Mularczyk: Podjęcie sprawy reparacji od Niemiec to decyzja Kaczyńskiego

Podjęcie obecnie sprawy reparacji od Niemiec za straty wyrządzone Polsce w wyniku drugiej wojny światowej to decyzja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - powiedział w sobotę poseł Arkadiusz Mularczyk. Dodał, że sprawa dochodzenia odszkodowań to kwestia lat.

wróć do artykułu
  • ~jo
    (2017-08-06 10:09)
    niemce nam dajo te 1000 bilionów ojro i już do końca życia nasze prawnóki bedo mogły ino chlać
  • ~Szyba
    (2017-08-06 10:20)
    Oczywiście , prezes wie najlepiej ! Tyle tylko że , prezes jest jak pilot samobójca , prowadzący samolot pasażerski ! Zmarnował swoje życie , teraz chce zmarnować i nasze !
  • ~hugo
    (2017-08-06 10:31)
    jo i szyba typowe wypowiedzi niewolników
  • ~Emigrant
    (2017-08-06 10:36)
    A co jak teraz Niemcy zażądają rewizji granic?
  • ~Monachijski
    (2017-08-06 10:41)
    Panie Mularczyk ! A co ze stratami na wschodzie Polski? Nikt z PIS-u nie ma odwagi ubiec Prezesa ?
  • ~Ps
    (2017-08-06 10:44)
    Dlaczego decyzje ważne dla Państwa Polskiego na arenie międzynarodowej podejmuje pojedyńcza osoba, szeregowy członek parlamentu? Posłowie PiSu nie kryją się z tym, a nawet to podkreślają, przy okazji mówiąc że to oni (czy raczej OON) reprezentują naród, gdyż zostali wybrani przez Suwerena. Były ostatnio jakieś wybory na cesarza lub króla Polski? Jeżeli prezes podejmie decyzję o wojnie z Chinami lub podpaleniu Rzymu (tak samo logiczne, jak ta o reparacjach od Niemiec po ponad 70 - ciu latach) to też będzie to decyzja Suwerena?
  • ~tj
    (2017-08-06 10:48)
    ja bym dorzucił Niemcom jeszcze Cedynię, Głogów, Niemcze, Płowce no i Grunwald
  • ~Rozbawiony
    (2017-08-06 10:52)
    "możemy dlatego o tym rozmawiać, że pan prezes PiS Jarosław Kaczyński taką podjął decyzję"
  • ~Jabis
    (2017-08-06 11:16)
    Kim!? Kim w strukturach państwa (k o n s t y t u c y j n i e) ... jest prezes?
  • ~senior51
    (2017-08-06 11:23)
    Nie rozumiem dlaczego Polska miałaby nie dochodzić roszczeń od Niemców za II WS. To jest sprawa która i tak by wyszła w przyszłości. Sprawę tą trzeba podjąć i kontynuować. Jest oczywiste że kto rozpoczyna wojnę i doprowadza do strat winny jest odpowiedzialności za to. Wszelkie ujadania nic tu nie dadzą.
  • ~Jan S.
    (2017-08-06 11:31)
    Niech Polska przekarze swoje roszczenia wojenne Rydzykowi to On na pewno te roszczenia od niemców wyciągnie po trupach a wyciągnie
  • ~#
    (2017-08-06 11:53)
    Jak wyglądałaby dziś Polska, gdyby w 1948 otrzymała pomoc w ramach planu Marshalla, a dodatkowo przez ostatnie 70 lat Niemcy płaciły Polsce reparacje wojenne? Niemiecka narracja to znana metoda „obrony” oparta na tezie: «Ponoszę winę, ale nie odpowiedzialność.». Znamy to z samorozgrzeszającego „rozliczania się” komunistów, premierów, ministrów, urzędników, samorządowców — „Czego od nas jeszcze chcecie, przecież przeprosiliśmy…”
  • ~WLE
    (2017-08-06 11:56)
    Kaczyński uruchomi aktywność Eriki Steinbach i umocni w Niemczech AfD. Chyba sobie nie zdaje sprawy, że otwiera Puszkę Pandory, z której uwolnią się wszystkie zimnowojenne potwory. Ciekawe jak Polska na tym wyjdzie?
  • ~Bingo
    (2017-08-06 12:03)
    Ewidentnie podaje Mularczyk ze szefem panstwa Polskiego jest posel jarek kaczynski: bez odpowiedzialnosci za swoje dzialania bo odpowiedzoalni sa szydlo, ministrowie i prezydent. Bardzo to niebezpieczne jak paranoik bez dzieci, bez partnera, bez rodziny zarzadza krajem przez swoich poplecznikow.
  • ~dal
    (2017-08-06 12:18)
    jako sowiecka kolonia, pod wplywem Moskwy zrzeklismy sie reparacji, jako sowiecka kolonia dostalismy w zarzad od Stalina niemieckie ziemie w tymczasowy zarzad, wiec teraz jako niepodlegly kraj po otrzymaniu reparacji od Nirmcow mozemy im zwrocic ich ziemie, sprawa jak nic stanie na wokandzie - genralnie zostaniemy w granicach GG (generalnej Guberni) skloceni ze wszystkimi sasiadami naokolo i na tym sie skonczy akrobatyka polityczna pisiakow.
  • ~antoni
    (2017-08-06 12:27)
    Wszystkie decyzje podejmuje Kaczyński , to taki trójpodział władzy.
  • ~Mazur
    (2017-08-06 12:34)
    Ślask, Pomorze, Prusy Wschodnie! Kto chce płacić za "ziemie odyzskane"?
  • ~bolewiczok
    (2017-08-06 12:53)
    Należy wystąpić do Szwecji o odszkodowanie za "potop".Zniszczenia jakich wtedy w Polsce dokonali były większe niż w czasie wszelkich wojen przetaczających się przez nasz kraj przez ostatnie 120 lat.Pozdro...
  • ~ikto
    (2017-08-06 12:58)
    Ten kretyn wpędzi nas w kłopoty, poważne kłopoty!
  • ~dzialacz PO w Szczecinie C.K:
    (2017-08-06 13:11)
    Podjecie sprawy reparacji od Niemiec za straty wyrzadzone Polsce w czasie 2 wojny swiatowej to przeblysk geniuszu, skarbu PiS - prezesa Jaroslawa Kaczynskiego. Nastepne wybory PiS ma juz wygrane. Ze Q**a nasz szef Schetyna i zaden inny polityk PO nie wpadli na ten pomysl to wielka szkoda !!!