Wicepremier przeprosił za wypowiedź o zarobkach. Po Sejmie krąży tymczasem słoik "Na Gowina"

| Aktualizacja:

Słowa wicepremiera o zarobkach wywołały burzę w internecie. Jarosław Gowin przeprosił potem na Twitterze. Ale to jeszcze nie koniec.

wróć do artykułu
  • ~sierżant SB
    (2018-03-07 17:41)
    Te łotry już nie wiedzą co gadają. Może za 800 zł/m-c spróbuje pan żyć, panie Gowin. To jest kwota na jaką skazaliście bez dowodów winy i bez prawa do sądu kilkadziesia tysiecy ludzi służaących jako pracownicy państwa. Przejeliści państwo, profity płynace z tego, a na obowiązki naszczaliśćie. Żeby ukryć ku..stwo, wymyśliliście tysiace paszkwili na pokolenie nie biorące udziału w wydarzeniach powojennej Polski,tych na Wybrzeżu i nawet w trakcie stanu wojennego. Zlinczowaliści i opluliście mnóstwo ludzi i ich rodziny. Za durni ludzi uważacie?
  • ~stara baba
    (2018-03-02 10:21)
    Szanowny Panie Gowin Niech się Pan wstydzi za takie gadanie. Są rodziny gdzie tylko jedna osoba zarabia, i to najniższą pensję, a jakoś żyją. Nie dość, że żyje Pan kosztem ludzi, którym Pan powinien służyć - pełnienie takiej funkcji jest służbą względem Narodu, to jeszcze Pan grymasi. Może niech Pan zrezygnuje, bo nie zarabia Pan pracą swoich rąk tylko wydaje Pan pieniądze Narodu.. A jeśli Pan i Pańscy koledzy macie braki w portfelu bo skusiły Was drogie wydatki i luksusowe życie to pora pójść po rady do ludzi, którzy potrafią przeżyć za minimalną pensję. Wstyd!
  • ~Rafal_Boss
    (2018-03-02 08:08)
    Ja pier.....co on wgl bredzi, w latach 90 mój ojciec utrzymywał nas 4 i moją mamę która zajmowała się nami i domem przez co nie pracowala, nApewno zarabiał jakies 10x lub 15x mniej jak te buce z sejmu i jakoś musiało starczyć od wypłaty do wyplaty, i nie było 500+ już nie mówiąc o tym że rodzinne dostawał 60zl na dziecko miesięcznie co było jakaś kpina... Niech się kur....wkoncu obudzą darmozjady bo zwykły człowiek za 2 tys musi utrzymać rodzinę a oni za 20tys niby bieduja.....zal
  • ~santi
    (2018-03-02 07:38)
    I dlatego jestem za tym by wszystkie zarobki z budżetu państwa były uzależnione od najniższej krajowej. chociaż wiedzieliby że coś takiego jest
  • ~POLITYK Z W-WY
    (2018-03-01 12:03)
    nIKT NIE MOWI,ŻE MINISTROWIE OPRÓCZ PENSJI MAJĄ DIETY POSELSKIE. SAME DIETYPOSELSKIE MOGŁYBY GOWINOWI WYSTARCZYĆ DO PIERWSZEGO, GDYBY PLANOWAŁ WYDATKI.
  • ~Monika
    (2018-03-01 11:36)
    Slowa ministra sa niewatpliwie skandaliczne i uwazam ze jest slusznie krytykowany za swoja wypowiedz. Ale opozycja wykorzystuje sytuacje na poziomie przedszkola osmieszajac i wykpiwajac majac nadzieje na tanie punkty od elektoratu i obnizenie tym samym powagi rzadu. Nic dziwnego ze Polacy zadnym politykom nie ufaja, skoro jedni plata bzdury a drudzy robia sobie z innych parlamentarzystow posmiewisko. Taki mamy dorosly parlament.
  • ~taktotak
    (2018-03-01 10:14)
    Chciałbym dorzucić 5 zł "na Gowina". Gdzie zbiórka?
  • ~Bicznapis
    (2018-03-01 09:46)
