"Demokracja putinowska", "Krajowa Rada Ziobrownictwa", kpiny z Petru. Nowelizacja ustawy o SN uchwalona po burzliwej debacie

| Aktualizacja:

Sejm uchwalił kolejną nowelizację ustawy o SN. Środowym głosowaniom towarzyszyła burzliwa dyskusja. Ze strony opozycji padały argumenty o "demokracji putinowskiej" i "PiS-owskich fobiach". Łukasz Schreiber (PiS) zarzucał PO łamanie konstytucji i wytykał afery z czasów jej rządów.

wróć do artykułu
  • ~ ~
    (2018-11-21 20:11)
    Tadeusz Kościuszko przed rozbiorami stanął przeciwko targowicy w obronie naszej konstytucji. Dzisiaj na szczęście nie musimy o nią walczyć zbrojnie. Ale widać pewne analogie. UE wraz z opozycją zrobiła to co próbował zrobić Kościuszko w XVIII wieku. Obroniła konstytucję! Tym razem PiSowska targowica przegrała. I oby zawsze przegrywała. A kler tak jak wtedy popierał targowicę tak popiera dzisiaj.
  • ~Ed
    (2018-11-21 09:38)
    Tak się kończą buńczuczne wypowiedzi polityków PiS-u o wstawaniu z kolan. Co wymyślą to jest klapą.
  • ~Slazak
    (2018-11-21 09:52)
    Wstawali z kolan a teraz stoja pod sciana z podkulonymi ogonami. IPN II. Za to poczucia wstydu ani troche.
  • ~Batko
    (2018-11-21 09:35)
    TO JEST ZDRADA Narodu Polskiego. To w Polsce PRAWO ustanawia TS.UE.Czyli Polska WASALEM UE. Zwracam się do Prezesa J.K. ILE jest WART Pańskie Słowo?????????????????? ,,UE nie Ustąpimy. KAŻDY Kto czuje się Polskim Patriotom powinien przestać głosować na PiS ( głosowałem oda 2015 r.KONIEC. Zdrady nie popieram. Zaprzedali Nas USA+ Izrael 9 Ustawa IPN,teraz Ustawa Sądownicza ,robi z Polski Wasala UE. Polska przestaje być Krajem samo-decydującym o sobie. Kiedy rząd wpuści do Polski Imigrantów.HAŃBA WAM.
  • ~xxl
    (2018-11-21 09:46)
    Cytuję wypowiedzi patriotów ( ani kroku w tył ) a teraz wywiesili białą flagę bo im RURA zmiękła - ale jajca odwalają .
  • ~look
    (2018-11-21 10:30)
    TSUE może nam tylko sugerować rozwiazania. Przypomnę , na pierwszym miejscu jest Polskie prawo a nie UE. Sejm, senat, prezydent itd wybrani przez naród ustanawia prawo. Dla przypomnienia, to co próbuję wprowadzić PiS , od lat jest stosowane w Niemczech i innych krajach UE!!!! Skad ten ryk aby nie wprowadzać zmian!!!??? Ponieważ nowi sedziowie mogą zacząć rozliczac tych , którzy rozkradali to państwo na zlecenie inny naszych ościennych przyjaciół.
  • ~taktotak
    (2018-11-21 09:27)
    Panie Gowin, rany boskie, przestań pan filozofować! Władza uderzyła panu do głowy i teraz pan kombinuje, jak wyjść na swoje! A demokracja przez takich polityków jak pan, ZAGROŻONA!!!
  • ~Gustaf
    (2018-11-21 11:45)
    ja już nic nie rozumiem , czy nadal w RP sejm jest władzą ustawodawczą czy już Timmermans decyduje o ustawach ?
  • ~ajax
    (2018-11-21 12:40)
    Znowu biała flaga wywieszona i uchwalanie nowelizacji w trybie super ekspresowym pod dyktando zagranicy podobnie jak było z nowelizacją ustawy o IPN uchwalaną pod dyktando Izraela?!Straciłem jakikolwiek szacunek do PiSu, bo jak można szanować kogoś kto nie ma szacunku do samego siebie.Coś obrzydliwego i ohydnego co ten PiS wyprawia i w jaki ordynarny sposób okłamuje swoich wyborców.
  • ~Kaz
    (2018-11-21 09:55)
    RWPG a UE to jest to samo. Polska nie jest niepdległa. Jesteśmy pod butem
  • ~Rodak z nad Wisły
    (2018-11-21 09:09)
    No to jako aktualnie rządzący ( prawica) jesteście zwykłymi tchórzami. Wycofanie się pod naciskiem oszustów i złodziei z kasty sędziowskiej nie jest niczym innym jak zwykłym oszustwem wobec obywateli....
  • ~Karmen
    (2018-11-21 09:46)
    Te morały gowinowo-astowe mają obowiązywać w Europie ?. Chłoptasie , umysłowe miernoty się ośmieszają.
  • ~=taka prawda
    (2018-11-21 09:44)
    Znowu pozorowane ruchy. Przecież TSUE wyraźnie powiedział: "Nie ma potrzeby zmieniać prawa, wystarczy zastosować zalecenie trybunału - powrót do stanu sprzed Ustawy" Każdy średnio zdolny magister prawa wie, żę akt niższego rzędu sprzeczny z aktem wyższego, jakim jest Konstytucja i Umowa Międzynarodowa, jest nieważny. Jak patrzę na gęby wypowiadających się w tej sprawie pisowskich "prawników" to dochodzę do wniosku, że średnio zdolnych tam nie ma!
  • ~Wittorio
    (2018-11-21 10:46)
    Gdyby PiS-ć chciała naprawiać,a nie rujnować sądownictwo,to należalo tak to zrobic od początku-podobnie zresztą jak z innymi ustawami.Wszyscy łącznie z panem Dudą i jego prawnikami /Muchą/udowadniali w "głębokim przekonaniu" swoje racje,które okazały sie bublami prawnymi,uchwalonymi wbrew postanowieniom Konstytucji.Teraz trzeba wszystko po kolei odkręcać.A co na to pan Piotrowicz i jego komisja?A co na to biuro prawne Sejmu i Senatu oraz wszyscy doradcy.Za co oni wszyscy biorą pieniądze?Wiem.Za przytakiwanie.
  • ~Jean
    (2018-11-21 09:27)
    Dostali zielone swiatlo z Bukseli? No to to czym predzej , zanim sie jeszcze ktos rozmysli! Vite, vite!
  • ~Teodor
    (2018-11-21 15:33)
    Teraz posłowie PIS powinni zjeść własny język odnośnie wypowiedzi na temat Prezes SN i sędziów SN ,"że przeszli w stan spoczynku" Czy są jeszcze tacy ,którzy wierzą w zapewnienia PIS
  • ~motek
    (2018-11-21 11:10)
    Alleluja i cała wstecz!...hehehe...
  • ~krzyhoo1
    (2018-11-21 14:23)
    A za dwa dni każą to podpisać PAD, któremu "konstytucja"nie schodzi z ust - dno dna i metr mułu. I niech ktoś powie, jak można szanować takich ludzi
  • ~Stańczyk
    (2018-11-21 15:23)
    ... i kamieni kupa
  • ~Dm1dm1
    (2018-11-21 13:44)
    Znowu w trybie ekspresowym, znowu bedzie to takim sukcesem, jak reforma sadow, czy wielu innych? Najpierw na pewno , potem moze, a w koncu nie? Pis i ch decyzje, szkoda slow i piejiedzy na to wydanych!