Jarosław Kaczyński: Zatrzymanie przez prezydenta reformy sądownictwa było poważnym błędem

Zatrzymanie przez prezydenta reformy, która miała na celu dekomunizację sądownictwa, było poważnym błędem, ale teraz trzeba myśleć o tym, jak z tego wyjść, jak doprowadzić do tego, by to był tylko incydent, który zostanie szybko zapomniany - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

wróć do artykułu
  • ~Jst
    (2017-08-11 04:07)
    Kto zdewastował polskie drogi?? Sąd Najwyższy uznając,ze Niemcom wolno tranzytem przez POlskę jeżdzić przeładowanymi o 100% POnad dopuszczalną ładowność TIR ami!!
  • ~Bocbic
    (2017-07-28 07:33)
    Najwiekszym bledem dla Polski jest sam Kaczynski sam jego wyglad doprowadza do upadku nasz kraj
  • ~Art
    (2017-07-28 06:27)
    Kaczyński ma konkretną wizję ustrojową. Wizję z punktu widzenia 21 wieku kuriozalną w swym anachronizmie, ale jeśli się jest jak Kaczyński molem książkowym głową siedzącym w czasach sprzed 100 lat to sprawa wygląda inaczej. Wizja Kaczyńskiego to państwo maksymalnie scentralizowane, w którym wszystko zależy od jednego ośrodka władzy. Kaczyński nie kryje swojej wrogości wobec wszystkich niezależnych od niego ciał - np. samorządów czy sądów. On chce je złamać i sobie podporządkować, co z żelazną konsekwencją realizuje. Nie na darmo PiSowska propaganda wszędzie widzi korupcję i układy. Kaczyńskiemu wydaje się, że sprawny ośrodek centralny będzie działać na dobra ludu - zainterweniuje gdy będzie działa się komuś krzywda, naprawi niesprawiedliwość, ukarze przykładnie jakiegoś kacyka. I wszystkim będzie się żyć długo i szczęśliwie pod rządami dobrotliwego autokraty. Kaczyński jednak po prostu nie ogarnia, że jego model działa tylko na papierze. Że w rzeczywistości każde jedynowładztwo kończy się nieprawdopodobnym syfem i monstrualną korupcją. Bo nawet przy najlepszych intencjach jedynowładca nie zna się na wszystkim, nie może być wszędzie i jest przede wszystkim zakładnikiem własnych sekretarzy i klakierów. Skończy się to taką mięszanką władzy tępych biurokratów, bojących się podjąć jakiejkolwiek decyzji bez aprobaty z góry, przy jednoczesnym tyraństwie lokalnych kacyków (tych będących blisko wodza) od których "widzimisię" będzie zależało wszystko. Dlatego najbardziej rozwinięte społeczeństwa dawno dały sobie spokój z jedynowładztwem i postawiły na system w którym są liczne "checks and balances", jak to się opisuje w doktrynie anglosaskiej. Najlepszym systemem okazał się system, w którym poszczególne ośrodki władzy kontrolują i ograniczają się nawzajem. Warto zauważyć, że nawet teraz, gdy budowa samodzierżawia nie jest jeszcze zakończona, już widać czym to się kończy. Zamiast sprawności i wspaniałych kadr, mamy Misiewiczów na każdym szczeblu i skok na stołki na taką skalę, że tęsknimy za PSLem. Państwem, gdzie panowało jedynowładztwo jak z wizji Kaczyńskiego była carska Rosja. W Rosji też panował dobrotliwy car, który chciał ludowi jak najlepiej i przed którym wszyscy urzędnicy trzęśli portkami. I jak to wyszło? Ano wyszedł skrajny zamordyzm, syf i zacofanie - na dodatek zakończony krwawą rewolucją. Podobnie było w wielu państwach Ameryki południowej . Takich partii podobnych do PiS było tam pełno (np. Peroniści w Argentynie) i też został po nich tylko brud, syf i ubóstwo. W Polsce podobny system próbował wprowadzić Piłsudski, przedstawiając go jako "sanację" wobec kłótliwej partokracji. A Kaczyński jest wielkim miłośnikiem Piłsudskiego....
  • ~Obywatel
    (2017-07-28 05:54)
    Bolszewik, ta ja jego tatuś.
  • ~lutk00
    (2017-07-28 04:19)
    kaczka zakwakała
  • ~Jabis
    (2017-07-28 04:05)
    Cenzor na! Usuń sobie - bo bardzo to lubisz.
  • ~leonidas
    (2017-07-28 04:05)
    Spartanie to byli mądrzy ludzie takie błędy natury jak powyżej załatwiali we własnym zakresie wykorzystując skalne widoki.Niestety minęło to bezpowrotnie .
  • ~ik
    (2017-07-28 03:58)
