KE zdecydowała o uruchomieniu artykułu 7.1 traktatu UE wobec Polski. Ziobro: Chodzi o politykę, nie o praworządność

| Aktualizacja:

Komisja Europejska zdecydowała w środę o uruchomieniu art. 7.1 traktatu unijnego wobec Polski - poinformował wiceszef KE Frans Timmermans. Dodał, że KE daje Warszawie trzy miesiące na wprowadzenie rekomendacji dotyczących praworządności.

wróć do artykułu
  • ~Jam
    (2017-12-20 19:16)
    I znów mnie zmietli. Kto? Lewacki "Dziennik". Dlaczego? Bo nie potrafię rozmawiać po lewacku. Kilka poprzednich, moich komentarzy usunięto, więc powiem krótko: Bądźcie Polakami, z dala od europejskiego lewactwa. Trzymajcie się polskiego dziedzictwa i tradycji. Nie zapominajcie o tożsamości i spuściźnie przodków. Nie pozwólcie sprzedać POLSKI!
  • ~Jimmy Bounce
    (2017-12-20 13:10)
    Timmermansy mega hipokryci z UE(przypadki można mnożyć) i inne potomki ubeków pracują ostro na 70% poparcia dla PiS
  • ~Łodzianin
    (2017-12-20 13:11)
    nie zapomnę Wam tego PŁO, Nowoczesna, PSL jak i Tuskowi, Lewandowskiemu, Boni, Roża von coś tam, Piterze, Petru, Boleczkowi jak innym z targowicy Wszystkiego Dobrego na najbliższe Święta wszystkim Polakom (damy radę)
  • ~ajax
    (2017-12-20 13:10)
    Chcą karać Polskę za ustawy, które jeszcze nawet nie weszły w życie.Eurokołchoz pełna gębą.Rozumiem, że przeciwko pozostałym państwom UE w których również wiek emerytalny kobiet i mężczyzn jest zróżnicowany KE także uruchomi podobne procedury jak wobec Polski?!
  • ~cichy
    (2017-12-20 13:54)
    Żal im, że Polska wprowadza reformy, które mają za zadanie uniezależnić się od lewego prawa. Nie akceptują, że skoro prawo jest niedoskonałe, to można je poprawiać.Zabraniają tego. Chcą, żeby "było jak było". Widocznie było (im) dobrze współpracować z taką Polską. Poddańczą i posłuszną. Niezależność nie dla wszystkich, ale dla bogatych owszem - tak. Konflikt interesów. Polecam lektury Pana Wojciecha Siudy. Prawo nie jest doskonałe. Ktoś z jego (nie)doskonałości korzysta. Prawo dla bogatych? O to idzie. Ale to moje zdanie - postronnego obserwatora. Dziękuję. Przepraszam, jeśli uraziłem. Chciałbym Polski Wolnej i Niezawisłej. Ale do tego potrzeba mądrości i umiejętności.
  • ~ ect ...
    (2017-12-20 13:53)
    Apodyktyczne POLITYCZNIE ****** z KE mogą nam skoczyć! Nie ma takiej procedury na świecie, aby karać jakikolwiek kraj za ustawy, które nie są podpisane i nie weszły w życie, to po pierwsze. Po drugie KE nie ma kompetencji ingerowania w wewnętrzne sprawy suwerena. Po trzecie KE nie jest organem ustawodawczym, a tylko opiniotwórczym, więc MOŻECIE NAM SKOCZYĆ! Po czwarte UK już ye-bnęła waszymi drzwiami, Austria już się szykuję, a jak tak dalej pójdzie to i Polska, Węgry, Czechy ruszą to wasze upolitycznione "domino" i to będzie koniec skorumpowanej UE.
  • ~emerytka
    (2017-12-20 14:02)
    co KE zrobiła kiedy PO OGRABIAŁA POLSKĘ nic i za to awans dla Tuska, a teraz dla tych ludzi jedyne wyjścia to szkodzić Polsce i Polakom, Pani Gasiuk już straszy Polaków że zapłacą za rządy PIS z własnej kieszeni a ja powiem tak Nowoczesna martwcie się o swoie pieniądze bo jakie macie do rządzenia kwalifikacje to widać że nie możecie dokonać poprawnie własnych przelewów,natomiast umiecie szkodzić Polsce i kłamać nic dziwnego z takich środowisk się wywodzicie i to nie PIS reprezentuje wschód a wy i PO.
  • ~komisarz ludowy
    (2017-12-20 13:25)
    Stwierdzam, że wartości unijne takie jak egoizm, relatywizm, pustka aksjologiczna, nihilizm, promocja dewiacji, irracjonalizm, gusła i zabobony, źle pojęta tolerancja, aborcja, eutanazja, redefinicje itp itd. stanowią zagrożenie UE i natychmiast trzeba uruchomić... syreny alarmowe.
  • ~To ja.
    (2017-12-20 14:07)
    A, ja mam gdzieś zdanie zapijaczonej i lewackiej UE, najwyżej z tego szamba gdzie są równi i równiejsi wyjdziemy.
  • ~ajax
    (2017-12-20 13:16)
    Groźba ewentualnych sankcji nałożonych na Polskę i Polaków?Totalna POtargowica będzie mogła odtrąbić swój pierwszy sukces od jesieni 2015 roku?
  • ~44 dawniej też 44
    (2017-12-20 13:11)
    Polexit, natychmiast.
  • ~Laszlo
    (2017-12-20 13:14)
    Zrobili prezent PiSowi. Tusk nie ma do czego wracać, a poza nim same lewusy w opozycji. Procedury będą się ciągnęły, a w efekcie artykuł 7 nie zostanie wprowadzony, bo potrzeba jednomyślności. Unia jeszcze bardziej się podzieli, a Niemcy z Francuzami będą żyli we własnym świecie, oderwani od rzeczywistości i staną się pośmiewiskiem.
  • ~nbv
    (2017-12-20 14:17)
    Sprzedawczyki z totalnej wynocha z Polski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~adam jakala
    (2017-12-20 13:27)
    Tym sPOsobem Unia wraz z polskojezycznymi swoimi slugusami chce doprowadzic do obalenia rzadu i byc moze krwawej rewolucji.
  • ~Niemcy chca powrotu bajzlu i slabej Polski
    (2017-12-20 21:22)
    Jak tylko dla zwyklych obywateli zeczelo sie lepiej dziac to zawistni i bojacy sie konkurencji Niemcy ze swoimi zdegenerowanymi POplecznkimai znowu chca Polske przytopic i sprowadzic polskie spoleczenstwo do pelzania przed "specjalna kasta" rodem z PRLu. Ta sprzedajna sitwa ma gwarantowac bajzel w Polsce i stan "rownych i rowniejszych" by znowu mogli powrocic do pompowania ,wyprowadzania z kraju miliardow zlotych na szemrane konta w rajach podatkowych.
  • ~belphegor
    (2017-12-20 14:23)
    Czy nie zauważyliście Państwo, że to co przeczytał Timmermans jest tym co napisała mu totalna opozycja w Polsce.
  • ~Ron
    (2017-12-20 13:37)
    lewacki , germanski eurokolchoz !!!!
  • ~Gazeta ..--.....-- Wyblakła
    (2017-12-20 14:00)
    UNIA to KLAN SZWABSKI a TIMERSSManssy TUSSKUSSKI JUNSSKIENNSY to PIONKI TEGO GERMANSSKIEGO KLANU WIELKI CZAS TĄ MAFJIE OPUŚCIĆ jak ZROBIŁA WIELKA BRYTANJA
  • ~Dyletant
    (2017-12-20 13:36)
    Kolejny rozbiór Polski - tym razem w białych rękawiczkach, w imię praworządności "lewackich". Czym to się skończy dla Polski, Europy i świata?
  • ~ psychoterapeuta żoliborskiego paranoika
    (2017-12-20 13:10)
    Brawo PiS!!! Zostaliśmy zakałą Europy! Na szczęście mamy jeszcze kościół i nad-papieża rydzyka oni nam dadzą na drogi,modernizację miast itd.