Przylgnięcie do jednego z mocarstw nic Polsce nie daje. Czas na balansowanie

Przylgnięcie tylko do jednego z mocarstw, poza złudnym poczuciem bezpieczeństwa, niewiele Warszawie daje. Zwłaszcza gdy trwa niepowtarzalna koniunktura na to, by wpływy wielkich na Polskę zaczęły się wzajemnie równoważyć.

wróć do artykułu
 • ~Gdzie uciekali Polacy za wolnościa???
  (2017-08-08 08:31)
  Tylko z USA Donalda Trampa nawet przeciw wszystkim inny mocnym. Nie chcemy drenowania Polaków i robienia z nas niewolników, oczerniania nas za zbrodnie niemców holokaust i najzadu barbarzyńców wiec nie po stranie niemiec. Nie chcemy drugiego katynia, łagrów, seryjnych samobójców, zapijaczonych sowieckich mord jako nadzorców komunistycznych lub zrównania Polski z ziemią "Gry wojenne" wiec nie po stronie rosji. Nie chcemy komunistycznych chin jako wolnego rynku dla aparatczyków partyjnych, aborcji przemysłowej , handlu życiem czyli mordami na organy, potraw z domowych pupilów, komunofucjonizm to najgorsza odmiana komunizmu wiec nie po stronie chin. Dodam że te trzy złaki sa w sojuszu antyamerykańskim i ameryka trumpa nas potrzebuje tak samo jak my ameryki. Macierewicz to jest najlepszy polski polityk
 • ~jozef
  (2017-08-07 22:08)
  Zapomniales o wywozkach na wschod
 • ~wspak
  (2017-08-01 11:49)
  Czas na balansowanie ?? Przeciez polska polityka zagraniczna caly czas "balansuje" probujac wyciagnac dla siebie "rodzynki" niezaleznie od tego kto rzadzi i gdzie.
 • ~007
  (2017-07-29 09:35)
  US nie graniczy z Polską i nie mamy z Amerykanami tak "serdecznych" związków jak z Rosją i Niemcami. Tylko Amerykanie stanowią balans dla zakusów naszych sąsiadów.
 • ~Kasia
  (2017-07-29 08:39)
  Czy wy w tej gazecie dostajecie bezposrednie zlecenia z Berlina?
 • ~proste
  (2017-07-29 05:54)
  trzeba sie klocic ze wszystkimi i wszedzie wysylac Macierewicza
 • ~cypisek
  (2017-07-28 22:21)
  Lansik balansik
 • ~gostom
  (2017-07-28 21:28)
  Polsce i Polakowi chodzi wyłącznie o dojenie systemów socjalnych Sąsiada. A szczególnie tego zza Odrą....=)
 • ~PiS da Każdemu
  (2017-07-28 21:12)
  W 39 też balansowaliśmy
 • ~Antek melduje Putinu
  (2017-07-28 21:08)
  Proces dezintegracji trwa, Proszę o dalsze rozkazy
 • ~Her Tusk,agent BND
  (2017-07-28 19:57)
  Genialne tezy za pieniądze Niemiec i BND,oprzyjmy się na wypróbowanych od wieków przyjaciołach SS-manów z Kulturalnych Niemiec oraz Kałmukach z Rasiji,oraz odważnych Włochach,buńczucznych Hiszpanach i nieustępliwych Belgach,Holendrach i Grekach,zapomniałem o pełnych honoru,odważnych Francuskich alfonsach.
 • ~janek-007
  (2017-07-28 19:03)
  A.Krajewski kombinuje jak koń pod górkę. Polska powinna się trzymać z USA ale liczyć na siebie. Bycie chorągiewką i siedzenie okrakiem na barykadzie w polityce zagranicznej również jest bardzo problematyczne i niebezpieczne. W USA po Trumpie polityka nie będzie już taka jak była a ta sytuacja jaka w USA jest jest bardzo rozwojowa. Mylący i dezinformujący artykuł A Krajewskiego.
 • ~Baron Barinkay
  (2017-07-28 17:21)
  Tak tak "uber alles" zaopiekuje się nami i zapewni niebiańską przyszłość po wczasach w Auschwitz, Stutthof, Dachau, Ravensbrück i innych reaktywowanych kurortach działających pod hasłem: Arbeit macht frei !!!
 • ~Ps
  (2017-07-28 16:49)