    no i kto rzadzi polska stary osamotniony a pewnie juz i sklerotyczny i my polacy tak sie dajemy a na dodatek taki sam w czarnej kiecce mu pomaga dosyc tego
  • ~jula
    (2017-07-28 02:40)
    Do kogo należy ta obłędem naładowana( cytuję) "*****"
  • ~greg
    (2017-07-28 01:30)
    przeciez to ustawy mialy błedy legislacyjne ! jak mogl ona to podpisac ?? co ten kaczor bredzi ! ?
  • ~zxv
    (2017-07-28 00:36)
    Najpowazniejszym bledem bylo uwierzenie w to, ze PiS stal sie partia centroprawicowa i demokratyczna.
  • ~Bajkopisarz Brukselski (BB)
    (2017-07-28 00:06)
    Moja bajka nie ma z "fake-newsami" nic wspólnego - bo - jak każda bajka zawiera prawdę, tylko prawdę i całą prawdę, a ta prawda wygląda tak: - - - - > Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, żył sobie potężny król Lis Globalis. Jego żoną była piękna i wpływowa królowa Liza Globaliza, a ich córką była dorodna i obiecująca Gracja Globalizacja, z którą wiązali wielkie nadzieje. Realizacji tych spodziewanych sukcesów upatrywali w planowanym małżeństwie swej córki Gracji Globalizacji z cesarzem Globusem Zajobusem Pyrrusem II, do którego to małżeństwa za pomocą skomplikowanych zabiegów dyplomatycznych miał doprowadzić Pierwszy Minister królestwa - niejaki Lizus Globalizus. Z tego dynastycznego związku miała się według tajemnego planu narodzić potężna władczyni serc i umysłów całej ludzkości - caryca Globulka Eutanulka. - Wszyscy oni (oczywiście oprócz nieszczęsnej Globalizacji!) wierzyli w pomyślną realizację swych bajecznych planów i żyli tak sobie długo i szczęśliwie, jedli, pili, lulki palili, do Brukseli jeździli i po brodach im kapało. Tylko Gracja Globalizacja żyła (jako wciąż jeszcze młoda osoba) krótko i nieszczęśliwie - bo się skrycie podkochiwała w ubogim kuchciku Michciku Nacjonaliku.--------------- - Król i królowa (oczywiście w tajnym porozumieniu z cesarzem Pyrrusem) odkurzyli nawet dawno zapomniane bóstwa domowe swego pracowitego ludu - bóstwa ochędóstwa i okruszków ze stołu pańskiego - Lelum i Polelum, ale nadali im (w duchu nowych czasów) nowe imiona: Lizum i Podlizum. Intensywnie krzewili i wdrażali ten zmodernizowany kult owych bóstw przez swych wiernych zaufanych Heroldów Moczymordów, Strażników Halabardników i Piłkarzyków Chędożników... - I tak się to wszystko w owym królestwie plotło... ... i chyba nadal plecie... / - - Nie wiem, którą wersję tej bajki zamierzali Wam opowiedzieć spece od "fake-newsów" - ale jedno jest pewne - jakakolwiek by owa wersja miała być - to jest ona z założenia fałszywa i jest dowodem ich chorobliwej aberracji - więc trzeba natychmiast oddać ich mocz do analizy! Przy okazji można też zbadać mocz Neumanna, Petru, Schetyny, Bula i Rzakoskiego - że o analizie moczu Lisa i Kupie Powiatowej tylko wspomnę...
  • ~HGW kradne ile mode.
    (2017-07-27 23:56)
    Tyle POdejrzanych wpisow...nigdy nie bylo takiej fali.to robota Rumuna i Szreka.
  • ~mkk
    (2017-07-27 23:12)
    Pan Prezes miał powiedzieć: "... decyzje dotyczące .... rządu podejmuje premier, oczywiście w jakimś uzgodnieniu z partią". Czyli: partia kieruje - rząd rządzi. Toż to czysta komuna!!! Gomułka Bis!!!
  • ~kloss
    (2017-07-27 23:04)
    będzie siedział ten oszołom, to pewne
  • ~Mazur
    (2017-07-27 22:55)
    Wcielenie Antychrysta w katolickiej telewizji? Ta telewizja jest chyba pseudokatolicka. Z każdym dniem widać lepiej, że Jarosław Zawsze Dziewica przekroczył granicę szaleństwa, odleciał. Już nawet Gowin to zobaczył i się przestraszył.
  • ~Mojżesz
    (2017-07-27 22:11)
    Wszyscy sie myla.nawet episkopat.ale on Zbawoslaw Krótki mściwy pierwszy sie nie myli.
  • ~D. Rak
    (2017-07-27 22:06)
    Kaczora leczą za ciężkie pieniądze ale jest coraz gorzej
  • ~Kazio
    (2017-07-27 21:49)
    Czy ktoś tego czuba może odsatwić w końcu do skansenu?
  • ~Krzysztof
    (2017-07-27 21:49)
    Że ten Kaczyński nie ma chociaż trochę wstydu !!!!!! a już jego kłamstw i insynuacji nie można słuchać chyba to się zaczyna już koniec .

Może zainteresować Cię też: