Michał Dworczyk podkreślił, że premier Morawiecki robi przegląd wszystkich resortów i analizuje prace poszczególnych ministerstw. Planuje działania na rozpoczynający się za chwilę rok 2018 i też pewnie myśli o ewentualnych zmianach, które zapewne nastąpią na początku przyszłego roku - powiedział szef kancelarii premiera.

Reklama

Na pytanie, jak głębokie będą zmiany w rządzie, Dworczyk odparł, że to jest pytanie do pana premiera. Musi wszystkie sprawy przeanalizować, a potem podejmie decyzje, które poznamy zapewne na początku przyszłego roku - powtórzył.

Pytany o kandydatów na stanowiska ministra rozwoju i ministra finansów, Dworczyk zapewnił, że takie kandydatury już są. Natomiast to oczywiście jest prerogatywa pana premiera i pewnie niedługo te nazwiska poznamy - powiedział.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego został powołany w ubiegłym tygodniu przez prezydenta Andrzeja Dudę, a jego skład jest identyczny ze składem gabinetu premier Beaty Szydło, która jest obecnie wicepremierem. Politycy PiS zapowiadali jednak, że w styczniu dojdzie do wymiany części ministrów.