Ardanowski dla wPolityce.pl o protestach rolników: To desperacja, zagraniczni przetwórcy pokazują im gest Kozakiewicza

"Protesty są w jakiejś mierze gestem desperacji oszukiwanych i okradanych od lat rolników. Sprawę problemów cenowych owoców miękkich obserwuję od lat. Rozumiem niezadowolenie rolników, którzy są producentami wiśni, malin czy truskawek" - powiedział w wywiadzie dla wPolityce.pl minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

wróć do artykułu
  • ~Rajmund K.
    (2018-07-15 22:41)
    Facet ,weź się lepiej do roboty. Nauczyliście się zwalać wszystko na zagranicę i Tuska i tak mieszacie ludziom w głowach.
  • ~1@@1
    (2018-07-15 22:49)
    Ale jacy zagraniczni przedsiębiorcy? Ponoć wstaliśmy z kolan? Rozwaliliście sądy ,łamiecie konstytucję ,a nie umiecie poradzić sobie z przedsiębiorcami ? Do tego zagranicznymi?
  • ~Chlop
    (2018-07-15 22:59)
    Zapomnial zaczac... przez osiem osyatnich lat itd.....
  • ~leo
    (2018-07-15 22:32)
    a co to niby ministerstwo zrobiło oprócz dawania kasy kościołowi wielkie nic o sorry sobie dawali premie bo im się należały
  • ~motek
    (2018-07-16 00:28)
    Co ten moherowy cep plecie za głupoty? Co za problem dla ministra zainwestować w polskie firmy przetwórcze?
  • ~Zygmund
    (2018-07-16 00:41)
    Oczywiście "zagraniczni" producenci są winni, bo polscy polskich rolników traktują inaczej... Co trzeba mieć we łbie aby tak bredzić i zwyczajnie kłamać? Rolnicy mają problem teraz - za rządów Plugawej Zmiany, która niszczy Polskę już trzeci rok, a to jeden z efektów tej bezmyślnej arogancji pisowskiej władzy. Zwalanie winy na PO-PSL i "okrągły stół" to PRZYZNANIE SIĘ DO WINY - DO NIEUDOLNOŚCI, ZAŚLEPIENIA, ZAKŁAMANIA, BRAKU DOBREJ WOLI. Dziękujemy za szczerość
  • ~Lechistan
    (2018-07-15 22:36)
    Wiecie co zrobiłby dzisiaj w sprawie wyzysku rolników przez pośredników Nikodem Dyzma, bądź co bądź chytrus, który potrafił wypłynąć na cudzych pomysłach? Założyłby Bank Malinowy albo Bank Wiśniowy... A na poważnie: Skoro różni prywatni pośrednicy robią w balona i polskich rolników i polskich konsumentów, pierwszym płacąc grosze, a drugim każąc płacić za owoce jak za srebro, to trzeba wykolegować tych pośredników przy pomocy państwowego pośrednictwa. Trzeba założyć państwową firmę, która będzie skupować po godziwych cenach owoce i warzywa, przetwarzać je i sprzedaać w uczciwej cenie, żeby rolnicy i konsumenci nie byli naciągani, gdzie rolnik dostaje kilkanaście procent tego, co płaci konsument.
  • ~motek
    (2018-07-16 00:52)
    Hehehe... a teraz jeszcze Unia Europejska zakręca (nie tylko) Polsce kurek z dotacjami...hihihi... Znowu Tuska obwinią!
  • ~xxl
    (2018-07-16 05:23)
    Dobrze tak chłopkom zagrodowym , niech dalej głosują na PiS bo to ich betonowy SUWEREN .
  • ~semp
    (2018-07-16 06:18)
    Brakuje jeszcze oświadczenia, ze odwiedza czarnych i każdy dzień święty święci. I, że będzie ścigał rolników za to, że pracują w niedziele.
  • ~Lula
    (2018-07-16 10:26)
    A kto odpowiada, za politykę rolną, zachodnie koncerny czy minister?
  • ~Seitan
    (2018-07-16 07:19)
    A spoldzielni zalozyc i samodzielnie produkowac/przetwarzac/sprzedawac nie moga?
  • ~Smerdza
    (2018-07-16 07:30)
    Ardanowski ! Wszystkiemu winien Tusk .Prawda palncie Ardanowski czyli nastepne zero .
  • ~lon
    (2018-07-16 07:04)
    Nic nas nie uratuje tylko ceny urzędowe, regulowane i państwowe, oraz kartki na maliny.
  • ~dick
    (2018-07-16 07:19)
    Teraz dojna zmiana okrada polskich rolnikow
  • ~obserator
    (2018-07-17 07:57)
    tyle samo zrobi co Jurgiel ws, ASF lub stadnin koni ,
  • ~ W.Borsa
    (2018-07-16 18:44)
    Zamiast tułać się po pielgrzymkach i żebrać o pomoc, trzeba było uczyć się podstaw handlu i przedsiębiorczości – czego powinna uczyć szkoła, zamiast klepania nieaktualnych już zdrowasiek. Wtedy sami zorganizowalibyście skup i sprzedaż.
  • ~Prorok
    (2018-07-16 18:36)
    Unia powinna wstrzymać pieniądze dla Polskich rolników, to wtedy tym mocherowym beretom, może coś zaświeci w tych zakutych łbach.
  • ~Julka
    (2018-07-16 16:39)
    A nasz rząd który na ę lubi UE leci po kasę do niej, ale wstyd, co to za minister
  • ~LEON
    (2018-07-18 17:55)
    Panie Ministrze weż sie Pan za konkretne działania , po pierwsze uświdomić lewackie środowiska wsi że nic nikomu się nie należy tylko rynek i konkurencja a nie dopłaty i jednakowa cena za towar czy jest zły czyli pestycydy herbicydy nawozy hormony wzrostu antybiotyki itp dobra cena za dobry i zdrowy produkt niska cena za chemiczne produkty a poza tym praństwo nie jest od ustalania cen tylko rynek to równie dobrze stolarz może domagać się od rządu ceny na krzesło i domagać się że sprzedaż ma mu zagwarantować rząd ? ludzie to myslenie lewackie nikt nie musi ani kupować ani jeść produktów tych które wyprodukował rolnik ? a ponadto dlaczego brak jest jakości produktów jest masa urzędników państwowych w 6 inspekcjach kontrolnych a produkty są jakie są po co tylu urzedników ? kontrole sie dublują nie wie lewica co czyni prawica już Pan Jurgiel obiecywał jeden urząd kontrolny od pola do stołu i nic nie dotrzymujecie obietnic chyba macie tam swoich kolesi na stołkach do pilnej zmiany te inspekcje na czele z sanepidami gdzie POPSL obsadził swoimi od Warszawy do gmin paranoja paranoja aż dziw że PIS nie chce tego zmienić ale jak widać nie chce może ma już koalicję z PSL?

Może zainteresować Cię też: