Mularczyk: Podjęcie sprawy reparacji od Niemiec to decyzja Kaczyńskiego

Podjęcie obecnie sprawy reparacji od Niemiec za straty wyrządzone Polsce w wyniku drugiej wojny światowej to decyzja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - powiedział w sobotę poseł Arkadiusz Mularczyk. Dodał, że sprawa dochodzenia odszkodowań to kwestia lat.

wróć do artykułu
  • ~jendrek
    (2018-11-21 13:56)
    Mularczyk nie SOWIECI tylko ROSJANIE j
  • ~stary 89
    (2017-09-17 18:17)
    Mularczyk mówiąc, że decyzję w sprawie reparacji podjął Kaczyński, potwierdził,że mamy w Polsce rządy jednej osoby, czyli TOTALITARYZM,Na widnokręgu czeka ,,narodowy socjalizm, znany już nam z wzoró Benity i Adolfa.
  • ~Antoś
    (2017-09-17 18:07)
    Mularczyk ,,, podpora "Pisu ogłasza publicznie ,że ,,,PODJĘCIE OBECNIE SPRAWY REPARACJI OD NIEMIEC T O D E C Y Z J A K A C Z Y Ń S K I E G O"" !!!Tak tchórzliwa papuga ogłasza , że to nie on, Zabezpiecza się przed odpowiedzialnością.Czy Kaczyński nie dostrzega jakich ma nie wiernych wasali???
  • ~Polo
    (2017-08-09 06:41)
    Wezcie sie do roboty nieroby a nie liczcie tylko na Euro. 😝👎
  • ~Lysa_1
    (2017-08-07 13:23)
    "Dochodzenie reparacji to kwestia lat" - ciekawe, ilr czasu zajmie zwrot Ziem Zachodnich Niemcom ?
  • ~operus
    (2017-08-07 12:15)
    Prezes nic nie podjął, a już na pewno nie sprawę reparacji wojennych i odszkodowań. Prezes zachowuje się jak ignorant i dyletant, cyt.: Biuro Sejmu zajmie się sprawą rozeznania możliwości itp. Kompletne bzdury!!!Podkre slę jeszcze raz dyletanci i ignoranci, nic nie będzie i nic nie dostaną. Wywolają tylko uzasadnione podejrzenie, że są idiotami. No to może Hiszpania zapłaci odszkodowania za obrabowanie Azteków i Majów i ich wymordowanie, dalej Amerykanie czyli biała rasa zapłaci Indianom rdzennym mieszkańcom Ameryki za ich wyniszczeniem, a Watykan jako reprezentant religii chrzescijańskiej.za wyniszczenie pogaństwa w Afryce, Ameryce itp. No to co ciagniemy dalej? i
  • ~KODy za ploty
    (2017-08-07 11:48)
    POlewactwo wielbi ex komunistke Merkel i wszystko co niemieckie ( chca kolaborowac, tak jak kiedys z komunistyczna Rosja)
  • ~jarek
    (2017-08-07 11:08)
    nasz geniusz z Żoliborza nie może spać z kotem i wymyśla
  • ~kuzia
    (2017-08-07 04:19)
    jak to jest mozliwe aby szeregowy, szczerbaty swir i psychol, posel decydowal o polityce zagranicznej wolski?
  • ~santa
    (2017-08-07 01:20)
    Najwyzszy czas zeby niemcy zaczeli wyplacac Polsce odszkodowania za straty ludzkie i materialne ktore ponieslismy z ich powodu w czasie II wojny swiatowej; o kwota jest olbrzymia liczona w trylionach dolarow, pozdrawiam madrych Polakow
  • ~Adg.
    (2017-08-06 22:25)
    Na każdym kroku szuka guza.
  • ~albert
    (2017-08-06 20:30)
    Kaczyński ! Dość gadania, wystapić do rzadu Niemiec o wypłacenie reparacji a jak odmówią oddać sprawę do trybunałów ! Tylko niestety na durnym gadaniu się skończy jak wszystkie kacze wrzaski.
  • ~ala
    (2017-08-06 19:35)
    A dlaczego nie domaga się od Rosji? Jeśli Niemcy, to i Rosja. Jeśli dalej tak pójdzie, to młodzi poznają, co to wjazd na paszport do Niemiec i odcięcie od przywilejów w ramach UE. Pan Kaczyński nie ma dzieci , ma bardzo dobrze, więc nie musi dla dzieci jeździć do Niemiec do pracy. Pan Kaczyński o nic się nie martwi , tylko jak osiągnąć swoje kosztem społeczeństwa.
  • ~Stroskany Rodak
    (2017-08-06 18:21)
    Sprawa roszczen za wojne do Niemcow jest bardzo niebezpieczna. Wlasnie to bardzo wysokie reparacje wojenne po1 wojnie swiatowej i koniecznosc natychmiastowego oddania dlugu dla USA w okresie wielkiego kryzysu gospodarczego doprowadzily miedzy innymi do zalamania sie wewnetrznego ladu spolecznego, przez glod, bezrobocie i braku perspektywy wyjscia z kryzysu. To wykorzystal Hitler i czym sie to skonczylo - wie kazdy. Tego wlasnie chcieli ponownie uniknac Amerykanie dajac Europie Zachodniej pomoc w postaci Planu Marshalla. Taki sam scenariusz mozna sobie jeszcze raz wyobrazic. W wyniku nalozenia drakonskich roszczen wobec Niemiec od razu dochodza do wladzy sily skrajnej porawicy, ktore wykorzystaja rosnace niezadowolenie spoleczenstwa ze wzgledu na spadek dobrobytu. Koniec panstwa federalnego, koniec tzw. i znienawidzonego w Polsce lewactwa (tak na porawde to nie wiem dlaczego) i powstaje panstwo totalitarne. Z tym wiaza sie roszczenia do Polski o zwrot ziem zachodnich i oczywiscie zbrojenie na wielka skale. Do tego potrzebny jest oczywiscie sojusznik, ktory ma surowce i rynki zbytu, czyli Rosja, No, a dalej to mozna sobie wyobrazic, ze Polska jako panstwo dlugo nie bedzie istniala. Czy tego chca moi kochani rodacy?!
  • ~slazak
    (2017-08-06 16:36)
    mysle ze to wina zazywanch proszkow, bo inaczej wytlumaczyc sie nie da
  • ~don
    (2017-08-06 16:15)
    Stary p s y c h o p a t a nudzi sie? Nie ma innych problemow w Polsce do rozwiazania? A co to za system wladzy, gdzie rzadzi preses. Jak to sie nazywa?
  • ~gostom
    (2017-08-06 16:04)
    To znaczy, że nie tylko odszkodowania w stronę Polski, ale też dla Obywateli Niemieckich wygonionych z terenów tzw. "ziem odzyskanych".
  • ~rychu
    (2017-08-06 15:46)
    moze jeszcze w 2007 Jarek chcial rzadzic, ale dzisiaj chce juz tylko wyniesienia brata na katolskie oltarze oraz zemsty na wszystkich, ktorzy go "upokorzyli" , to w prostej linii prowadzi do niszczenia Polski !!!!!!!!!!!!!!!
  • ~wawa
    (2017-08-06 14:53)
    o masz. Jego rodzina już dostała. Willę na Żoliborzu.
  • ~Temida
    (2017-08-06 14:04)
    Społeczeństwo będzie żądać reparacji od PiS, za szkody: zniszczenie TK, ataki na sądy, media, równe prawa do zgromadzeń, prawa dla kobiet, zrujnowanie edukacji, zniszczenie własności ziemi, zniszczenie służby publicznej (Art. 60 konstytucji) itd. itp. ?!!! Reparacje dla Polski, to problem międzynarodowy od lat tuż po II wojnie ( wadliwym układzie Jałty i ustaleniach ONZ - bez Polski). Problem krzywd pogromu, mordu, zniszczeń  i moralnych, jest bardzo trudny. Winniśmy jednak okazać przewidywalność, godność i honor. Żądamy pomocniczości i wsparcia , nie chcemy zemsty, chcemy prawdy i pomocy oraz współpracy z sąsiadami i  ze światem. Praktycznie wiele krajów europejskich oraz USA  powinni Polsce, Polakom  okazać wdzięczność, wsparcie  przeprosiny polityczne i gospodarcze (Niemcy , ZSRR (Rosja), USA). Pieniędzy nie należy przekazywać, bo zostaną być może sprzeniewierzone na programy populistyczne? Winniśmy otrzymać  szacunek, być równorzędnymi partnerami i  mieć  uznanie polityczne, wsparcie ekonomiczne (preferencje i pomoc finansowa) w ważnych dla nas gałęziach (energetyce, kolejnictwie, drogach, profilaktyce zdrowia, seniorów oraz  rozwoju badań naukowych i innowacyjności itp).