    Za dużo nie wrzucajcie do tej puszki ,bo za bardzo podniesie sie mu stopa życiowa po 1 groszu symbolicznie a co niech ma biedak faryzeusz.
  • ~Mark Twain
    (2018-03-01 09:33)
    Politycy sa WSZYSCY tacy sami. Jednym tylko idzie to lepiej, czyli ciszej, zas inni powoduja swym dzialaniem i wypowiedziami smiesznosc i czasami medialne burze. Ubostwo a nawet nedza politykow moze byc jednak przedmiotem zazdrosci znakomitej wieszosci naszego spoleczenstwa.
  • ~Bez imienia
    (2018-03-01 09:30)
    Zarabiają dosyć dużo ,nie muszą co miesiąc wyjeżdżać na wakacje ,za granice ,niektórzy. przez lata nawet nad może nie mogą wyjechać bo ich nie stać ,a temu ciagle malu ,czy ci czlowieku nie wstyd narzekać ,nie denerwuj ludzi.
  • ~kob.
    (2018-03-01 08:52)
    jak twierdzie że mało zarabia, niech zmieni pracę proste, tylko jak się nic nie umie toco zrobić pozostaje tylko żal
  • ~grucha
    (2018-03-01 08:47)
    Rzeczywiście zarabia g..ne pieniądze, ale to jego wybór. Jak chce więcej, niech idzie do biznesu, a jak chce władzy, to niech zaciska pasa. W USA najpierw się zarabia na niezależność finansową, pokazując, co się umie, a dopiero potem idzie do polityki po władzę. U nas rządzą ludzie, którzy nigdy nic nie stworzyli, tylko zawsze żyli z podatków tych, którzy coś pożytecznego wytwarzają.
  • ~LuS
    (2018-03-01 06:52)
    Mogę też dorzucić do słoika dla tego gowina 5 słownie pięć groszy bo na więcej to ten drań nie zasługuje! Skandal, szczyt chamstwa i bezczelności taka zbiórka.
  • ~sic.
    (2018-03-01 06:41)
    Czy ten blazen jeszcze sie nie podal do dymisji ? Zrozum to byla kompromitacja, nie tylko Gowina , ale calego obozu rzadzacego - to pokazalo rozumowanie rzadzacych ... PiS to dno...
  • ~annab
    (2018-03-01 04:31)
    Gówin poszedł na dno
  • ~Mama
    (2018-03-01 03:42)
    Gowin przegieles pałkę ty cwaniaku że ci to przeszło przez gardło takie coś powiedzieć
  • ~em ---- ]
    (2018-03-01 00:08)
    gowin niech z tych 17 tys zl da 7000 tys zl dla emeryta co na rekie ma 720 zl albo te 720 zl zamieni sie z emerytem da te 17 tys zl emerytowi a za 720 zl niech wyzyje w tedy nie bedzie mowil glupod
  • ~Jula
    (2018-03-01 00:00)
    Od dawna pisze ,ze to lajza malopolska lub lepiej galicyjska .
  • ~Gowin, Gowin? - Tak, obiło mi się o uszy!
    (2018-02-28 23:56)
    Czy to nie jest jakiś pseudonim - tak jak Lenin czy Stalin?
  • ~Czy wy też to dostrzegacie?
    (2018-02-28 23:04)
    Czy tylko mnie się tak wydaje (a po wypadku w Bochni zaczynam nabierać pewności!), że nasze państwo jest generalnie kierowane przez kierowców?! I to coraz lepszych kierowców! Obawiam się, że jak tak dalej pójdzie - to ich ci kierowcy tak "wykierują" jak Wa-chow-ski wykierował Bol-ka, Sie-mo-niak wykierowal Tus-ka, a Ja-nicki wykierował BOR! - No i jeszcze ten Frasyniuk się tu między nimi kręci - też kierowca! Strach się bać! ----------- Nie wiem, kto jest aktualie kierowcą Gowina - ale to musi być bardzo biedny człowiek, napiwków na pewno nie dostaje - może Trzaskowski?