Los sądów i sędziów w rękach Zbigniewa Ziobry. Oto, co zmieni nowa ustawa

| Aktualizacja:

Minister Zbigniew Ziobro będzie mógł wymienić niewygodnych prezesów oraz przesądzić o karierze wielu doświadczonych orzekających.

wróć do artykułu
  • ~lanca_ster
    (2017-07-28 07:04)
    Nie ma zagrożeń - nad Ziobrą jest premier, a nad nimi jest sejm i sprzeciwy prezydenta
  • ~Karmen
    (2017-07-27 09:27)
    Czekam na komentarz Pani Zofii Romaszewskiej. Co Jej to przypomina , jak partyjne ZERO może ustawiać sędziów ?. I to ZERO nazywane prokuratorem generalnym.
  • ~natan
    (2017-07-26 21:19)
    Super. W pierwszej kolejności panie ministrze proszę zrobić porządek w sądzie rejonowym w Wołominie. Ten sąd należy rozwiązać i zbudować nowy od podstaw.
  • ~szofer
    (2017-07-26 12:23)
    25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro nie opublikował jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )
  • ~huckelbery
    (2017-07-26 10:48)
    Bolek kup sobie spadochron...nie my ale chyba ty bedziesz wyskakiwal z okien.
  • ~Victor
    (2017-07-26 10:26)
    Tymczasem Ziobro będzie robił ziobrowskie czystki w sądach. Nie ważne czy sędzia dobry czy zły, uczciwy czy z lekkimi łapkami, pracowity czy obibok. Ważne że nie jest z ziobrowej bajki lub że mu osobiście podpadł bo ośmielił się mieć inne zdanie na temat choćby pogody. Nie daje się władzy małostkowym, mściwym i rządnym władzy ludzikom.
  • ~kombo
    (2017-07-26 09:42)
    Każdego przeciętnego człowieka można w PL zwolnić, wyrzucić na bruk z byle powodu. Nikt w obronie prostego człowieka, jedynego żywiciela rodziny nie robi wianuszków światła i nie macha zniczami. Ale jest grupa świętych krów, ktora jest nieruszalna i pracuje za 10 tys. miesięcznie (za które tak ciężko przeżyć). Ich bronicie ?
  • ~judzi ciel
    (2017-07-26 09:39)
    Hanka Kamienica nie ma chyba innego wyjścia jak to, które wybrała B.Blida, szarpnąć za cyngiel podczas makijażu w toalecie
  • ~cdn/datki funkcyjne na glowie rzecznika/ eto big problem
    (2017-07-26 09:31)
    """ ze tez Pan Rzecznik jest az tak wyczulony , ze pilnuje ochrony przed utrata """" datkow funkcyjnych "": nigdy by nie przxyszlo do glowy nawet dla mojego Szwagra, ktory jest praktykiem niemal doskonalym, bo nawet kopaczke sam przerobil z konnej na ciagnikowa. A moze by tak zadbac o STYPENDIA NAJZDOLNIEJSZYM I NAJBIEDNIEJSZYM i dac wieksza szanse przez to nam wszystkim ???
  • ~sm
    (2017-07-26 09:28)
    Zastanawiam sie dlaczego opozycja i media w tym kraju nie rozumieja faktu ze zaden rzad nie jest na zawsze I czy po czterech czy po osmiu latach kadencja sie konczy i ludnosc wybiera inna partie do rzadu. Prawa ktore sa wprowadzone dzisiaj nie tylko beda sluzyly rzadowi na dzien dzisiejszy ale beda rowniez sluzyly tym nastepnym. Widocznie zadna partia opozycyjna nie widzi sie jako wygrana w nastepnych wyborach i dlatego tak bardzo chca zniszczyc wszystko jedno co jest wprowadzane przez ten rzad nawet to na co wyborcy czekaja.
  • ~zyx
    (2017-07-26 09:21)
    Sądy podlegają Ministrowi Sprawiedliwości , a nie Zbigniewowi Ziobrze.Osoby na tym stanowisku się zmieniają - tak jak i rządy, ministerstwo pozostaje.Odwołanie prezesa sądu możliwe tylko za zgodą KRS, więc minister sam o tym nie decyduje.Nie manipulujcie!
  • ~Macisław Płatow
    (2017-07-26 09:11)
    Panie min.Z.Ziobro nie cofać się pod naciskami. Pora oczyścić Stajnie Augiasza. CAŁKOWITA DEKOMUNIZACJA.
  • ~bbb
    (2017-07-26 09:04)
    Potrzebne 3 Veto
  • ~jerzy
    (2017-07-26 09:02)
    Nareszcie komuna upada!!!!
  • ~Jandzia
    (2017-07-26 08:54)
    Faktycznie SZmacina i Petruski to matoły niebywałe, taki sam sort co te tupiące i wrzeszczące gapie uliczne.
  • ~Jandzia
    (2017-07-26 08:38)
    A jednak nadzwyczajno kasto przegrała, a tow. Szmaciak odwołał puciomajdan 2 i to przedwcześnie. Ale z niego .m.a.t.o.ł. wcale się nie dziwię, że Tousken nim POmiatał!!!!
  • ~alice
    (2017-07-26 08:34)
    Wzruszam się. Doświadczeni orzekający! A to właśnie oni doprowadzili do zapaści cały system sądowniczy.