  Co wyszło z teorii dwóch wrogów (lub przyjaciół) w 1939 roku i szukania sojuszy gdzieś daleko? Historia niby nigdy nikogo niczego nie nauczyła, ale może warto popatrzeć co było nie tak z naszą polityką, że zawsze kończyło się to dla nas batami. I może wyciągnąć jakieś wnioski, by tym razem skończyło się inaczej.
 • ~prawnik
  (2017-07-28 13:38)
  Poczatkowo prezydent Macron byl zwolennikiem scislej wspolpracy z Niemcami, ale to sie zmienilo po przemowieniu pani kanclerz Merkel n.t. jej weta w sprawie malzenstw jednoplciowych. W tym przemowieniu Merkel powiedziala, ze nie moze byc malzenstw jednoplciowych, ale ze zwiazki jednoplciowe moga adoptowac dzieci, a tego nikt we Francji nie zaakceptuje, bo prawo europejskie opiera sie na prawie rzymskim, a w prawie rzymskim malzenstwo jest sprawa prywatna, do ktorej panstwo nie moze sie wtracac. Dlatego po dekryminalizacji zwiazkow jednoplciowych zwiazki te moga otrzymac sluby cywilne. Natomiast sa zastrzezenia psychologow odnosnie adopcji dzieci przez zwiazki jednoplciowe i dlatego za prezydentury Hollanda byly we Francji wielkie demonstracje, ktore doprowadzily do zakazu adopcji dzieci przez pary jednoplciowe. Prezydent Macron odsunal sie od Niemiec Angeli Merkel, bo gdyby tego nie zrobil, to stracilby poparcie francuskiego elektoratu, gdyz dla Francuzow panstwo laickie i obrona praw dzieci sa najwazniejszymi elementami demokracji.
 • ~mol
  (2017-07-28 13:37)
  nikt w polsce nie kazał podbudowywać trumpowi jakiegoś ego trump przyjechał i stwierdził że lolska to jedyny wiarygodny sojusznik w europie co wywołało niesłychaną wściekłość na wschodzie i zachodzie europy a takrze pewnych środowisk w usa
 • ~Kotletos
  (2017-07-28 12:58)
  Przeciez UE nie po to powstala zeby odbudowac mocarstowa pozycje Niemiec i ja nie mam watpliwosci iz odtworzeniu ulegnie uklad wersalski - taka geopolityka Panie i takie emocje. Najgorsze w tym jest to iz my jestesmy po tej stronie Niemiec i to jest najgorsze w tym wzystkim iz cala mittel Europa jest slaba i mozna przez nia przelazic z poludnia na polnoc i z zachodu na wschod. Do tego jeszcze swiadomosc tych narodow eliminuje naturalna wspolprace i opor przeciw ukladowi wschod zachod. Ani na Czechow ani na Slowakow czy Wegrow nie ma co liczyc, nauczeni sa serwilizmu i roli uslugowej. Brexit to przelomowe wydarzeniekonczace czas iluzji i wcale sie nie zdziwie gdy Francja wybierze karte atlantycka tyle ze te kraje etnicznie rakowacieja czyli muslimizuja sie co musi spowodowac cywilizacyjna marginalizacje i degeneracje ich panstwosci
 • ~Ed
  (2017-07-28 11:53)
  Wydaje mi sie,ze wniosek jest sluszny.Mimo wszystko trudno jest lawirowac miedzy wielkimi mocarstwami.Polska mogla by ewentualnie byc Szwajcaria wschodniej i srodkowej Europy,ale azeby to osiagnac nalezalo by prowadzic madra i przemyslana polityke.Na dzisiejszy dzien nalezy mimo wszystko szukac kontaktow na rowni z Rosja,gdyz poleganie i uzaleznienie tylko i wylacznie od jednej ze stron nie przyniesie zamierzonych rezultatow.
 • ~Bingo
  (2017-07-28 11:16)
  W Polsce brak klotni z sasiadami jest za kazdym razem oceniany jako bezmyslne oddanie. Widac ze autor artykulu nie ma zrozumienia procesow podejmowania decyzji gospodarczych.
 • ~Wilga
  (2017-07-28 11:16)
  Ktoś chyba chce udowodnić,że przynależność do RWPG i Układu Warszawskiego przynosiło nam ogromne korzyści .

Może zainteresować Cię też: