Minister rolnictwa do protestujących: Wasze problemy to efekt sprzedaży w latach 90., często na złodziejskich warunkach, zakładów przetwórczych

Problemy producentów owoców wynikają z kilku czynników m.in. rozproszenia i braku zorganizowania samych rolników jak i oddania w obce ręce zakładów przetwórczych - skomentował w piątek PAP sytuację na rynku owoców minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

wróć do artykułu
  • ~a.z
    (2018-07-13 16:12)
    Ot, jak się PiSowscy hejterzy uaktywnili.No tak, bo jest raj na ziemi, kraj miodem i mlekiem płynie(tym importowanym), sukces goni sukces i takie protesty nie mają prawa się odbywać.W TVPiS też cisza o tym proteście.
  • ~Seitan
    (2018-07-13 11:53)
    Niech zaloza spoldzielnie i sami handluja...
  • ~gregor kretino
    (2018-07-13 11:22)
    CO TO ZA PALANT !!!!!!!!!!!!!!!
  • ~De
    (2018-07-13 14:17)
    Rolnik niemiecki ma udziały w hurtowni i w sklepie więc zarabia na produkcji przechowywaniu i sprzedaży a Wy rolnicy wolicie mieć wille i dobre bryki
  • ~Rudolph
    (2018-07-13 12:03)
    Panie Morawiecki, bedzie niemilo! A piatek to u was dzien bezmiesny!
  • ~oug
    (2018-07-13 11:25)
    Rolnik szuka żony?
  • ~Kacaff, medrzec z Bydgoszczy
    (2018-07-13 12:12)
    Nie chabedzić! Nie mastaczyć! Pamiętać o modlitwie.Chłopom to zawsze złe susza - złe, nie pada - susza, gorąco - źle, zimno też.A przecież tylko Pan jest w stanie rzucić deszcze.Kto o modlitwie nie pamięta, o mszach i innych, będzie skazany na głód i poniewierkę. Zamiast na demonstrację - do kościoła!
  • ~Ferdek
    (2018-07-13 11:40)
    POdobno idiotów nie sieją sami się rodzą Policja powinna zatrzymać i poddać badaniom.
  • ~POLSKA
    (2018-07-13 11:31)
    to człowiek wierny i bierny / PO / chyba z unii od cimermana ...
  • ~prawda
    (2018-07-13 11:56)
    junker musi się napić tej krwi żeby poczuł się lepiej ...
  • ~hey
    (2018-07-13 12:35)
    Mądry rolnik po szkodzie.Głosowali na PiSbolszewików ,no to teraz mają za swoje .
  • ~ulla
    (2018-07-14 06:44)
    Jak trwoga to do Boga. W latach 90-tych chłopy się darły jednym głosem aby znieść umowy kontraktacyjne bo chcą mieć wolny rynek. Dostali to. Po ćwierć wieku ich wolny rynek się skurczył: producenci kupują worami płody rolne (wszystkie) w marketach typu kaufland czy lidl i sprzedają na placach jako swoje. Co drugi to rencista + unijne dopłaty. Rolnictwo (małe) zanika, kwitnie oszustwo i spekulanctwo, łatwizna. Chłopki-roztropki nigdy nie byli uczciwi, celem ich jest kasa, duża kasa za wszelką cenę. Nie lubią konkurencji, bo to niższe zyski. Każdy z protestujących zakładając uprawy czy hodowlę nie tknął ekonomicznego biznesplanu; ale w założeniu zawsze jest wydarcie kasy za suszę czy powódź albo wiosenne przymrozki czy inne kataklizmy typu niskie ceny skupu (bo latoś obrodziło). To paradoks: chłopki się cieszą, gdy brak urodzaju. Teraz chcą ponownie umów kontraktacyjnych,wrzaskiem. To dowód wprost na ich kompletny brak przedsiębiorczości i przewidywań w biznesie. Niszczenie własnej produkcji to celowe działanie na szkodę własnej firmy. To jest karalne.
  • ~putto
    (2018-07-13 19:10)
    Panie ministrze to oczywiście wina Tuska, że wy w okresie prosperity nie umiecie zorganizować skupu płodów rolnych
  • ~v
    (2018-07-13 13:18)
    Rolnicy już dawno powinni wyjść na ulicę.I tych ludzi z Rządu wynieść na widłach bo oni nie znają reali wsi a ich głupie ustawy i paragrafy pogrążają tych ludzi do ubóstwa.Liczy się dla nich immunitet i koryto.Taki jest Rząd.
  • ~Ojczulek M.P.
    (2018-07-13 20:12)
    A tak na marginesie ,DALEJ popierać sankcje przeciw Rosji.Rosja odbierała 80% owoców ,warzyw ,jarzyn. O mleku i wieprzowinie nie wspomnę.Dalej Rząd niech włazi w odbyt USA,a rolnik będzie spożywał to co wychowa.
  • ~Julka
    (2018-07-14 00:35)
    Bierz się minister do roboty a nie szukasz winnych sprzed 30 lat
  • ~Toll
    (2018-07-13 12:04)
    Kosynierzy ida, jeden z Dzidka, drugi z dzida!
  • ~rychu
    (2018-07-13 13:25)
    Morawiecki nic nie zrobi !!!!!! dopiero kiedy przyjada swoimi traktorami po poltora miliona pod wille na Zoliborzu to moze cos sie ruszy !!!!!!!!!
  • ~ed-monton
    (2018-07-14 02:32)
    Niezły kulson z tego ministra. Rolnikom wypada tylko pogratulować takiego "opiekuna"... Za chwilę dowiedzą się, że kasa im się nie należy bo nie byli zapisani do Żołnierzy Wyklętych albo że w czasach PRL kolaborowali z komunistycznym przemysłem rolno-spożywczym...
  • ~Ojczulek M.P.
    (2018-07-13 12:28)
    Co za PAJACE. Wróciłem z tzw.objazdowych wczasów.Województwo Świętokrzyskie ,TAK NA ,,OKO" 35% ZIEMI STOI ugorem .bo NIE OPŁACA SIĘ UPRAWIAĆ.i ******** CO CHCĄ SIURKIEM LEŻEĆ ,a w polu ma Im rosnąć? Na gruba ,do hut przyjdź ,a poznasz co znaczy płot spływający do odbytu. Premierze ******** obłożyć 300% podwyżką podatku Rolnego,to IM olej do łba wróci.