Mularczyk: Podjęcie sprawy reparacji od Niemiec to decyzja Kaczyńskiego

Podjęcie obecnie sprawy reparacji od Niemiec za straty wyrządzone Polsce w wyniku drugiej wojny światowej to decyzja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - powiedział w sobotę poseł Arkadiusz Mularczyk. Dodał, że sprawa dochodzenia odszkodowań to kwestia lat.

wróć do artykułu
  • ~#
    (2017-08-06 11:53)
    Jak wyglądałaby dziś Polska, gdyby w 1948 otrzymała pomoc w ramach planu Marshalla, a dodatkowo przez ostatnie 70 lat Niemcy płaciły Polsce reparacje wojenne? Niemiecka narracja to znana metoda „obrony” oparta na tezie: «Ponoszę winę, ale nie odpowiedzialność.». Znamy to z samorozgrzeszającego „rozliczania się” komunistów, premierów, ministrów, urzędników, samorządowców — „Czego od nas jeszcze chcecie, przecież przeprosiliśmy…”
  • ~senior51
    (2017-08-06 11:23)
    Nie rozumiem dlaczego Polska miałaby nie dochodzić roszczeń od Niemców za II WS. To jest sprawa która i tak by wyszła w przyszłości. Sprawę tą trzeba podjąć i kontynuować. Jest oczywiste że kto rozpoczyna wojnę i doprowadza do strat winny jest odpowiedzialności za to. Wszelkie ujadania nic tu nie dadzą.
  • ~Szyba
    (2017-08-06 10:20)
    Oczywiście , prezes wie najlepiej ! Tyle tylko że , prezes jest jak pilot samobójca , prowadzący samolot pasażerski ! Zmarnował swoje życie , teraz chce zmarnować i nasze !
  • ~Emigrant
    (2017-08-06 10:36)
    A co jak teraz Niemcy zażądają rewizji granic?
  • ~hugo
    (2017-08-06 10:31)
    jo i szyba typowe wypowiedzi niewolników
  • ~WLE
    (2017-08-06 11:56)
    Kaczyński uruchomi aktywność Eriki Steinbach i umocni w Niemczech AfD. Chyba sobie nie zdaje sprawy, że otwiera Puszkę Pandory, z której uwolnią się wszystkie zimnowojenne potwory. Ciekawe jak Polska na tym wyjdzie?
  • ~Monachijski
    (2017-08-06 10:41)
    Panie Mularczyk ! A co ze stratami na wschodzie Polski? Nikt z PIS-u nie ma odwagi ubiec Prezesa ?
  • ~Jabis
    (2017-08-06 11:16)
    Kim!? Kim w strukturach państwa (k o n s t y t u c y j n i e) ... jest prezes?
  • ~Ps
    (2017-08-06 10:44)
    Dlaczego decyzje ważne dla Państwa Polskiego na arenie międzynarodowej podejmuje pojedyńcza osoba, szeregowy członek parlamentu? Posłowie PiSu nie kryją się z tym, a nawet to podkreślają, przy okazji mówiąc że to oni (czy raczej OON) reprezentują naród, gdyż zostali wybrani przez Suwerena. Były ostatnio jakieś wybory na cesarza lub króla Polski? Jeżeli prezes podejmie decyzję o wojnie z Chinami lub podpaleniu Rzymu (tak samo logiczne, jak ta o reparacjach od Niemiec po ponad 70 - ciu latach) to też będzie to decyzja Suwerena?
  • ~jo
    (2017-08-06 10:09)
    niemce nam dajo te 1000 bilionów ojro i już do końca życia nasze prawnóki bedo mogły ino chlać
  • ~antoni
    (2017-08-06 12:27)
    Wszystkie decyzje podejmuje Kaczyński , to taki trójpodział władzy.
  • ~Monachijski
    (2017-08-06 13:18)
    Panie Mularczyk ! Od kiedy w sprawach państwowych decyzje podejmuje szeregowy poseł ? Dlaczego w tych sprawach nie zajmuje stanowiska premier rządu czy minister spraw zagranicznych ? Jaki my mamy ustrój ? Polska ma rząd czy grupkę zestrachanych potakiwaczy ?
  • ~Bingo
    (2017-08-06 12:03)
    Ewidentnie podaje Mularczyk ze szefem panstwa Polskiego jest posel jarek kaczynski: bez odpowiedzialnosci za swoje dzialania bo odpowiedzoalni sa szydlo, ministrowie i prezydent. Bardzo to niebezpieczne jak paranoik bez dzieci, bez partnera, bez rodziny zarzadza krajem przez swoich poplecznikow.
  • ~Temida
    (2017-08-06 14:04)
    Społeczeństwo będzie żądać reparacji od PiS, za szkody: zniszczenie TK, ataki na sądy, media, równe prawa do zgromadzeń, prawa dla kobiet, zrujnowanie edukacji, zniszczenie własności ziemi, zniszczenie służby publicznej (Art. 60 konstytucji) itd. itp. ?!!! Reparacje dla Polski, to problem międzynarodowy od lat tuż po II wojnie ( wadliwym układzie Jałty i ustaleniach ONZ - bez Polski). Problem krzywd pogromu, mordu, zniszczeń  i moralnych, jest bardzo trudny. Winniśmy jednak okazać przewidywalność, godność i honor. Żądamy pomocniczości i wsparcia , nie chcemy zemsty, chcemy prawdy i pomocy oraz współpracy z sąsiadami i  ze światem. Praktycznie wiele krajów europejskich oraz USA  powinni Polsce, Polakom  okazać wdzięczność, wsparcie  przeprosiny polityczne i gospodarcze (Niemcy , ZSRR (Rosja), USA). Pieniędzy nie należy przekazywać, bo zostaną być może sprzeniewierzone na programy populistyczne? Winniśmy otrzymać  szacunek, być równorzędnymi partnerami i  mieć  uznanie polityczne, wsparcie ekonomiczne (preferencje i pomoc finansowa) w ważnych dla nas gałęziach (energetyce, kolejnictwie, drogach, profilaktyce zdrowia, seniorów oraz  rozwoju badań naukowych i innowacyjności itp).
  • ~wawa
    (2017-08-06 14:53)
    o masz. Jego rodzina już dostała. Willę na Żoliborzu.
  • ~tj
    (2017-08-06 10:48)
    ja bym dorzucił Niemcom jeszcze Cedynię, Głogów, Niemcze, Płowce no i Grunwald
  • ~rychu
    (2017-08-06 15:46)
    moze jeszcze w 2007 Jarek chcial rzadzic, ale dzisiaj chce juz tylko wyniesienia brata na katolskie oltarze oraz zemsty na wszystkich, ktorzy go "upokorzyli" , to w prostej linii prowadzi do niszczenia Polski !!!!!!!!!!!!!!!
  • ~don
    (2017-08-06 16:15)
    Stary p s y c h o p a t a nudzi sie? Nie ma innych problemow w Polsce do rozwiazania? A co to za system wladzy, gdzie rzadzi preses. Jak to sie nazywa?
  • ~ikto
    (2017-08-06 12:58)
    Ten kretyn wpędzi nas w kłopoty, poważne kłopoty!
  • ~Czarek
    (2017-08-06 13:26)
    Trzeba mieć IQ pieczarki, by teraz domagać reparacji od Niemiec. Zero szans na powodzenie, do tego Niemcy mogą domagać się oddania ziem zachodnich, które Polska dostała po II WS.