Komisja Europejska nie odpuszcza: Ustawa o Sądzie Najwyższym jest niezgodna z prawem UE

| Aktualizacja:

KE zrobiła we wtorek kolejny krok w procedurze naruszenia prawa UE wobec Polski w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym. KE pozostaje na stanowisku, że ustawa jest niezgodna z prawem UE, bo narusza zasadę niezależności sądownictwa, w tym nieusuwalności sędziów.

wróć do artykułu
  • ~nieszczera przyjazn unijna
    (2018-08-24 16:30)
    Silne panstwa Uni dominuja slabsze ,zabieraja im dobrych pracownikow i nie pozwalaja sie im. rozwijac. Trzeba cos z tym zrobic , bo inacej marnie na tej komitywie wyjdziemy.
  • ~utylizator styropianu
    (2018-08-20 17:05)
    Taki obrońca wielki, a sytuacja w Rumunii w ogóle go nie interesuje ! Przyczepił się jedynie do Polski jak jakaś pijawka !
  • ~Many Quinn
    (2018-08-16 18:49)
    Have another drink frans, you drunkard. Oh, is it your buddy from Luxembourg....
  • ~Piotr z Poznania
    (2018-08-16 15:45)
    Kolejne popisy Timermansa. Robmy swoje i nie zwracajmy uwagi na tych, ktorzy po nastepnych wyborach do Europarlamentu wyladuja na smietniku historii.
  • ~Nick
    (2018-08-16 11:16)
    Mówią, że Timmermans mnie zdecydowanie opowiad się za LGBT, zaś coraz chętniej "spoziera" ku "marxizmowi" kardynała Marxa (z RFN) ?!
  • ~co te głąby jeszcze wymyślą
    (2018-08-16 07:01)
    a ja rozumię Unie. Marchewka jest owocem i basta.
  • ~Patryk
    (2018-08-15 23:36)
    Lewacka mafia chce rządzić Polską łapy precz od Polski!
  • ~ax
    (2018-08-15 21:37)
    Co niemiaszki ,kończy sie dojenie Polski !
  • ~uciazliwa Unia
    (2018-08-15 20:18)
    Tak naprawde to Unia juz nam nic nie da. Teraz jest kula u nogi i tylko nas ogranicza. Jesli nalezymy do niej to tylko z "grzecznosci" , bo przeciez jestesmy europejczykami.
  • ~Krystyna
    (2018-08-15 17:40)
    Czy Wy obywatele poszaleliście , czego chcecie od UE przecież weszlismy do niej bo tego chcieliśmy , chcielismy Polski otwartej , dumnej , wolnej od zacofania . A teraz gdzie zmierzamy właśnie jesteśmy w latach 50-80 czyli okres PRL BIS PIS , który zniszczył cały nasz dorobek WOLNEJ , Praworządnej POlski . Tego naprawdę chcecie , czy w mózgach już nieczego nie macie .
  • ~Lus
    (2018-08-15 15:52)
    Czyli w całej Europie ustawy o sądach są nie zgodne z prawem unii europejskiej bo przecież nasze ustawy sądowe są zbliżone do wielu ustaw w krajach zachodniej Europy no ale im wolno a mamy siedzieć cicho
  • ~anty bolszewik
    (2018-08-15 14:49)
    Mogą nam skoczyć gdzieś, bo żadne prawo unijne nie pozwala wkraczać w kompetencje parlamentów poszczególnych państw. Niech się zajmą tym do czego upoważniają ich zawarte traktaty stowarzyszeniowe, a te przyjęte dwustronnie, nie uprawniają do tego.
  • ~Shrek
    (2018-08-15 12:43)
    Donek Wałcz bo nowe sady nie pozwolą ci bezpiecznie wrócić
  • ~b.b.
    (2018-08-15 12:38)
    bravo KE.,nalezy tych nieudacznikow prawa na czele z Piotrowiczem.,Z.Z. i naczelnikiem sprowadzic na ziemie. prawo trzeba przestrzegac ,koniec kropka,tu nie ma o czym dyskutowac.
  • ~Jan Kowski
    (2018-08-15 11:53)
    Ciekawe czy to zapijaczone , załgane lewactwo się kiedyś od nas odpier........ .
  • ~Koniec z okradaniem POLSKI przez zachodnich wrogów
    (2018-08-15 10:52)
    komisja europejska nie odpuszcza bo chce zrobić z Polski maszynkę do wyciskania pieniędzy
  • ~betr
    (2018-08-15 10:52)
    A jakaż to jest ta zasada niezależności sądownictwa? Mógłby ją przytoczyć? Można byłoby wtedy odnieść się z tą zasadą do innych państw Unijnych i sprawdzić, czy jest ona przestrzegana, czy też pan komisarz po prostu uwziął się na Polskę, a być może ktoś mu za to płaci... Mieliśmy już jedną aferę korupcyjną w KE, kto wie co się dzieje teraz, bo ten upór z jakim drąży się temat Polski godny jest zastanowienia i zbadania przez jakiegoś sprytnego dziennikarza...
  • ~beret
    (2018-08-15 10:48)
    Mógłby wskazać jakiś punkt,gdzie naruszono zasadę niezależności sądownictwa albo nieusuwalności sędziów i jak to się ma do sytuacji w innych krajach Unii. W większości państw Unii, o ile nie we wszystkich - sędziowie są wybierani przez polityków, ale w jaki sposób narusza to ich niezależność - tylko Timmermans raczy wiedziec. Nie wydaje mi się też, żeby było jakieś państwo w Unii, w którym sędziowie sprawują urząd aż do śmierci...
  • ~kwapi
    (2018-08-15 09:28)
    Zero tolerancji dla tz elit w UE.
  • ~Ojczulek M.P.
    (2018-08-15 08:54)
    CENZOR Gdzie Wpis?Rozumiem Lewacki Obrońca zaprzedany na Goebbels służbie propagandy. Chcesz Blokuj ,Ja to mam w dup-- ,Mnie to już ZNUDZIŁO.