Morawiecki w "Die Welt": Polskie sądownictwo bardziej niezawisłe niż niemieckie

| Aktualizacja:

Premier Mateusz Morawiecki w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla "Die Welt" ocenił, że polski wymiar sprawiedliwości jest bardziej niezawisły niż niemiecki. Podkreślił, że Polska nie zamierza ustępować w sporze z UE o uchodźców i reformę sądownictwa.

wróć do artykułu
  • ~Antoni
    (2018-01-26 07:04)
    Popieram rząd Morawieckiego bo jestem polakiem
  • ~Popieram kontrolę działalności sądów w RP!
    (2018-01-26 06:47)
    Bo - jak wiadomo - kontrola jest najwyższą formą zaufania!
  • ~Morawiecki nie musi sie Niemcom tłumaczyć!
    (2018-01-26 06:24)
    - Z NICZEGO!!! - Bo to Niemcy są odpowiedzialne za wszystkie niekorzystne "zjawiska" w powojennej Europie! ------- Sprawa jest prosta i oczywista! - Bo to nikt inny - tylko Niemcy właśnie - napadając na Polskę wywołali II Wojnę Światową i tylko Niemcy są odpowiedzialni za wszystkie (powtarzam - WSZYSTKIE!!!) jej skutki - moralne, militarne, polityczne, geopolityczne i ekonomiczne! Więc tylko od Niemców trzeba się domagać skruchy i zadośćuczynienia! ---- A cała reszta wzniecanego na ten temat przez tychże Niemców i sterowane przez nich płatne szczekaczki pojęciowego chaosu i jazgotu i wałkowanie bez końca tematów cząstkowych lub zastępczych - to wyrachowana perfidna ściema, celowe bicie piany i odwracanie uwagi od jedynie istotnego sedna sprawy!
  • ~chr,
    (2018-01-25 20:56)
    a senator-PIS-Kogut, ten bardzo mocno podejrzany o zlodziejstwo i wielka korupcje, to dlaczego jest tak chytrze i niegodnie chroniony przez poslow i senatorow PIS ?!
  • ~DM
    (2018-01-25 17:56)
    Zakompleksiony narod. Ciagle porownuje sie z Niemcami .
  • ~adammmmmmekk
    (2018-01-25 17:48)
    Niemcy się niecierpliwią, już otwarcie . Myśleli, że PO i N. to coś więcej niż nic. Temat podatków w Polsce, konkurencyjności, dotowania niemieckiego systemu emerytalnego (niedozwolona pomoc publiczna - praktycznie zerowe składki na ubezpieczenie społeczne od przedsiębiorców), wspieranie firm na ternie d.DDR (takie zapisy traktatowe, że Niemcy mogą dotować stocznie na t. d.DDR), oraz kwestia reparacji. Gdyby Tusk był premierem nikt nie zatruwałby atmosfery wzajemnego zrozumienia, i Polska byłaby wzorem praworządności i Niezawisłe Sądy nadal by mogły przekazywać znajomym kamienice na tzw. kuratora, lub 100 letni testament wydrukowany na laserowej drukarce...
  • ~adammm
    (2018-01-25 17:46)
    Niemcy się niecierpliwią, już otwarcie . Myśleli, że PO i N. to coś więcej niż nic. Temat podatków w Polsce, konkurencyjności, dotowania niemieckiego systemu emerytalnego (niedozwolona pomoc publiczna - praktycznie zerowe składki na ubezpieczenie społeczne od przedsiębiorców), wspieranie firm na ternie d.DDR (takie zapisy traktatowe, że Niemcy mogą dotować stocznie na t. d.DDR), oraz kwestia reparacji. Gdyby Tusk był premierem nikt nie zatruwałby atmosfery wzajemnego zrozumienia, i Polska byłaby wzorem praworządności i Niezawisłe Sądy nadal by mogły przekazywać znajomym kamienice na tzw. kuratora, lub 100 letni testament wydrukowany na laserowej drukarce.
  • ~To ja.
