Premier Morawiecki: Pierwsze systemy Patriot trafią do Polski w 2022 roku

Pierwsze systemy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe Patriot trafią do Polski w 2022, a kolejne w 2024 roku - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że umowa to dowód na to, że Amerykanie ufają Polsce i jesteśmy jednym z najważniejszych ich sojuszników.

wróć do artykułu
  • ~kot Belfegor
    (2018-03-27 13:20)
    Indyk z nudow dziobie kury, Rosja , ex ZSRR, to kraj ponury.
  • ~Reduta Dobrego Imienia Kota Alika
    (2018-03-27 13:39)
    Amerykanie zacierają raczki na kasę za złom militarny którego się pozbędą! Chyba i do USA dotarło słynne powiedzenie "Ciemny lud wszystko kupi"!
  • ~macoch
    (2018-03-27 13:45)
    Teraz to już jest po herbacie. Po naszych wyczynach, niszczeniu pomników i natrętnej propagandzie Rubikon został przekroczony i nie da się już tego odwrócić.
  • ~ Sydonia von Borck
    (2018-03-27 14:09)
    Mnie to wali czy stosunki z Rosja się POgorszą! Oni jakoś się martwili o stosunki z Polską kiedy naruszali przestrzeń terytorialną Polski, kiedy Powstawały NORD STREAMy I i II, kiedy nie zwracają wraku itd, itd
  • ~Dziadziu
    (2018-03-27 14:46)
    No, dopiero bedziemy przyjaciolmi, jak sie najpierw troche postraszymy bronia! Ja pogroze ci moja , a ty twoja l u f a , a potem buzi buzi , d o o p...ci d o o ...pci! Nu dawaj , druzja!
  • ~myslec troche!
    (2018-03-27 14:47)
    po co wy powtarzacie w kolko w mediach te bzdety o patriotach ze beda za 100 albo za 200 lat???? przeciez ten fanatyczny zbok zbrojeniowy rasputin po kazdej takiej wiadomosci podwaja tylko liczbe rakiet na granicy z polska!!!!
  • ~cobra777
    (2018-03-27 14:50)
    I kto by pomyślał. Tyle lat starań i Rosjanie się nic , ale toi nic się nie spietrali. A tu nagle Krzywousty znalazł na nich sposób. Przyjazne stosunki z Putinem wzmocni potęgą militarną Polski. Ta potęga to ze 2 wyrzutnie rakietowe, co prawda jeszcze w pamięci, ale już Rosjanie pękają. Panie Morawiecki mentalnie to nie odbiegasz od stetryczałego i zdziwaczałego ojca. W Rosji kiepsko się mają kabarety, bo wiadomości z Polski kładą je w przedbiegach.
  • ~Dziadziu
    (2018-03-27 14:54)
    On tak czasami palnie, jak jakis nie calkiem przy zmyslach, taki poziom przedszkolaka , ktory papla i papla bez sensu, bo nie ma o niczym pojecia! On ma przeciez doradcow, pracownikow, jak nie potrafi samodzielnie myslec to niech zatrudni kompetentnego czlowieka, ktory mu madre teksty pisze, a on niech je tylko odczyta! Ja jestem emerytem , ale za niewielkie wynagrodzenie moglbym mu pomoc. Panie Morawiecki, no to co?
  • ~Julka
    (2018-03-27 15:57)
    . Nie to wogole nie interesuje, idzie bieda, ceny rosną, niszczą konstytucję i demokrację a fundują nam patriotyczne, tfu
  • ~SŁOMA Z BUTÓW
    (2018-03-27 16:11)
    Wspaniale, prosimy aby trafiły prosto w ręce WOT!
  • ~leszek
    (2018-03-27 16:25)
    a na kiedy planujesz durniu wyprawy krzyżowe do Europy Zachodniej w celu jej chrystianizacji
  • ~zenon
    (2018-03-27 17:00)
    przecież te rosyjskie supersoniczne są nie zbijalne wg USA, więc po cholerę nam to - lepiej drogi skończcie budować i kosmodrom w Baranowie a potem to kupujta co chceta nawet lazery ze cztery i korwety z papierowej serwety
  • ~Helga
    (2018-03-27 17:04)
    Nie wiem po co nam terakiety, jeśli za 4 lata Rosja i Niemcy już nie będą istnieć.
  • ~generalny strateg unijny
    (2018-03-27 17:06)
    Cała nadzieja w .. pazerności Ż y d ó w .. że zagraną te miliardy z patriotów dla siebie, a Rosjanie przekierują rakiety z Warszawy na Telawiw
  • ~Patriota!!
    (2018-03-27 17:13)
    Zakupił MON juź zabytkowe F 16 teraz zakupi muzealne systemy Patriot ,to znaczy źe Putin musi jeszcze czekać przynajmniej 6 lat źeby ,,mądrym,, Polakom dać lekcję demokracji . Ale za 6 lar jego kadencja się kończy , moźe te konkrakty przyśpieszyć ,albo Putin się pośpieszy ? Durna Polska jest w NATO ,źywi amerykańskich nierobów i jako sojusznik musi kupować uzbrojenie ,Niemcy teź sojusznik - dostali za darmo . Kto chce wojny???
  • ~servus !!!super potryjoci
    (2018-03-27 17:20)
    te patryjoty nie obronią nawet jednego miasta bo to po prostu technicznie niemozliwe , ale polska narodowa od morza do morza wszechmocna !!!!!!
  • ~żart
    (2018-03-27 17:30)
    Mam już dość "Patriot"ów w Polsce. Nie potrzebuję zagranicznych łamagów.
  • ~Eugeniusz 12
    (2018-03-27 17:42)
    Na najnowsze rakiety system patriot nieskuteczny.USA pozbędą się złomu za olbrzymią kasę.
  • ~Kontemplyta
    (2018-03-27 18:04)
    Ja to bym się ruszał szybciej, ponieważ za moment tych stu wydalonych z Zachodu dyplomatów rosyjskich powróci w pociskach Iskander. Putin ich ukarze rolą głowic za to, że się dali przyłapać na robocie komsomolskiej.
  • ~o patriotach
    (2018-03-27 18:08)
    Zbliżają się wybory samorządowe a później do parlamentu. Kto czuje się Polakiem, komu dobro naszej ojczyzny leży na sercu nie powinien oddać swojego głosu na skompromitowane partie polityczne. Głosujmy na Ruchy, na Stowarzyszenia a nie na partie które nas okłamują i prowadzą politykę niezgodną z interesem Narodu Polskiego. Żaden z nas Polaków nie powinien startować z list tych partii. Mów o tym innym abyśmy znowu nie popełnili błędu. Przegoniliśmy PO a obecnie czas wyeliminować PiS. Oni razem wyrządzili wiele szkód dla naszego kraju i czas z tym skończyć. Czas aby Polak głosował na uczciwego Polaka. Nie ważne czy jesteś wierzący czy nie. Liczy się tylko ojczyzna Polska.

Może zainteresować Cię też: