Szyszko dla "Naszego dziennika": Nie ulegniemy lewicowej presji

Nie możemy ulegać lewicowym pseudoekologicznym ideologiom, które chcą innym narzucić swoje zdanie - mówi w wywiadzie dla poniedziałkowego "Naszego dziennika" minister środowiska Jan Szyszko.

wróć do artykułu
 • ~Nan
  (2017-11-13 07:37)
  Nie ulegnie , będzie wycinał i strzelał do zwierząt dalej. Dobra zmiana 😂😂😂
 • ~nie mój ojciec, nie mój dyrektor
  (2017-11-06 21:50)
  Aż szkoda cokolwiek pisać po Przyrodniku. Szkoda, że Szyszko, Rydzyk, Macierewicz i cała ta ryżykowa ferajna - celebryci spod Ciemnej Gwiazdy, to zwyczajni heretycy - już nie katolicy. Czy Kościół jest im potrzebny wyłącznie do robienia coraz większych, coraz potężniejszych interesów ku chwale wrogów Polski ? Kiedy głos rozsądku jest nazywany lewicowym /w domyśle to ma być inwektywa/ to z kim i o czym tu gadać. Może PIS ma jeszcze jakieś odruchy obronne, jakieś antyciała, żeby bronić się przed tą heretycką zarazą, żrącą jak rak Kościół od środka ? Szyszko, weź sobie parę bażantów i je zastrzel - jak to masz w zwyczaju, może ci się polepszy, ale Polskę uwolnij od swojej osoby.
 • ~Przyrodnik
  (2017-11-06 15:40)
  Trzy cytaty z Laudato Si: Ponieważ Bóg stworzył świat, wpisując weń pewien ład i dynamizm, to człowiek nie ma prawa ich ignorować. Kiedy czytamy w Ewangelii, jak Jezus mówi o ptakach, że "żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych" (Łk 12, 6), to czy będziemy zdolni do znęcania się nad nimi i wyrządzania im zła? Mówi się, że ponieważ opis Księgi Rodzaju zachęca nas do "panowania" nad ziemią (Rdz 1, 28), więc sprzyja bezlitosnej eksploatacji natury, przedstawiając dominujący i destrukcyjny obraz człowieka. Nie jest to poprawna interpretacja Biblii, tak jak rozumie ją Kościół. Choć to prawda, że czasami chrześcijanie błędnie interpretowali Pismo Święte, to musimy dziś stanowczo stwierdzić, iż z faktu bycia stworzonymi na Boży obraz i nakazu czynienia sobie ziemi poddaną nie można wywnioskować absolutnego panowania nad innymi stworzeniami. Jeśli bowiem ludzie powodują wymieranie gatunków oraz zniszczenie różnorodności biologicznej Bożego stworzenia, jeśli bowiem ludzie degradują integralność ziemi, powodując zmiany w jej klimacie, odzierając ziemię z jej lasów naturalnych lub niszcząc jej mokradła, jeśli ludzie zanieczyszczają wody ziemi, jej tereny lądowe, powietrze, życie substancjami trującymi – to wszystko to są grzechy. Ponieważ zbrodnia przeciw naturze jest zbrodnią przeciw nam samym i grzechem przeciw Bogu

Może zainteresować Cię też: