
    Ironia losu Komunistyczny prokurator Piotrowicz zmienia nam ustrój kraju , a oni szczerzą zęby
  • ~ww.bs
    (2017-07-14 09:19)
    Powinniście razem wszyscy siedzieć w więzieniu. Puściliście Polaków w skarpetach. Sami grabiąc to co zostało po 89 roku. Czy aby nie była to zaplanowana akcja już 81 roku, żeby zniszczyć Polaków.
  • ~slo
    (2017-07-14 09:20)
    Polakozerca...... mozesz sobie tylko pogadac
  • ~wyborca/chleb bez maku byl po 7zl, a z makiem/po sypany 8zl
    (2017-07-14 09:20)
    gdy finansisci po lity kujo, dla spoleczenstfa zostaje "figa z makiem"
  • ~STEFEK
    (2017-07-14 09:43)
    Dzieki Bogu ze gangrena toczaca nasz kraj ,nasze spoleczenstwo odejdzie ,oby nigdy nie musielismy cierpiec z jej powodu ,oby Polak byl bezpieczny i szanowany w naszym kraju a dzieci nie chodzily glodne ,oby bieda zniknela wraz z odejsciem zarazy PO,SLD ,NADZWYCZAJNEJ KASTY ! PRECZ Z WAMI ,NIECH WAS PIEKLO POCHLONIE ZA LZY GLODNYCH ,BIEDNYCH OSZUKANYCH POGARDZANYCH .PRECZ!
  • ~uSa
    (2017-07-14 09:58)
    Opinie oszolomow z psychiatryka.
  • ~Polańczyk
    (2017-07-14 09:58)
    Powiem wprost czemu popieram PiS. Nie chcę, żeby Unia Europejska, skądinąd jeden z bogatszych obszarów świata, zrobiła z Polski jakieś lenno niemieckie, na którym będzie administrować według swojego widzimisię.