Ujawniamy kulisy tajnych rozmów rządu PiS z Komisją Europejską. Tematu art. 7. mogłoby nie być...

Wiosną 2016, tuż przed szczytem NATO, Komisja Europejska była bliska porozumienia z polskim rządem ws. Trybunału Konstytucyjnego. Istotną rolę w rozmowach z Brukselą odgrywał Mateusz Morawiecki. Warunki kompromisu akceptowała opozycja. Gdyby do niego doszło, dziś nie byłoby tematu artykułu 7.

wróć do artykułu
  • ~l
    (2018-01-02 15:06)
    Znowu manipulanci maca .
  • ~Maurycy
    (2017-12-26 16:44)
    Ten rzekomy kompromis Rzeczpospolita opisała dwa lata wcześniej.
  • ~1234
    (2017-12-21 14:42)
    jestescieKLAMCAMI A PORTAL SOROSA ZDRAICY POLSKI
  • ~qaduq
    (2017-12-21 13:11)
    Czekam na merytoryczną dyskusję o wyższości zbawiennych reform nowego amerykańskiego banku, o znanych dobrych tradycjach wspomagania rozwoju przemysłu motoryzacyjnego, nad niespodziewanie dominującym i wpływajacym na eurokratyczną biurokrację bankiem niejakiego ponoć bankiera o madziarskich korzeniach. nie wygląda wprawdzie na rodaka Chantu, ale potrafi przytulić podobnego sobie ukochanego Portugalczyka, podłączonego pod prezesurę po wyprzedaży UE. Jako optymista obstawiam wynalazek obecnego premiera i prawdziwszego Amerykanina. Z ewidentną korzyścią dla obu stron. PS. Dla niekumatych wyjaśniam, że Chantu, Mansi, Finowie i Estończycy podobnie jak Węgrzy należą d grupy narodów ugro-fińskich. Nie ma tu niczego pejoratywnego. To podobnie jak Polak i Rosjanin, Serb i Czech, jako Słowianie. Dziś dla niektórych może to zabrzmieć równie nieprawdopodobnie.
  • ~i
    (2017-12-21 10:49)
    Koniec dyktatury POlactwa
  • ~Zigi
    (2017-12-21 05:28)
    Niech sobie uruchamiają w Brukseli 10 razy 7 to prawdziwi Polacy mamy to w nosie,czego się bać? Śmieszne, nieroby w Brukseli załatwili się sami i teraz Polacy im pokazali gdzie są i co mogą -NIC ! Jesteśmy wolnym krajem brawo PIS ! Tak trzymać ! Sprzedajczyków PO rozliczyć za zdradę państwa i Nowoczesną ,
  • ~WK
    (2017-12-20 21:08)
    O co wam chodzi sługusy mazteczki angieli
  • ~Z zagranicy
    (2017-12-20 16:38)
    Jeden maly problem,ani komisji,ani opozycji nic do tego jak urzadza sady rzad wybrany w demokratycznych wyborach !!!!!!!!!!!!
  • ~Obywatel
    (2017-12-20 16:18)
    Hasło wyborcze do PO : Pisiaki do paki
  • ~Grajczyk
    (2017-12-20 15:49)
    Polska to w przyszłości Białoruś II. Właśnie o to chodzi Kaczynskiemu - władza i jeszcze raz władza. Ulica L. Kaczyńskiego będzie się krzyżować z ulicą prezydenta Kaczyńskiego. Takie i tylko takie będą nazwy ulic, zaś Fidelem Polski będzie jedynie słuszny (na)Jarany Katchynsky. Oby go ziemia.......
  • ~zdruzgotanygłupotą
    (2017-12-20 13:05)
    A co to za sędzia Mirosław Granat ???? A może chodziło o Biernata ??? . Żałosny poziom artykułu , nawet nikt nie chciał się pod nim podpisać !!! - DNO I METR MUŁU -czyli TOTALNY SYF !!!
  • ~laske robi Radek Si.
    (2017-12-20 12:16)
    to Polska robi łaskę UE
  • ~folksdojcze klamia
    (2017-12-20 12:13)
    jak by byly tajne to byscie nic nie pisali.
  • ~Judepower
    (2017-12-20 11:39)
    jak słyszę "relacjonowała "Gazeta Wyborcza" to chce mi się śmiać.
  • ~Rysiek Pietru
    (2017-12-20 09:20)
    Brukselskim terrorystom STOP.
  • ~DM
    (2017-12-20 07:14)
    "Swobodnie porozumiewali się po angielsku". Nie ma sie czym chwalic. 21 wiek, ludzie reprezentujacy Polske, nie znajacy anglielskiego to OBCIACH !
  • ~~Ja(bis)
    (2017-12-20 06:10)
    Małemu nie powiedzieli o teczce WOLFGANGA ... mały też jest sterowany ... przez blokowanie informacji. Jak śpiewali o Gomułce: - Niech zażywa główka siwa spokojnych pieleszy, po co babcię denerwować, niech się babcia cieszy. I ... drabinkowiec się cieszy.
  • ~007
    (2017-12-20 01:11)
    Niemiecka propaganda w niemieckich niby polskich mediach.
  • ~akesan
    (2017-12-20 00:39)
    Jutro w Brukseli uruchomiony zostanie wniosek przeciwko Polsce i Węgrom / razem. W ten sposób przy jednym głosowaniu w sprawie dwóch krajów będzie komplet głosów do zastowsowania sankcji
  • ~po_co_to_wszystko
    (2017-12-20 00:21)
    Po co Polsce wojna z Europa ?