Morawiecki dla CNN: Ogromna liczba ludzi przybywa z Donbasu do Polski. Są bezdomni, traktujemy ich jakby byli uchodźcami

| Aktualizacja:

Premier Mateusz Morawiecki, który uczestniczy w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, mówił w czwartek w wywiadzie dla CNN o podejściu Polski do kwestii uchodźców, akcentując zaangażowanie naszego kraju w pomoc na miejscu. Wypowiedział się też ws. reformy sądownictwa.

wróć do artykułu
  • ~Gabi
    (2018-01-25 20:49)
    Morawiecki się sprawdza. Jego wypowiedzi są rzeczowe, a działanie konsekwentne. Jakiekolwiek zastrzeżenia zwolenników totalnych są nieuprawnione, a miałkość uzurpatorów i ich zwolenników sprowadza się właśnie do krytykanctwa i szkalowania Polski.
  • ~kb6
    (2018-01-25 21:01)
    Program polskiej opozycji totalnej: NIE, BO NIE.
  • ~Gienek
    (2018-01-25 20:55)
    Pozytywne efekty pracy Morawieckiego są nader widoczne, podobnie jak negatywne skutki destrukcji totalnego lewactwa.
  • ~~Ja(bis)
    (2018-01-25 20:41)
    Znalazłem sposób na neonazistów w Polsce! Po prostu - wyłączyłem TVN. I zniknęli bez śladu!!!!!!
  • ~tak myślę
    (2018-01-25 20:51)
    KŁAMSTWO to religia PIS i Rydzyka a naczelny kapłan MORAWIECKI kłamie na świecie niczym b....... s........
  • ~marlon
    (2018-01-25 22:41)
    Bezwstydne kulsońskie kłamstwo - nie do wiary że dopuszczają się tego pisowscy premierzy, a robią to na międzynarodowym forum. Ukraińcy nie otrzymują w Polsce żadnej pomocy należnej uchodźcom, sięganie po ten argument to HAŃBA!
  • ~medem
    (2018-01-25 21:23)
    Krzywousty kłamie na potęgę
  • ~b. mazur
    (2018-01-25 21:59)
    Bajkopisarz w akcji.
  • ~Rozbawiony
    (2018-01-25 22:10)
    A jak ktoś przyjeżdża z Lublina do Warszawy? Też jest jakby bezdomnym uchodźcą?
  • ~Nauczycielka z LO
    (2018-01-25 23:33)
    Kaczyński postawił na właściwego człowieka! Znów ograł opozycję!
  • ~jazusa
    (2018-01-25 20:40)
    "Są bezdomni, traktujemy ich jakby byli uchodźcami" Niech Morawiecki przedstawi dowody urzednikom z UE tego traktowania. Wolak z tego Morawieciego, prawie jak wodzus, ktory z czarnego robi biale.
  • ~tsn
    (2018-01-25 20:01)
    jednak bycie w PIS to stan umysłu
  • ~Prezes i Sekta
    (2018-01-25 20:24)
    Ale szybko spisiał ten bankster i były doradca Tuska. Takie brednie to tylko ciemny lud kupi.
  • ~Bibi
    (2018-01-25 20:52)
    Właśnie Krzywousty wystosował zaproszenie do 2 mln mieszkańców Donbasu, tak jak kiedyś Angela do 1 mln Syryjczyków. Przekaz: każdy z Donbasu to bezdomny uchodźca, którego odziejemy, wyżywimy i damy dach nad głową.
  • ~Igor
    (2018-01-25 23:23)
    Dlaczego on tak kłamie? Koncernowe nawyki! Czy może błędna ocena jak powinno się uprawiać politykę?
  • ~Tak tylko pytam
    (2018-01-25 22:43)
    A ci "uchodźcy" z Donbasu to oczywiście składali wnioski o azyl i mają status uchodźcy a Polska jest ich pierwszym bezpiecznym krajem ? Czy może są tylko imigrantami ekonomicznymi wspierającymi naszą gospodarkę?
  • ~DD
    (2018-01-25 22:34)
    Ile tych bezdomnych z Donbasu przybyło do Polski i mają status uchodźcy? A może to ci bezdomni co podarowali jednemu osobnikowi 2 samochody ale czekaj tamci byli z Warszawy i już umarli więc się nie liczą (nawet jeżeli byli z Donbasu).
  • ~cut the BS
    (2018-01-25 21:15)
    Morawiecki kłamie [fragment wypowiedzi rażąco sprzeczny z regulaminem] w sprawie traktowania przez Polskę Ukraińców z Donbasu jak uchodźców. Uchodźcy dostają opiekę państwa, pomoc w znalezieniu i opłaceniu mieszkania, pomoc w znalezieniu pracy, opiekę zdrowotną, ich dzieci są posyłane do szkół państwowych. Żadnej z tych rzeczy rząd polski nie robi dla Ukraińców, jeśli nie liczyć kilkunastu rocznie, którzy faktycznie dostają status uchodźcy w Polsce.
  • ~Karmen
    (2018-01-25 21:30)
    Traktujemy ich " jak by byli uchodźcami " powiedział anglik o Polakach . A Morawiecki o Ukraińcach. Kto miał rację anglik czy morawiecki. A w temacie Sądy , Trybunał Konstytucyjny to chłopie nie pouczaj Niemców , francuzów i Komisji Weneckiej .Boś cieniutki w temacie.
  • ~pat riota
    (2018-01-25 21:05)
    Do Gabi : "Morawiecki .......................................................................................................... ..... Podkreślił, że reformując nasz system sądownictwa, uczynimy go bardziej niezależnym, bardziej obiektywnym, bardziej transparentnym i o wiele bardziej skutecznym" NO JAK TEKIEMU PREMIEROWI NIE ZAUFAC? CHYBA TERAZ UWIERZE ZE "PLAN MORAWIECKIEGO" TO JEDNAK NIE TO SAMO CO NIEGDYS "PLAN GIERKA".