Ujawniamy kulisy tajnych rozmów rządu PiS z Komisją Europejską. Tematu art. 7. mogłoby nie być...

Wiosną 2016, tuż przed szczytem NATO, Komisja Europejska była bliska porozumienia z polskim rządem ws. Trybunału Konstytucyjnego. Istotną rolę w rozmowach z Brukselą odgrywał Mateusz Morawiecki. Warunki kompromisu akceptowała opozycja. Gdyby do niego doszło, dziś nie byłoby tematu artykułu 7.

wróć do artykułu
  • ~zyx
    (2017-12-19 20:29)
    Oczywiście, że mogło nie być "tematu art.7". Wystarczyło , aby nasza opozycja w Europarlamencie zachowywała się godnie i nie dopraszała się o interwencję. Wyjazdy pana Petru do Brukseli też czemuś służyły - przecież Nowoczesna europosłów nie ma.
  • ~mowa
    (2017-12-19 20:35)
    nie bylo by tematu i bylo by POstaremu
  • ~qqq
    (2017-12-19 20:46)
    Takie są niestety ostatnie "sukcesy" polskiej dyplomacji.
  • ~moherini
    (2017-12-19 20:59)
    Ta histeria pisowatych każąca im zawłaszczać i przejmować wszystko co się da świadczy o poczuciu straszliwej słabości. Widać że mają świadomość jak tandetnymi manipulacjami zdobyli poparcie społeczne i są pewni, że to mleko wcześniej czy później się rozleje. Chcą się na wszelkie sposoby zabezpieczyć na ten moment, aby mieć wówczas w ręku wszystkie sznurki - sądy, trybunały, prokuraturę, służby, media - wszystko co pomogłoby utrzymać się u władzy.
  • ~ale11
    (2017-12-19 21:12)
    tak piszemy i tak ma być. Żródeł informacji nie ujawnimy bo to tajemnica dziennikarska . A w zasadzie tak mówi ulica.Nawet sąd i prawo nie może wyegzekwować od dziennikarki ujawnienia żródła informacji ,bo to zamach na niezależność dziennikarską a w ogóle to zamach sądu na demokrację co było widać kilka tygodni temu
  • ~kotong
    (2017-12-19 21:32)
    Zaslyszane w maglu wiesci dziwnej tresi zacznijmy od tego iz tak jak mi nic do niemieckiego systemu sadownictwa tak wara wam brukselska wiocho do systemu sadownictwa niepodleglego panstwa
  • ~wert
    (2017-12-19 21:49)
    Dzisiaj czujny Cenzor ma dyżur.
  • ~Salut
    (2017-12-19 21:56)
    Pisbolszewia się obudzi, gdy już zostanie bez kasy i osamotniona w Europie... heh
  • ~Jarek
    (2017-12-19 22:07)
    Co za artykuł!!! było niby porozumienie, ale podajecie nie jakie i akceptowała je opozycja i UE. Czy wyście na głowy upadli??? "Rozwiązanie było czystą polityką" - czyli co mieliśmy oddać Der Dzienniku? Nie podajecie. Nic nie warte jest wasze dziennikarstwo!
  • ~ale jaja ale jaja
    (2017-12-19 22:43)
    Ujawniamy "tajne rozmowy" Ale jaja, ale jaja
  • ~biednemu zawsze wiatr w oczy albo kamieni kupa na drodze
    (2017-12-19 23:30)
    filozofowanie coby bylo gdyby, jest po niewczasie
  • ~po_co_to_wszystko
    (2017-12-20 00:21)
    Po co Polsce wojna z Europa ?
  • ~akesan
    (2017-12-20 00:39)
    Jutro w Brukseli uruchomiony zostanie wniosek przeciwko Polsce i Węgrom / razem. W ten sposób przy jednym głosowaniu w sprawie dwóch krajów będzie komplet głosów do zastowsowania sankcji
  • ~007
    (2017-12-20 01:11)
    Niemiecka propaganda w niemieckich niby polskich mediach.
  • ~~Ja(bis)
    (2017-12-20 06:10)
    Małemu nie powiedzieli o teczce WOLFGANGA ... mały też jest sterowany ... przez blokowanie informacji. Jak śpiewali o Gomułce: - Niech zażywa główka siwa spokojnych pieleszy, po co babcię denerwować, niech się babcia cieszy. I ... drabinkowiec się cieszy.
  • ~DM
    (2017-12-20 07:14)
    "Swobodnie porozumiewali się po angielsku". Nie ma sie czym chwalic. 21 wiek, ludzie reprezentujacy Polske, nie znajacy anglielskiego to OBCIACH !
  • ~Rysiek Pietru
    (2017-12-20 09:20)
    Brukselskim terrorystom STOP.
  • ~Judepower
    (2017-12-20 11:39)
    jak słyszę "relacjonowała "Gazeta Wyborcza" to chce mi się śmiać.
  • ~folksdojcze klamia
    (2017-12-20 12:13)
    jak by byly tajne to byscie nic nie pisali.
  • ~laske robi Radek Si.
    (2017-12-20 12:16)
    to Polska robi łaskę UE