O. Rydzyk do prezydenta: "Ciężko rządzić narodem myślącym"

| Aktualizacja:

Co będzie bez filozofii, bez humanistyki – zastanawiał się podczas rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą, ojciec Rydzyk. We wtorek głowa państwa udzieliła wywiadu TV Trwam i Radiu Maryja.

wróć do artykułu
  • ~asd
    (2017-11-07 18:22)
    Jak rozumiem Ojciec Dyrektor sonduje zasadność biznesową uczelni technicznej i możliwość jej wsparcia - geotermia na początek.
  • ~Bingo
    (2017-11-07 18:36)
    Rydzyk ty przestan ciagnac kase od polskich podatnikow. Sprzedajcie majatki kosciola to od razu bedziesz mial pieniadze
  • ~~Ja(bis)
    (2017-11-07 18:36)
    Mowa ... trawa? Nie m a m o n a . Czy ten Rydzyk (z Torunia k/Bydgoszczy) ... tak przypadkiem - nie stawiał PAD na baczność? Czy PAD zapomniał, że jest prezydentem ... a nie uczniakiem WSKSiM? Coraz bardziej porąbany kraj!
  • ~Eeee tam...to oczywista oczywistość,że
    (2017-11-07 18:46)
    tępymi lemingami z wypranymi mózgami przez Goo Wnoo i TVN rządziło się lepiej...drugi sort. Ye ba ć POwskie ś.win ie.
  • ~max power
    (2017-11-07 18:50)
    Trudno PiS-owi byłoby rządzić narodem myślącym, dlatego do tego nie dopuści.
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-11-07 18:51)
    Zadam tylko pytanie: jak nazwać człowieka który Oszukał Elektorat ,i nie wywiązuję się z zo--wiązań wobec partii która Go wypr---wała ,i op--iła ka--anie. I tyle na temat w/wymienionego.
  • ~wars
    (2017-11-07 18:53)
    Ciemny lud wiernych moherów i nie tylko moherów , to gwarancja wspaniałej egzystencji i pełnej kasy.Za wyborcze wsparcie pan prezydent, ,,jako prezydent" dziękował ojcu , jego święobliwości na kolanach.
  • ~tylko pytam
    (2017-11-07 18:53)
    Typowy "Totalny obciach PIS" i wszystko w temacie. Aha i bez Błaszczaka ????
  • ~Rydzyk na prezesa Polskiej Akademii Nauk!!!
    (2017-11-07 18:58)
    A potem już tylko Nagroda Nobla! - I wtedy nasi dwaj nobliści nawiążą twórczy dialog na najwyższym światowym poziomie - oczywiście w "języku polskim"!
  • ~W I E L K I A R C H I T E K T
    (2017-11-07 18:58)
    Oto jest pytanie, która Loża Bogu bliższa, powiadam wam, to jest dzielenie przez zero
  • ~Anonimozja Bakłażan
    (2017-11-07 19:06)
    To by POtwierdzało moje wcześniejsze diagnozy na temat partii, prezydentów i ich elektoratów: - mianowicie od dawna twierdzę, że ten elektorat już został tak dobrze i tak wiele razy "demokratycznie" wydymany, że teraz tylko leży bezwładnie i bezwolnie w stanie błogiego zaspokojenia, oszołomienia, otuskmanienia i zniesiołowacenia, które mu starczy na następne lata (a może nawet na dekady - o ile to teoretyczne "państwo" tyle przetrwa?)! I teraz ten elektorat tylko wzdycha wspominając minione wyborcze rozkosze! Oraz utwierdza się w złudzeniu, że wacek jeszcze tkwi tam, gdzie (w zależności od orientacji) tkwić powinien! Ale jest to tylko złudzenie! Nawet rozgrzana lufa Leoparda stacjonującego na Ziemi Lubuskiej zamiast na Ziemi Lubelskiej tego elektoratu już nie podnieca!!! O przyszłych rozkoszach jeszcze nie myśli! W ogóle myślenie nie jest jego mocną stroną - zwłaszcza myślenie o własnej przyszłości! Zresztą w trakcie dymania - jak wiadomo - wszelkie myślenie zawsze ustaje. Liczą się tylko doraźne emocje - no i w razie wpadki pastylka PO przecież na pewno uratuje! No a potem - to już tylko kompletne zatracenie, spazmy i drgawki!!! A przed i po można przez jakiś czas koncentrować myśli na KONSTYTUCYJNYM akcie dymania i gorączkowo bredzić dyrdymały przed komputrem!!! I o to tej WSI-owej soldatesce chodzi... W przypadkach skrajnych - grozi dożywotni Taniec Świętego Wita na korytarzu Urzędu Zatrudnienia i poprzedzony wieloletnimi męczarniami zgon w wieku 67 lat...
  • ~Jawor
    (2017-11-07 19:07)
    Ależ prawda wymknęła się z ust biznesmena T,Rydzyka, że,,, ciężko jest rządzić narodem myślącym". Wzbogacony milionami złotych i dolarów zebranych na stocznie i obdarowywany dalszymi milionami przez rząd, z wdzięczności za wybory, stał się Rydzyk najbogatszym sukienkowym. Nie mogę napisać najbogatszym Polakiem, bo Rydzyk powiedział publicznie ,,.że polskie prawo go nie dotyczy". Jakiemu prawu on podlega???
  • ~Sielankowy kudłacz
    (2017-11-07 19:10)
    Uprzywilejowana pozycja kościoła biznesmena księdza Rydzyka - w swoich założeniach oparta na miłości bliźniego - ustąpiła miejsca pazerności.
  • ~Zbyszek
    (2017-11-07 19:36)
    re: plaski Wladko.....Znaczy , ze sie sprzedal za 30 srebrników ? Ale ma MOZGOWNICE i sie ocknal ! I co z nim zrobisz ? UKRZYZUJESZ?
  • ~obrzydliwosc
    (2017-11-07 20:20)
    Glowa Panstwa na dywaniku u sekty ?! Co to ma byc ?
  • ~psychoterapeuta żoliborskiego paranoika
    (2017-11-07 20:42)
    Ciekawe ile ten pazerny klecha wyrwie pieniędzy z kancelarii prezydenckiej i co mu obieca prezydent?
  • ~Wizadsky
    (2017-11-07 20:49)
    Ja pier.... , prezydent płaszczy się przed jakimś niby księdzem oszustem ,gdzie my żyjemy?
  • ~kkkk
    (2017-11-07 21:30)
    tak to PAD rozmienia urzad prezydencki na drobne ,chyba ze ma wspolny biznes z Rydzykiem
  • ~543
    (2017-11-07 21:41)
    PAD mówi jak nasz noblista ,,jestem za a nawet przeciw,, jak tak dalej pójdzie to skończy jak on .... poza tym jak to możliwe żeby kaczor wychował żmiję , to wbrew naturze !!!!!
  • ~Emerytka
    (2017-11-07 22:33)
    To nie był wywiad, to była spowiedż przed suwerenem.