    (2018-01-25 15:41)
    Obecne sądy w PL.,tylko kryminaliści bronią.
  • ~echo
    (2018-01-25 14:34)
    W zupelnosci podpisuje sie pod komentarzem Filipa I potrzebny jest temat zastepczy i nagonka bo ktos smial watpic w slusznosc dzialan p Merkel , dzieki ktorej ubogacone zostaly niektore panstwa wselakiej masci dezerterami , ktorzy walcza ale tymi.ktorzy udzielili im wsparcia A dzielalnosc. ulicy i zagranicy i podnoszacych lapke za sankcjami dla P sprzyja wszelakim nagonkom i obrazliwym komentarzom obrazajacym nie tylko kraj nasz ale i narod / p Vaehow ... o 11listop / I gosciu czuje sie bezkarny smiejac sie namw twarz Ale za to jakze uraozony koment p Czarneckiego , ktory wyrazil zdanie zapewne w wiekszosci Polakow ze wypow p Won..,, jest skandaliczna I znow jest powod - dowalic p posl Czrneck... A gdzie p Tusk - obiecal reagowac jak ktos b szkodzil Polsce I co cisza ....Poza tym czolganie sie na kolanach / jak bylo za PO z p T na czele / sie skonczylo Nie jest mi wstyd jako zwyklemu obyw za premiera iprzed rzadu ze jest rozmowana argumenty a nie z pozycji pacholka A zmiany w sadzie sa potrzebne / by p gersd nie narzekala ze nie da sie zyc za 10000zl/ bo ta kasta nie sluzy tylko wciaz sie buntuje i robi co chce. Dzieje sie wiele pozyt rzeczy ale opoz tego nie widzi tylko kompromityje sie coraz bardziej Co mnie razi to zwiazek kosciola z panstwem i z tym sie nie zgadzam ale to co pozyt dostrzegam / nie jest zwolennik zadnej partii ale za tym zeby byl odpowiedzialny rzad kt dziala dla dodra spol i broni racji stanu na arenie miedzyn /
  • ~Ps
    (2018-01-25 14:20)
    Polski przemysł też jest dużo wydajniejszy niż niemiecki, a niemieckich dziewczyn (takiej na przykład Klaudii Schiffer czy Heidi Klum) nie ma nawet jak porównać do Polek (pierwsza z brzegu choćby profesorka Pawłowicz lub posłanka Anna Sobecka). Te dwa państwa to dwie różne ligi. Jedna światowa a druga międzypodwórkowa. Pytanie - które państwo gdzie należy pozostaje otwarte.
  • ~Prezio
    (2018-01-25 13:30)
    A nasza kiełbasa już dawno wyprzedziła ich kiełbasę
  • ~Alexander
    (2018-01-25 13:03)
    Jeśli ktoś zna niemiecki niech poczyta komentarze niemieckie do artykułu w die Welt.Bezczelnosc niemieckich polityków i mediów oraz EU nie zna granic.
  • ~Lodzia
    (2018-01-25 12:49)
    Jak można mówić czy też pisać ,że polskie są bardziej niezawisłe aniżeli niemieckie . Śmiechu warte , a po za tym poziom nieuka
  • ~Maryśka
    (2018-01-25 12:43)
    Skoro wciąż jest wierzący to historia nic go nie nauczyła.
  • ~v4
    (2018-01-25 12:22)
    pisiaj pisiaj pacynko preziowa
  • ~wjw
    (2018-01-25 12:04)
    I co ? Uwierzyli ?
  • ~Jaro
    (2018-01-25 11:53)
    Rozwijamy się. Każdy nasz następny premier coraz oszczędniej gospodaruje prawdą. A obecny to już pewny kandydat do Nobla.
  • ~erem
    (2018-01-25 11:53)
    Pan premier Morawiecki jest racjonalizatorem - wynalazł mydło do mydlenia oczu.
  • ~kos
    (2018-01-25 11:46)
    Niezłym kawalarzem jest nasz Jaś Fasola . Wczoraj sądy, dzisiaj Niemcy , ciekawe co jutro.
  • ~Y
    (2018-01-25 11:25)
    Sad nie bedzie karal Swoich tylko przeciwnikow politycznych

Może zainteresować Cię też: