Duda o wolności mediów: Gdyby jakaś kobieta została zgwałcona, to media by o tym poinformowały

| Aktualizacja:

Taka odpowiedź z ust prezydenta Andrzeja Dudy padła, gdy podczas Forum Polsko-Niemieckiego niemiecki dziennikarz zapytał dlaczego w miniony weekend Program Trzeci Polskiego Radia nie podał informacji o decyzji TSUE ws. Sądu Najwyższego.  - Dlaczego na przykład w sklepie nie można w tej chwili kupić już zwykłej żarówki, można kupić tylko żarówkę energooszczędną? Bo UE zakazała. To są problemy, nad którymi zastanawiają się ludzie - tak z kolei komentował działanie unijnych instytucji.

wróć do artykułu
  • ~Aurora
    (2018-10-26 16:50)
    Ideał prezydenta w Polsce,za rządów pisu,sięgnoł bruku.Publiczne dyskusje w mediach,zalała cuchnąca maż propgandy rządzących pisowców,wspierana policją sądami terenowymi,prokuraturą.W czsie wyborów prezydenckich,media donosiły co to za człowiek duda,ludzie pisali na forach,że poparcie dudy to zamiana siekierki na kijek.Okazało się,że istotnie ten kijek jest suchy i pusty.
  • ~Klara B
    (2018-10-26 11:58)
    - W Polsce jest tak, że gdyby jakaś kobieta czy kobiety zostały zgwałcone, to na pewno media poinformowałyby o tym natychmiast, wskazując wszystkie szczegóły, które byłyby do zdobycia – mówił prezydent. A czy te same media równie głośno nagłaśniają gwałty dokonane przez księży KK ? Czy milczą lub do tej pory milczały ?
  • ~bo
    (2018-10-25 12:31)
    Niemieckie media takze informuja ,tutaj o Polaku ktory zgwalcil dziewczynke w szkole w Augsburgu. Przetlumaczone z niemieckiego Focus za pomoca Googla- 21-letni mężczyzna z polskiego obywatelstwa zwabił dziewięcioletnią dziewczynkę do toalety dla dziewcząt w szkole podstawowej w Augsburgu i wykorzystał ją. Kolega z klasy słyszał krzyki, mentalnie ostrzegał nauczyciela i trzymał przestępcę seksualnego aż do przybycia policji. Teraz prawo karne i szkolny psycholog mają za zadanie ukarać akt i poradzić sobie z traumą u dziewczyny i jego kolegów z klasy. zwiń
  • ~Kielczanin
    (2018-10-24 21:46)
    Po prostu dlatego, że decyzja TSUE jest bez znaczenia, jako niemożliwa do realizacji bez gruntownej zmiany polskiego prawa (włącznie z Konstytucją). TSUE nakazało Polsce zawiesić ustawę, ale polskie orawo nie przewiduje rakiej możliwości i realizacja decyzji wiceprezesa TSUE byłaby naruszeniem prawa i pogwałceniem Konstytucji (coś ostatnio troska opozycji o Konstytucję zmalała). Równie dobrze TSUE mogłoby nakazać niedźwiedziom latać, a sikorkom ryć nory jak krety.
  • ~===
    (2018-10-24 21:42)
    pisuary ciagna do TRADYCJI Lampa Naftowa w kazdej STODOLE!!! .LAMPA NAFTOWA w KAZDEJ STODOLE!!!
  • ~Kibic poczynań i dokonań magnificencji
    (2018-10-24 19:56)
    Jaki fason gumofilców nosi nasz ulubieniec? Fotka niestety tylko od suwaka w górę.
  • ~Wiem
    (2018-10-24 19:50)
    Głośno ludzie powinni mówić i pisać,że prezydent duda nie jest ich prezydentem.W czasie wyborw prezydenckich,media donosiły,że kandydat na prezydenta,sprzyjał aferze skokowej,oraz zablokował objęcie parabanków /alben gold,skoki/ PNF. Ludzie ciemni nie zaufali elitom,i zagłosowali na dudę.Dzisiaj te 25 %dalej nie odrobiło lekcji,i dalej głosuje na pis.Dla tych ludzi500+,pozorne obniżenie wieku emerytalnego,Podwyżki emrytur o 25-55 zł,czy symboliczne darmowe leki dla emertytów+,były ważniejsze od bytu demokracji państwowej.Ten smutny elektorat.był przekonany,że władza odbierze bogatym pieniądze i da im.. Ddobra zmiana jest konsekwentna,uwłaszcyła się na majątku nrodowym,a dla ciemnego ludu przygotowała wzrost podatków,wzrost cen,i wszech ogarniającą PROPAGANDE I FAŁSZ.
  • ~Janosik
    (2018-10-24 18:59)
    Ameryka dlugopis lewinska d...a
  • ~Celina k
    (2018-10-24 18:30)
    Panie Duda, czesto mysle, ze pan nie wie co mowi, wystarczy, ze usta otworzy i gada same glupoty. Nie da sie tego sluchac...takiego marnego prezydenta chyba nie mielismy..
  • ~Szczec...
    (2018-10-24 13:53)
    Czy jest w Polsce muzeum głupoty?Jeżeli jest niech ogłoszą czy są wolne miejsca dla obrazów,pomników i tablic niektórych dostojników, klęczących przed T,rydzykiem,Tak dla zimnych jak i jeszcze ciepłych.
  • ~technik
    (2018-10-24 13:40)
    Jak to powiedzial jego magnificencja Rydzyk kiedys do pana prezydenta? Po co klasc tyle pieniedzy na uczelnie techniczne skoro bardziej potrzebne sa humanistyczne. No i masz teraz technicznach analfabetow we wladzy.
  • ~Misio.,,,,..,,.,,..,
    (2018-10-24 13:39)
    Typowe niemieckie porządki. Oni jako nadludzie mają prawo dyktować innym podludziom, bo są wyżej w strukturze rasowej. To są pozostałości Adolfa i nazistów.
  • ~Julka
    (2018-10-24 13:39)
    Ja tylko pytam, czy on jest normalny????? Co za wstyd i obciach
  • ~hugo
    (2018-10-24 13:31)
    W Unii mamy niedosyt demokracji (powinna siej jej uczyc od nas, to przeciez ego), w Unii mozna juz kupic tylko zarowki energooszczedne (to tak jak wypowiedz pana Morawieckiego seniora, ktoremu ogrzanie klimatu nie przeszkadza bo lubi cieplo). Byc moze nasz prezydent uwaza rowniez, ze po co nam energie odnawialne skoro mozemy miec tania energie atomowa. Widac tutaj wielkie braki w edukacji technicznej. Takie wypowiedzi osob publicznych przynosza wstyd naszemu krajowi i obnizaja jego range w swiecie.
  • ~C.K.
    (2018-10-24 13:28)
    Dodam jeszcze, ze po zjednoczeniu Niemiec wszyscy prokuratorzy i sedziowie bylej DDR/NRD zostali zwolnieni ze swoich funkcji i przeszli albo na emeryture, albo poszukali sobie innej pracy.
  • ~Edek
    (2018-10-24 13:25)
    Widać...że Pacynka Kaczyńskiego ...DUDA...nic nie wie o realnym świecie... - w każdym sklepie z żarówkami...kupię ZWYKŁĄ...żarówkę...
  • ~C.K.
    (2018-10-24 13:23)
    Najlepszym naszym " po upadku komuny " prezydentem byl niejaki hrabia Komorowski. Ach jak wszyscy forumowicze za nim tesknia i zycza mu powrotu do prezydenckiego palacu !
  • ~jura
    (2018-10-24 13:21)
    Jak spadnie śnieg ulepię Prezydenta.
  • ~Gieniu
    (2018-10-24 13:15)
    Zarowki , jak to jedyny problem z sasiadem, to my zyjemy w raju, otoczeni rajem, z prawa , z lewa, z poludnia i polnocy! Zyc, nie umierac!
  • ~Kujawiak
    (2018-10-24 13:10)
    Biskup Ignacy Krasicki , chluba Polskiej Poezji, taką napisał przypowieść[ cytuję z pamięci, lecz wiernie jej przekaz],,,Ubrał się dudek w pawie pióra i wszedł między pawie, Lecz te poznały oszusta i przegoniły go.Wrócił więc do swych braci, a te w śmiech z niego,bowiem nie uczynią z dudka pawia, ubranego w pawie piórka"".