Nowoczesna chce wyjaśnień ws. środków dla Fundacji Lux Veritatis. "Nie ma wątpliwości, że Rydzyk jest ściśle związany z PiS"

Fundacja o. Tadeusza Rydzyka otrzymała ok. 80 mln złotych środków publicznych z ministerstw i agend rządowych; to forma dofinansowania mediów o. Tadeusza Rydzyka - uważa Adam Szłapka. Poseł Nowoczesnej zapowiedział, że zawnioskuje o udostępnienie treści umów zawartych przez fundację.

wróć do artykułu
  • ~Pomostowy
    (2018-01-31 20:11)
    Najczęściej jest tak, że jak umiera to zostawia długi a jak daje to jest tak, że jemu wcześniej też ktoś dał
  • ~Rydz
    (2018-01-31 20:12)
    A może Nowoczesna zajęłaby się pieniędzmi Kijowskiego ? A od Ojca Dyrektora to łapy precz !!!
  • ~JAN S.
    (2018-01-31 20:28)
    Nareszcie może wreszcie ktoś się zajmie tym oszustem na miarę 21-ego wieku.
  • ~Pejcz na PiSie wytrzepy
    (2018-01-31 20:43)
    o.Rydzyk to mierny intelektualnie, zakompleksiony ale zarazem bardzo mściwy człowiek, który przez przypadek znalazł się w centrum uwagi. Otoczony lizusami z PiS i zauroczonymi staruszkami uwierzył w swoją wielkość. Swoim nieporadnym językiem, bez składu i ładu, zwraca się do wiernych jak do niedorozwiniętych dzieci albo staruszków z demencją. Brak wiedzy teologicznej zasłania wyświechtanymi banałami i sloganami wplatając w nie Boga, Kościół i swoje pseudo-mądrości.
  • ~Daniel
    (2018-01-31 21:28)
    Nawet jak Rydzyk wziął te milion czterysta tysięcy złotych od bezdomnego to mógł przekazać na walkę z polską bezdomnością a nie konsultować się z wyznaczonym i nadzorującym biskupem K.E.P komisję do spraw wspierania tv Trwam i radia Maryja aby rzucić w koszta do środków trwałych. Teraz ta fundacja Lux Veritatis rozsyła pocztom gotowe blankiety ludziom, którzy kiedyś przekazali jakieś pieniądze aby nieświadomie przekazywali dalej na wystawny styl Rydzyka.
  • ~szacun
    (2018-01-31 23:15)
    dobry sposob na wnuczka zabiera babci zeby dla wnuka nic nie miala
  • ~ROI
    (2018-01-31 23:46)
    Mysle sobie, ze to wszystko co powiazane jest z Ojcem Dyrektorem to robiony na zywca mega wielki WAŁ! Plusem tego wszystkiego jest to, ze wszystko zostaje w Polsce i robione jest dla polakow, a kasa nie jest wyprowadzana za granice-chyba..?
  • ~tym
    (2018-03-24 19:27)
    w pismie napisano- latwiej wielbladowi przejsc przez ucho igielne anizeli cba wejsc do krolestwa finansowego pana tadka
  • ~ajax
    (2018-06-11 13:33)
    A kropka N swój kilkumilionowy dług spłaca?
  • ~OjDyrRydz Toruniensis
    (2018-06-11 13:40)
    Oj tam,oj tam jaki 80mln.Wiecej ale nie powie bowiem jest to tajemnica handlowa.
  • ~Maćko z Jawlańca
    (2018-06-11 13:52)
    Ks. Rydzyk dostał dotacje i coś sensownego dzięki temu stworzył. Nie przepuścił, nie przejadł w Portugalii, ale stworzył coś wartościowego i trwałego. A Nowoczesna g...o dostała, bo nie umiała rządzić się pieniędzmi i g...o stworzyła. Jej istotą istnienia jest banda rozwrzeszczanych pseudopolityków, tonących w w politycznym bełkocie i wiecznych pretensjach do PiS i ojca Rydzyka
  • ~xxxx
    (2018-06-11 14:09)
    W tym rydzykowie to już dawno powinny wszystkie służby razem wzięte (us, prokuratura , abw i wszystko co ma jakieś uprawnienia do ścigania przestępstw )z "urzędu " siedzieć i trzepać. Byłaby lepsza afera jak Amber Gold i Skok.
  • ~Waldek.Kecki
    (2018-06-11 14:42)
    Niedawno o tym pisano i teraz znowu, stary odgrzewany kotlet. Pieniądze szły z dotacji na konkretne cele na jakie zostały przyznane, a co do spotów w telewizji to podejrzewam, że były to jakieś reklamy lub audycje czy programy naukowe zamawiane przez te instytucje w telewizji Trwam. Sam oglądałem był tam kiedyś bardzo fajny filmik, a nawet seria filmików o bezpieczeństwie na drogach. No i co uważacie że takie filmiki są niepotrzebne ? TV Trwam to telewizja jak każda jedna. A dlaczego ten poseł nie pyta ile poprzedni rząd dawał na takie spoty i reklamy np. w TVN-ie ? Jak się mówi A, to i trzeba powiedzieć B.
  • ~MarlenaKon
    (2018-06-11 14:56)
    Dostał pieniądze z dotacji które poszły na konretne szczytne cele, których listę można znaleźć w sieci wraz z kwotami. Nikt nie brał do kieszeni...
  • ~widzący
    (2018-06-11 14:57)
    Ci z .N przy 4 % poparciu chwytają się... brzytwy :-)
  • ~Waldek.Kecki
    (2018-06-11 15:03)
    A co to za manipulacje w komentarzach ? Tekst jest z dziś t.j. 11.06.2018 r. a najstarsze komentarze z 31.01.2018 r. ? (aby je odczytać trzeba kliknąć na górze po prawej stronie tekstu na napis - najstarsze). Sporo tych komentarzy ze stycznia tam jest, jest jeden tez z marca. Co to za manipulacja ? To już redaktorzy zanim napiszą tekst dają jakieś stare gotowe komentarze ? Wstyd !!!
  • ~jj25
    (2018-06-11 15:07)
    Tropić ZŁODZIEJA i jego przekręty!
  • ~Pichowicz
    (2018-06-11 15:08)
    Pozdrowienia dla nowego księgowego Nowoczesnej, hehe.
  • ~Mieszkaniec
    (2018-06-11 16:32)
    Tych pieniędzy nikt nie dał przecież za piękne oczy tylko w konkretnym celu. Nie zostały one przejedzone, przepite czy wydane na luksusy na prywatne cele. Wystarczy poczytać ze zrozumieniem, co jest na tym zdjęciu napisane. Większość tych pieniędzy poszło na różnego typu konferencje i szkolenia.
  • ~RyBell
    (2018-06-11 17:27)
    Ja już na prawdę nie mam na to siły. Co chwilkę w mediach przewija się to samo. Rydzyk dostał kasę, Rydzyk dostał kasę, Rydzyk dostał kasę i wiecie co jeszcze? Już wam mówię. Rydzyk dostał kasę. Ludzie opanujcie się wreszcie i poczytajcie trochę na co dostał i dlaczego, bo na pewno nie na swoje wydatki, a na odpowiednie przedsięwzięcia i to nie on dostał, a fundacje. Powiem wam więcej. Fundacje są odpowiednio rozliczane ze wszystkiego. Ale wy jako "ciemna masa" i tak uwierzycie w to co piszą i będziecie ujadać, że ktoś potrafi się rozwijać a Wy tylko chlać piwsko przed telewizorem.

Może zainteresować Cię też: