Po spacyfikowaniu Sądu Najwyższego kolej na sądy powszechne. "Doszliśmy do ściany, nie jesteśmy w stanie bronić praworządności"

| Aktualizacja:

Przyśpieszenie w rozmontowywaniu niezależności trzeciej władzy: po spacyfikowaniu Sądu Najwyższego kolej na sądy powszechne.

wróć do artykułu
  • ~m-53
    (2018-07-15 21:13)
    To przecież sędzia ma być niezawisły a nie organizacja czy stowarzyszenie sędziów. Nie może towarzystwo wzajemnej adoracji sprawować wymiaru sprawiedliwości, być ponad. Najwyższy czas.
  • ~kate
    (2018-07-15 21:20)
    Te ostatnie wypowiedzi nadzwyczajnej kasty tylko potwierdzają receptę Cejrowskiego na uzdrowienie tzw, wymiaru sprawiedliwości - WSZYSCY WON. I to subito.
  • ~kasta kaput
    (2018-07-15 21:43)
    Jako sędziowie nie jesteśmy w stanie sami w sposób skuteczny bronić praworządności – komentuje Beata Morawiec, prezes stowarzyszenia Themis - a my Polacy mamy w życi waszą praworządność ! Wszyscy won !!!
  • ~niePOwetowana strata
    (2018-07-15 21:47)
    No PO-patrzcie, paskudny Sejm odebrał władzę stowarzyszeniu ? A kto wy to stowarzyszenie ? Jakieś KODziorze czy inne Ubywatele ?
  • ~sedziowie z POstPRLu
    (2018-07-15 21:59)
    uwierzyli ze sa naprawde sedziami-ale komedia-dzieki PiS za sprzatanie PO resortowych
  • ~Wilga
    (2018-07-16 08:43)
    Nadzwyczajna kasta niech się zajmuje pracą w sądach a nie uprawianiem polityki i politykierstwem.
  • ~redo
    (2018-07-15 21:56)
    Ciągle bełkot o praworządności, a ani słowa o prawości prawa. Przecież już starożytni dostrzegli, że niekiedy "summum ius summa iniuria". Prawo jest tylko środkiem( niedoskonałym), a nie celem.To ostrzeżenie dla bezmyślnych bałwochwalców legalizmu prawnego.
  • ~zwykły asesor
    (2018-07-16 07:58)
    nie KŁAMCIE -PYTANIE KTO WAM ZABRANIA BYĆ N I E Z A W I S L Y M I, CZY ZMIENIONO PRAWO MATERIALNE I PROCESOWE , CZY MACIE ZAKAZY SĄDZENIA WG TEGO PRAWA I SUMIENIA????????????????????????????//
  • ~md
    (2018-07-16 06:28)
    Sędziowie mają być niezależni tylko przy orzekaniu wyroków, ale organizacja wymiaru sprawiedliwości należy do władzy ustawodawczej i tak jest w każdym normalnym demokratycznym kraju. Monteskiuszowski trójpodział władzy zakłada, że władze te mają się nawzajem kontrolować i hamować, a nie, że każda z nich robi co jej się tylko podoba i nikomu nic do tego.
  • ~Darek.M
    (2018-07-15 23:08)
    Tylko jeden kodziarz się pojawił? :-D
  • ~motek
    (2018-07-15 21:39)
    Polska znowu sama się rozbiera.
  • ~motek
    (2018-07-15 23:01)
    Ani grosza z unijnej kasy dla moherowej Polski!
  • ~Totalna Jedyna Partia
    (2018-07-16 08:22)
    Można się spodziewać totalnej pacyfikacji działania sądów przed wyborami, przed każdymi, kolejnymi wyborami. Chodzi o to, żeby każdym Sądem Rejonowym, każdym Sądem Apelacyjnym, Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym, Trybunałem Stanu, KRS-em, Krajową Komisją Wyborczą była partia komunistyczna w całej swojej okazałości.
  • ~Bocian
    (2018-07-16 08:23)
    Towarzystwo wzajemnej adoracji? Ziobro, Gowin, Kaczyński, Duda, Morawiecki i inni.
  • ~WOLNY POLITYK
    (2018-07-16 08:16)
    NADZWYCZAJNA SEKTA dzialajaca jako stowarzyszeniA PACYFIKOWALA POLSKE przez 70 pare lat wydajac wyroki smiercji wiezienia tortur na tych co chcieli tylko demokratycznej wolnej P[OLSKI to teraz te sady powinny byc osadzoneKARNIE za swoje zbrodnie a im jest nawet ciezko pochylic sie nad swoimi OFIARAMI i pozalowac za te haniebne wyroki ktore przyniosly tysiace istnien ludzkich. a miejsca ich SPOCZYNKU sa do dzis nie znane
  • ~gek
    (2018-07-16 13:53)
    W Polsce rządzą ludzie wybierani przez naród, a nie jakaś samozwańcza mafia sędziowska która uważa że stoi ponad narodem, prawem.
  • ~Cicero.
    (2018-07-16 10:51)
    Do ściany doszła, owszem, ale nadzwyczajna kasta.
  • ~Don Biszkopt
    (2018-07-16 11:34)
    Co to za język w niemieckiej gazecie? Pacyfikowali to niemieccy zbrodniarze polskie wsi. Polegało to na wymordowywaniu przez Niemców mieszkańców i paleniu przez Niemców gospodarstw. Inwentarz Niemcy rabowali. Proces zmian w Polsce odbywa się zgodnie z demokratycznym i konstytucyjnym porządkiem, wbijcie sobie to Niemcy i folksdojcze do swych niemieckich łbów.
  • ~Zorro
    (2018-07-16 11:42)
    Czy propisowskie naiwniaki już rozumieją na czym polega przewał przeprowadzany przez Plugawą Zmianę? Jakie znaczenie ma np. losowanie spraw, skoro wcześniej ustali się polityczną decyzją do kogo mają szansę trafić? Pan premier bredził coś o "sędziach na telefon" za czasów PO... No to w państwie PiS mamy WYŁĄCZNIE taki układ.
  • ~Nauczyciel z Leszna
    (2018-07-16 11:49)
    Skoro politycy mogą praktycznie dobrać sobie spolegliwych sędziów do konkretnych spraw, to gdzie tu szansa na obiektywizm i sprawiedliwość? Jest tylko partyjny interes pisowskich politykierów...

Może zainteresować Cię też: